Şimdi Ara

2016 Astra J Edition Plus LPG kullanan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar dün ankara reis opel servisinde 2016 model astra sedan Edition plus + landrenzo lpg kitiyle birlikte 56 bin lira teklif aldım.
    Aracı kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Donanım olarak bana yeterli geldi.

Sorularım
    * Motor performans olarak yeterli mi ?
    * Uzun yolda 130 -140 aralığında kullanıyorum. Yol tutuşu nasıldır ?
    * Aracın kronik sorunları var mı ? (şuanki 307 aracımla sanayiye gitmeye bıktım kronik sorunlar nedeniyle)
    * Parça kalitesi nasıldır.

Birde arkadaşlar lütfen 56 bine onu alacağına 2013 mis gibi x al bin demeyin lütfen. 2 el almayacağım artık isterse herkes bana enayi desin almayacam.

• Halamda 2012 sonu makyajlı j kasa hb 1.6 115 bg var şuan 35.000 de.
    Yoltutuşu Araç zaten ağır yol tutuşu baya iyi sıkıntı olmaz yola oturur.
    Ama performans ilk viteslerde hantal özellikle ışıkta vs kalkarken anlıyorsunuz.
    Atmosferik olduğu için devir çevirmeyi seviyor torku yüksek devirde verdiği için.
    Zaten lpg ile kullanacakmışsınız biraz devirli kullanırsınz performans yetmezse.
    Bunun dışında bizimkinde 1 kere kapı menteşe değişimi oldu serviste, ayrıca araç yolda giderken direksiyon kitledi parça değişimi yapıldı garantiden hangi parçalar değişti bilmiyorum 2-3 ay sonra tekrar direksiyon kitledi onarıldı.Bütün bunlar garanti kapsamında onarıldı.
    Kayseri şehir içi 2500-3500 dd arası kullanımda 9-10 lt benzin yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

Evet arkadaşlar dün ankara reis opel servisinde 2016 model astra sedan Edition plus + landrenzo lpg kitiyle birlikte 56 bin lira teklif aldım.
    Aracı kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Donanım olarak bana yeterli geldi.

Sorularım
    * Motor performans olarak yeterli mi ?
    * Uzun yolda 130 -140 aralığında kullanıyorum. Yol tutuşu nasıldır ?
    * Aracın kronik sorunları var mı ? (şuanki 307 aracımla sanayiye gitmeye bıktım kronik sorunlar nedeniyle)
    * Parça kalitesi nasıldır.

Birde arkadaşlar lütfen 56 bine onu alacağına 2013 mis gibi x al bin demeyin lütfen. 2 el almayacağım artık isterse herkes bana enayi desin almayacam.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=41664492&p=263&anchorToGo=115262243#115262243

" Astra'nın 1.6 motorları lpg ile uyumlu değil. subapları çelik değil, alüminum alaşımlı olduğu için lpg'nin yüksek ısısında erime yapıyor. " şeklinde bir yorum var. Bu konuyu araştırmak lazım. Eğer servis sıfır olarak alacağınız ve lpg montajını yapacağı araç için her türlü motor, subap, enjektör vs. garantisini veriyorsa gayet güzel bir seçim olur. 2012 model Corollaya 56.000 TL istiyorlar, millet kafayı yemiş hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• motor öyle vasat değil.bunu diyen ya arabayı kullanmamıştır yada ferrariden geçmiştir.1-2-3 vites ivmelenmesi iyi.araba kendini 3000dd'den sonra açıyor zaten.bilmeyen adama verirsen gider 2500dd de 3000dd'de vites atar sonra gitmez der.kanmayın milletin kulaktan dolma sözlerine.2013 Edition 13 binde aracımız var.millet atmosferik araç kullanmayı bilmez sonra car car konuşuyor gitmiyor derler.devirli kullan bak nasıl gidiyor.

yakıt konusunda katılıyorum yakıyor arkadaş yapcak bir şey yok.kullanıma göre 9-14 arası geziyor.

• bayi yeni kasa gelecek diye indirim düşünüyor mu acaba
    ben de aynı modelin dizeline bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

motor öyle vasat değil.bunu diyen ya arabayı kullanmamıştır yada ferrariden geçmiştir.1-2-3 vites ivmelenmesi iyi.araba kendini 3000dd'den sonra açıyor zaten.bilmeyen adama verirsen gider 2500dd de 3000dd'de vites atar sonra gitmez der.kanmayın milletin kulaktan dolma sözlerine.2013 Edition 13 binde aracımız var.millet atmosferik araç kullanmayı bilmez sonra car car konuşuyor gitmiyor derler.devirli kullan bak nasıl gidiyor.

yakıt konusunda katılıyorum yakıyor arkadaş yapcak bir şey yok.kullanıma göre 9-14 arası geziyor.

Sanırım bu yorumu bana itafen yaptınız.
    yukardada zaten belirttim atmosferik motorların deviri sevdiğini ve torku yüksek devirde verdiğini.
    zaten 2500-3500d arasında atıyorum vitesi napalım 4000-5000 devirdemi kullanalım zaten içiyor benzini dahada devirli kullansak 10-15 lt yakacak.. 9-10 lt yakıp yaktığı kadar gitmiyor kimse kendini kandırmasın.Aracıda sık sık kullanırım bu arada.
    kendi aracımda 1.2 16v palio yani ferrari değil kullanıdığım araç ;)

• Aynı motorun 124 bg e güncellenmiş hali daha hafif kasada cruze da var ama millete göre araç gitmiyor ve yakıtı içiyor. Valla ciddi tutarsızlık var turk araba kullanıcısında.

• Kilometrede lpg'de 20 kuruş uzun yol ortalaması var. Kronik bir sorunu yok. İlk serilerde 1.3 dizellerin baskı balatayı yemesi sorunu vardı, artık kalmadı. Opel'in o kasasının tam alınacak zamanı. Ürete ürete sorunlarını çözmüşlerdir çünkü uzun zamandır bantta ve geri beslemesi çok oldu. Kronik sorun pek aramayın derim.

Subap erimesi olayını etrafımda kullananlarda görmedim ama eski serilerde sıklıkla karşılaşılan bir durumdu. Çaresi var, yerli üretim çelik subap ile değişim oluyor. At deve değil yani.

Motorun torku pek yok. Kalabalık binerseniz eğimli yerlerde falan kalkmayabilir araç 1400 küsür kilo ağırlığa sahip ve uzun yolda rampalara kaptırıp gireceksiniz. Bunlar haricinde ise iyidir. Hatta 2 leon kapısı 1 astra kapısı etmez bence

Alın gitsin. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: APPY038

quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

motor öyle vasat değil.bunu diyen ya arabayı kullanmamıştır yada ferrariden geçmiştir.1-2-3 vites ivmelenmesi iyi.araba kendini 3000dd'den sonra açıyor zaten.bilmeyen adama verirsen gider 2500dd de 3000dd'de vites atar sonra gitmez der.kanmayın milletin kulaktan dolma sözlerine.2013 Edition 13 binde aracımız var.millet atmosferik araç kullanmayı bilmez sonra car car konuşuyor gitmiyor derler.devirli kullan bak nasıl gidiyor.

Sanırım bu yorumu bana itafen yaptınız.
    yukardada zaten belirttim atmosferik motorların deviri sevdiğini ve torku yüksek devirde verdiğini.
    zaten 2500-3500d arasında atıyorum vitesi napalım 4000-5000 devirdemi kullanalım zaten içiyor benzini dahada devirli kullansak 10-15 lt yakacak.. 9-10 lt yakıp yaktığı kadar gitmiyor kimse kendini kandırmasın.Aracıda sık sık kullanırım bu arada.
    kendi aracımda 1.2 16v palio yani ferrari değil kullanıdığım araç ;)

sizi anlıyorum yapcak bir şey yok 1450 kilo ve atmosferik motor.ama öyle denildiği gibi hantal değil.bize verdiği performans yetiyor.

biz alırken motora hiç bakmadık yok yeniymiş yok eskiymiş 4800kmde uygun fiyata bulduk aldık hemen

• iyi günler
    aracınızın oem lpg markası olan landirenzo ile dönüşüm yaptırabilirsiniz yağlama sistemli ve motor garantili olarak lpg dönüşümü yapılmaktadır %50 civarında yakıt tasarrufu sağlayabilir çekiş performans kaybı yaşamazsınız iyi bir işçilik ile uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz iyi bir araçtır tavsiye ederim opel araçlarımız en çok satışı olan ve lpg dönüşümü yapılan aracımızdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.