Şimdi Ara

Doktor veya Mühendis Yolunda İlerleyenler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tıp fakültesinde eğitim gören ya da bilgisayar olur elektrik olur makine olur bölümü mühendislikle ilgili olan arkadaşlar bizi bilgilendirebilir mi dersler nasıl zor mu sıkıcı mı eğlenceli mi ortamlar nasıl vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazAtmacaDH -- 29 Nisan 2016; 6:28:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sabah sabah

• Enerjı muh okuyorum dersler sıkıcı ve zor degıl guzel konular ama sacma dersler var bırkac tane dokum kaynak yapmakmıs kımya falan bosa goruyoruz ama gerısı ıyı dersler nukleer enerjı ruzgar gunes yakıt pıllerı derslerı var termodınamık elektronık matlab c solıd autocad mathcad catıa ansys ogretılıyor tabı ne derece tartısılır plc alıyoruz vs vs unı ercıyes tavsıye ederım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Her isi ters giden adam -- 29 Nisan 2016; 10:06:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mühendislik ve doktorluğu parası ve iş imkanı için düşünüyorsan hiç girmemeni tavsiye ederim bu yola. Her ikisi de sevilmeden veya ilgi duyulmadan yapılacak işler değil kesinlikle.
  • Makine Mühendisliği okuyorum.

Tr'deki en zor iki bölüm; Makine ve Tıptır. Tıp malum gerçekten zor, inanıyorum. Milyon tane bilgi var.

Benimki de, yani Makine için konuşmak gerekirse, Kendi okuduğum bölümü zorlaştırarak büyütme çabam yok ama, gerçekten çok zorluyor.
    Ben de günde 6 7 saat ders çalıştığımdan değil. Ancak 4 senede bitirilecek gibi değil. 1 dersten ve onun bağlı olduğu diğer derslerden dolayı okulum 1 yıl uzadı bile.

Hele ben derslerle teorik bilgilerle hiç ilgilenemiyorum şu sıralar, daha çok projelerle falan ilgileniyorum.

İlk geldiğimde derslerin bu kadar zorluğu benim Mühendislik heyecanımı azaltmıştı ama şimdi derslerden vazgeçtim, biraz öğrenip gerisini kendim mekanik olarak sahada halletmeye çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukozer4444

Makine Mühendisliği okuyorum.

Tr'deki en zor iki bölüm; Makine ve Tıptır. Tıp malum gerçekten zor, inanıyorum. Milyon tane bilgi var.

Benimki de, yani Makine için konuşmak gerekirse, Kendi okuduğum bölümü zorlaştırarak büyütme çabam yok ama, gerçekten çok zorluyor.
    Ben de günde 6 7 saat ders çalıştığımdan değil. Ancak 4 senede bitirilecek gibi değil. 1 dersten ve onun bağlı olduğu diğer derslerden dolayı okulum 1 yıl uzadı bile.

Hele ben derslerle teorik bilgilerle hiç ilgilenemiyorum şu sıralar, daha çok projelerle falan ilgileniyorum.

İlk geldiğimde derslerin bu kadar zorluğu benim Mühendislik heyecanımı azaltmıştı ama şimdi derslerden vazgeçtim, biraz öğrenip gerisini kendim mekanik olarak sahada halletmeye çalışıyorum.

Peki dersler nasıl geçiyor, zevk alıyor musun? Tavsiye eder misin?

• çalışmayı sevmiyorsanız tıpa gelmeyin açık ve net diyorum hayatınızı mahvetmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıl içinde dışarı 1 gün çıkıp ders çalışmasam vicdan azabı çekmeye başlıyorum sen düşün.
  • Makine mühendisliği okuyorum baya zorluyor . Lise de günlük ders çalışmazdım. Burda sabahlasan da fayda yok .
  • Tıp=Calismak

• makina adamı çürütür.dersler çok zor ve bazen çalışsanda olmuyor. her desi anlayıp yapamıyosun.
  • BeyazAtmacaDH kullanıcısına yanıt
    Müsait olamadım kusura bakma.
    Dersler çok zevkli değil aslında genel olarak. Ama ben seviyorum.

Tavsiye ederim tabi ama aklında öyle memur olayım diye bir şey yoksa. Yani bir şeyler yapacaksan, üretime yönelik ilgin varsa veya farklı makine yazılımları üzerinde çalışacaksan sevebilirsin.

İlerisi için aklında Kpssye hazırlanmak varsa hiç gelme çünkü hem Kpss ile bir şey olamazsın hem de hayatın boyunca sevemezsin. Eğer amacın buysa, tıp tercih edip Tusa hazırlanmak daha iyi. Çünkü garantici düşünürsen Tıp garanti meslek, parası çok kabul.

Fakat dediğim gibi mekaniğe ilgin varsa, sahada olmak istiyorsan vs. makine daha iyi bir tercih olacaktır.

• Tıp okuyorum şöyle söyleyeyim herkesin zor dediği üniversite sınavından %85 90 oranında net yapıp simdi ise 60 ortalamayla sınıfı geçmeye çalısıyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.