Şimdi Ara

Astra H LPG - 308 Dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 40 bin falan bütçem var. ( çok kafana yatarsa 3-4 bin daha çıkabilirim ) Astra H Hatcback Otomatik 1.6 115 hp ile Peogeout 308 Dizel otomatik 1.6 110hp arasında kaldım. Her ikisinde de 2008-2010 model araçlar 40 bin civarına bulunabiliyor.
    Astra alsam araç daha oturaklı ve yol tutuşa sahip. Alman kalitesi var.
    308 alsam araç daha güçlü 110 hp dizel motor. Torku falan daha iyi araç daha az bagırır ve sessiz olur gibi geliyor. Ancak yol tutuş ve sağlamlık ve aerodinamik olarak astrayı arar gibi geliyor.

düşünceleriniz nedir arkadaşlar. astranın toklugunu 308 de bulabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mussti19 -- 28 Nisan 2016; 20:41:12 >

• Bravo düşündünüz mü hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    hocam fiat hoşuma gitmiyor.
  • Otomatik işi dışında kesinlikle astra derim o da otomatik kıyası yapamayacağımdan. Astra h kesinlikle daha oturaklı ve sağlam bir araç. Zaten binince anlarsınız. Ekonomik ve ferahtır bi de 308.

• C4 308 gibi fransızları tavsiye etmem, alman veya japon düşünün (10 yıldır fransız kullanıyorum)

• Astra H'lerin LPG'de subap eritme problemi var. Fabrika çıkışı subapların çelik subap ile değiştirilmesi gerekiyor. Bu konu hakkında bi araştırma yapın mutlaka. Yoksa ağzınız fena yanar. Bizzat yakın arkadaşımın elinde kaldı araç, 3.000'e yakın masraf açtı motoru yaptırmak için.

• astra h easytronic şanzımanı kullanımı hep keyifsiz hemde kısmen sorunlu bir şanzımandır ancak düz vitese yakın yakıt sarfiyatı vardır zaten bi robot bi beyin farkı var, sübap erimesi de lpg tnin ne zaman takıldığına bağlı ancak 50 bin sonra 2-3 bin tl civarında bi masrafı olur, 308 in durumunu bilmiyorum ama otomatik ve lpg li olacaksa japon düşününün derim bende.
  • Asta H larda iki tip motor var.AXER le baslayan yeni motor ve ZXER le başlayan eski motor.
    2012 den sonra sanırım AXER.
    Bu motorun subapları lpg ye dayanıksız.
    Benim 86 binde değişti.
    Özel servisler 1500 civarı bir rakama değiştiriyor.
    ZXER kodlu motorda böyle bir sorun yok.
    Onda da EGR valfiyle ugrasanlar olmus cok.
    Astra H güzel araba ses yalıtımı dışında.
    Butceniz musaitse 1.3 dizel motorlusunu alın.
    Çekmiyor diyenlere bakmayın sorunsuz kullanırsınız,lpg her zaman risk.
    Sorunsuz kullananda cok, bela okuyanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themurat54 -- 29 Nisan 2016; 14:56:05 >
  • benim astra 2005 model 150 binde ydi sübaplar değiştiğinde 100 000 km de lpg takılmıştı montaj hatası da vardı brc Ankara bayisi montajlıydı dizel manueli iyidir ama gerisi fena
  • 308 alman cok daha mantikli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.