Şimdi Ara

Silebilir misiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeYa94 -- 30 Nisan 2016; 9:34:28 >

• Metallica çalmak isteyip Les Paul kasa gitar almayı düşünmek iyi olmasa gerek. Önce biraz araştırma yap gitarlar ve kasalarıyla ilgili. Cort x2 ile başladım, şuan elimde Ibanez Rga42 var. Sap olarak çok daha rahat bir gitar ve manyetikleri aktif olduğundan dolayı metal ve türevlerinde daha iyi sonuçlar veriyor.
    Ben de genelde Metallica çalıyorum. Bunun için James Hetfield'ın kullandığı gibi bir Explorer kasa gitar alacağım yakın bir zamanda
    LTD ex 400
    Epiphone 1984 Explorer
    Bu gitarlarda EMG 81 85 manyetikler bulunmaktadır ve James Hetfield'ın 80 lerin sonundan itibaren kullanmaya başladığı manyetiklerdir bunlar.
    Kasa olarak ilk gitarın olacaksa bir superstrat almanı öneririm. Ibanez grg170dx alabilirsin. İkinci el alabileceksen çok daha iyi seçenekler var. Benim gitarımı 700 liraya almıştım mesela ben.
    Amfi olarak o amfi iyi bir amfi değil. Çok eksik özelliği var. Onun 20 wattlık modelini ben de düşünüyorum almayı, 20gx iyidir.
    Onun haricinde daha ucuz olarak Blackstar ID CORE 10 veya 20 ye bakabilirsin. 20 wattlık modelini kullandım. Başlangıç seviyesi için rahat 1 yıl idare eder.
    Kendin öğrenmeye çalışma, ders almıyorsan ders al.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdin123

Metallica çalmak isteyip Les Paul kasa gitar almayı düşünmek iyi olmasa gerek. Önce biraz araştırma yap gitarlar ve kasalarıyla ilgili. Cort x2 ile başladım, şuan elimde Ibanez Rga42 var. Sap olarak çok daha rahat bir gitar ve manyetikleri aktif olduğundan dolayı metal ve türevlerinde daha iyi sonuçlar veriyor.
    Ben de genelde Metallica çalıyorum. Bunun için James Hetfield'ın kullandığı gibi bir Explorer kasa gitar alacağım yakın bir zamanda
    LTD ex 400
    Epiphone 1984 Explorer
    Bu gitarlarda EMG 81 85 manyetikler bulunmaktadır ve James Hetfield'ın 80 lerin sonundan itibaren kullanmaya başladığı manyetiklerdir bunlar.
    Kasa olarak ilk gitarın olacaksa bir superstrat almanı öneririm. Ibanez grg170dx alabilirsin. İkinci el alabileceksen çok daha iyi seçenekler var. Benim gitarımı 700 liraya almıştım mesela ben.
    Amfi olarak o amfi iyi bir amfi değil. Çok eksik özelliği var. Onun 20 wattlık modelini ben de düşünüyorum almayı, 20gx iyidir.
    Onun haricinde daha ucuz olarak Blackstar ID CORE 10 veya 20 ye bakabilirsin. 20 wattlık modelini kullandım. Başlangıç seviyesi için rahat 1 yıl idare eder.
    Kendin öğrenmeye çalışma, ders almıyorsan ders al.

hocam tremolo vs. istemiyorum o yuzden bu gitarlara yonelmistim almak istedigim gitarda sabit kopru ya da tom olsa cok daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.