Şimdi Ara

B Segmenti 45-50 Bin Arası Tavsiye (Bayileri Gezdik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç tercihinde son günlere geldik. 1-2 hafta sonra babam otomobil alacak. Yazları memlekete gelince ben de kullanırım ama genelde babam kullanacak. Ben evden ayrıldığım için B segmenti hatchback bir otomobil işimizi görür. Benzinli ve manuel olacak zaten bu paraya dizel sadece Sandero var. Donanım çok önemli değil ama usb, çelik jant gibi donanımlar olursa iyi olur. Yol sesi ve konfor önemli. Yakıtı önemli değil 10 litreye kadar yakabilir. Bu şartlar altında sizce en mantıklı tercih hangisi ?

Not: Biz Polo 1.2 tsi comfortline, Fiesta 1.25 trendx, İ20 1.2 style arasında kaldık. İkinci ele bulaşmıyoruz babamın önceki aracı Megane'dı ikinci el alacak olsak Megane'ı satmazdık.

Edit: Bugün Peugeot, Hyundai, Ford ve Vw bayilerini gezdik.
    Önce Vw bayisine gittik, ilgiliydiler. Hemen test sürüşü yaptırdılar.
    Polo'yu beğendik, performansı, konforu filan güzel.
    Test aracı dsg şanzımandı ama biz düz vites alacağız.
    Fiyat olarak kırmızı renk, 1.2 tsi, manuel, park sensörü ve hız sabitleyici olan paketle 52.700 fiyat verdiler.
    Araç 20 gün sonra gelecekmiş.
    Sonra Ford bayisine gittik Fiesta bakmak için, babam Fiesta'yı boşver Focus'a bakalım dedi.
    Araç kocaman bizim eski aracımız Megane gibi.
    Polo'ya göre çok kaliteli olduğu düşüncesine vardık.
    Kapıları, direksiyonu filan çok hoş.
    Özellikle Focus'un koltuğu ve direksiyonunu çok beğendim.
    Bayidekiler ilgisizdi sadece.
    1.6 Focus Trend-x Sedan modeline 60 bin fiyat verdiler.
    Hal böyle olunca Focus babamın hayallerindeki araba olduğu için 6 bin daha verir Focus alırım dedi.
    Sonra Hyundai bayisine gittik.
    Müşteri temsilcileri çok ilgiliydi.
    i20 1.2 style Mart'ta fatura kesilen modellerine 48.500 fiyat verdi.
    Araç güzel ancak motorundan dolayı kuşkularımız olduğu için sıcak bakmadık.
    Sonra Peugeot'a gittik, babam 208'i beğenmedi.
    308'de en full'ü hariç alınmaz diye bakmadık.
    Çünkü Allure olmayan modellerin tipi gerçekten kötü, Allure'de çok pahalı.
    Sonuç olarak Focus hoşumuza gitti, şehir içinde kullanımı zor olacak ama uzun süre kullanıyoruz ve aracın kaliteli olması önemli.

Not: Bugün kime sorduysak Polo mu Focus mu diye herkes Polo iyi dedi.
    Polo'nun nesi iyi anlamadık.
    Piyasası iyi desek Focus'un da piyasası iyi.
    Park yeri ve kullanım kolaylığı açısından avantajları hariç başka bir avantajı yok.
    Sizlere de sormak isterim Polo mu Focus mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otomobilgini -- 30 Nisan 2016; 20:50:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seçenekler arasında poloyu alırdım ben olsam, ama öneri olarak fabia ya bi bakın derim.

• Otomobilgini kullanıcısına yanıt
    fabia ya bir göz atın

• Suzuki swift derim ben

• Seat Ibiza 1.2 TSI Style + Plus paketi ile birlikte 47-48 bin civarına alabilirsiniz, oldukça dolu bir araç. 6.5 inç ekran + görsel park desteği + katlanır aynalar + otm. kararan dikiz aynası vb özellikler var plus pakette. Ayrıca bluetooth, dijital klima led stoplar + led gündüz farları gibi donanımlara sahip. 6.5 inçlik ekranın kalitesi, birçok otomobile referans teşkil edecek nitelikte. Fakat araçta kol dayama opsiyonel. Ortalama yakıtı 6 litre civarında, performanslı kullanırsanız 6.5 7 litre, daha da artması için sürekli dur kalk yapmanız lazım. Şehirdışı 4.5 litre civarında yakıyor. Motor performansı da gayet iyi. 0'dan 130'a kadar 1.6 TDI motorlu Skoda Octavia'yı geçiyor, yani aynı motorlu golf audi a3 jetta'dan da daha performanslı, 150den sonra biraz kesiliyor.

i20 1.2 Style sadece tip olarak ve biraz hacimsel olarak daha iyi yakıt olarak ibizaya bir artısı yok, performans deseniz ibizanın yanında kağnı gibi kalır 1.2 82 beygirlik araba 1250 kg felan. Fiesta da adam gibi performans ve donanım yok. 1.2 TSI polo ise liste fiyatı 52.400 tl olan bir araç 50.000 tlye bile zor verirler gibime geliyor. Donanım olarak Ibiza'dan daha boş (özellikle style plustan bir hayli daha boş), arka diz mesafesi biraz daha iyi marka algısı daha yüksek 2. eli bir tık daha hareketli ve malzeme kalitesi de ibizadan daha iyi, ama sıfır alınacaksa seat ibiza gerçekten tam bir fiyat/performans aracı şuanda.

• Hocam aile icin ve dizel olmasi icin citroen bayileriyle gorusun. Belki 50 olmaz ama 3-5 ustune koyup c elysee 1.6 hdi exclusive alirsaniz. 10 litre yakit yerine 4-5 litre yakitla odediginiz miktari telafi edersiniz. Ben araci 2 yildir kullaniyorum. Bagaj hacmi ve arka koltuk mesafesi cok cok iyi. Arac yuksek hizlarda guven vermiyor, 130kmden sonra.

• Birazdan forum kizişir
    Karsilastirma ve denklik acisindan fiyat anlaminda polo comf un karsisina fiesta titanyum 1.4 cikmali. Yoksa adaletli olmaz ve sizin icin de belirliyici olmaz. Cunku bu yazdiklarinizla elbetteki polo. Ama arada fiyat farki var.
  • i20 digerlerine nazaran rahatlık anlamında b+ olur. Ayrıca yakıt konusunda hepsi aşağı yukarı aynı yakar. i20 1248cc 84 hp bu arada.

• İ20 otomatiğin şehir içinde 12 litre yaktığı söyleniyor, diğer hiçbir b sınıfı buna yaklaşamaz

• Rio ya da bi bakin derim hocam guzel araba.en alt pakette bile 6 hava yastigi ve guvenlik paketi standart

• 45 50yi b sinifina gommek mantikli degil bana gore. Ha sifir olacaksa illa birsey diyemem. Yalniz konfor ve sessizlik deyip sanderoya da bakmamak lazim Binmedim ama yeni i20 oldukca hos bir arac.

• Madem koy yerinde kullanılacak tüplü düz vites araç bakın fd6 civic fluence olabilir illa b sınıfı olucaksa polo i20 düşünülebilir

• Ben polo alırdım.Turbo motoruyla daha keyiflidir.Ortalama 8 litre civarı gezersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Madem koy yerinde kullanılacak tüplü düz vites araç bakın fd6 civic fluence olabilir illa b sınıfı olucaksa polo i20 düşünülebilir

Sıfır olmasına gerek yok aslında ama babam kesinlikle küçük bir otomobil istiyor. Yoksa 3-5 daha verir Leon yada Focus alırız. Şu anda eleye eleye aklımızda iki araç kaldı. Hyundai i20 1.2 Style ve Vw Polo 1.2 tsi comfortline. Cumartesi bayilere gitmeyi düşünüyoruz. Acaba indirim yaparlar mı ve hazırda metalik renk seçenekleri var mıdır ?
    Beklersek ne kadar bekleriz ?
    Çünkü Polo olursa ipek mavisi, i20 olursa da kırmızı olması gerekiyor.

• 1- i 20
    2- Fabia

bence bunlar dışindakileri boşverin. fiyatına göre çok iyi araçlar.
  • Riske girmeyin derim fabia bunların arasında kağıt üstünde en iyisi ancak 2.eli çok kotu ve fazla kullanan olmadığından kronik sorunu vesaire bilinmiyor polo herseyi bilinen kendini kanıtlamış bir araç özellikle 1.2 tsi polo çok tuttu ve şuan piyasadaki 0 olarak alınıp binilecek araç ben kullanıyorum tavsiye ederim

• İ20 ye o motorlarla yaklaşilmaz

• 2.el crdi i20 olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

1- i 20
    2- Fabia

bence bunlar dışindakileri boşverin. fiyatına göre çok iyi araçlar.

İ20 gerçekten iyi bir araç mı hocam ?
    Hyundai'ye güvenemiyorum ama araba tip olarak çok güzel.
    Fiyat listesinde 1.750 tl indirim var yazıyor.
    1.2 style fiyatı 50.600 tl, buradaki bayinin müdürünü tanıyoruz.
    47 bin civarına alabilirsek bizim için çok iyi olur.
    Yarın sabah gidip görüşmeyi düşünüyoruz çünkü indirimde son gün 30 Nisan olarak gözüküyor.
    Hazırda araç varsa hemen alırız yoksa da bekleriz ama beklersek indirimden faydalanabiliyor muyuz bilmiyorum.
    Uzun süre kullanılacak, kaza bela olmazsa en az 6-7 sene kullanırız.
    Uzun vadede sıkıntı çıkarır mı ?
    Konforu, motoru filan tipi kadar iyi midir ?

• İ20 o motorla yetersiz kalır. Bence 1.2 tsi polo Comfort alın. Mümkünse sürüş konfor paket ile

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.