Şimdi Ara

AMD Radeon Pro Duo ekran kartı, 4K testlerinde Fury X’den yüzde 60 daha hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon Pro Duo ekran kartı, 4K testlerinde Fury X’den yüzde 60 daha hızlı

Bu hafta itibariyle piyasaya çıkan AMD’nin en güçlü ekran kartı konumundaki Radeon Pro Duo için benchmark skorları gelmeye devam ediyor. Genelde tek çekirdekli kartlar ile boy ölçüşen Radeon Pro Duo, şimdi Radeon R9 Fury X ve GTX 980 Ti’ın karşısına çıkıyor.

Radeon Pro Duo için 8192 shader işlemcisi, 128 ROP birimi, 512 desen haritalama birimi, 512GT/s doku doldurma oranı, 8GB HBM bellek, 1TB/S bellek bant genişliği ve 128GP/s piksel doldurma oranı şeklinde değerler karşımıza çıkıyor. Aslında her iki kart da mimari olarak birbirinin aynısı. Tek fark, Radeon Pro Duo aynı çekirdekten iki tane kullanıyor.

Ayrıca Bkz.AMD Radeon Pro Duo, Titan X’ten 1.5 kat daha güçlü

Radeon Pro Duo, 4K içerikler ve sanal gerçeklik konsepti odağında tasarlandı. Bu bakımdan, bu konudaki test sonuçları oldukça yüksek seviyelere ulaşıyor. 4GB GDDR5 Radeon R9 Fury X ekran kartı ile 4K çözünürlük bağlamında yapılan testlerde, kart yüzde 60 daha iyi ortalama performans sergilemiş.

Kartın en yüksek farkı attığı test, GTA 5 en yüksek ayarlar açılarak yapılanı olmuş. Bu testte, yüzde 83 civarında bir performans farkı elde edilmiş. The Division testinde ise yüzde 31 ile en az performans farkı ortaya çıkmış.

Nvidia’nın GeForce GTX 980 Ti 6GB GDDR5 ekran kartı ile yapılan testlerde de yine benzer bir ortalama sonuç elde edilmiş. Bu kez pik performans farkları yüzde 68 seviyesini aşmıyor. The Division ve GTA 5 yine en fazla farkın olduğu oyunlar olarak dikkat çekiyor.

Güç tüketiminde de Radeon Pro Duo, çok gerilere düşmüyor. Ekran kartının takılı olduğu test sistemi 293 Watt enerji tüketirken, bu değer Radeon R9 Fury X ekran kartında 266 Watt, GTX 980 Ti ekran kartında ise 272 Watt. AMD Radeon Pro Duo ekran kartı için henüz kapsamlı test değerlendirmeleri mevcut değil. 

• Güç tüketiminde de Radeon Pro Duo, çok gerilere düşmüyor. Ekran kartının takılı olduğu test sistemi 293 Watt enerji tüketirken, bu değer Radeon R9 Fury X ekran kartında 266 Watt, GTX 980 Ti ekran kartında ise 272 Watt. AMD Radeon Pro Duo ekran kartı için henüz kapsamlı test değerlendirmeleri mevcut değil.

Şu kısım doğru çıksın AMD den başka bir şey istemiyorum...
  • AMD Radeon Pro Duo ekran kartı, 4K testlerinde Fury X’den yüzde 60 daha hızlı

Şuradan tam incelemeye bakılabilir;http://www.expreview.com/46810-all.html

• İyi optimizeoyun(Gta5) ve kötü optimize oyun (Division) ondan araların fazla fark oluyor.

• Bu testte hata var.boylesine bir sey dusunulemez.dusunulmesi teklif dahi edilemez.

• Güç değerleri gerçekse Amd başarmış demektir bence, polaris de nirvanaya ulaşırlar.

• FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Tüketim değerleri gerçek ise gayet güzel.
    Kartın yeteneklerini zaten iyi olacak..
  • Gayet iyi iş çıkarmış amd,bakalım şimdi neyini kötüleyecekler
  • O fiyata olsun bir zahmet . Büyük bir ihtimal o fiyata 1080 ti sli yapılabilecek ...

• Amd bu sefer başarmış. Tek dileğim üst seviyeyi yüksek fiyattan çıkarmaları. Bu sayede hem Amd yi sadece nvidia kartlar ucuzlasın diye destekleyenlere gün doğar(!) hem de kullanıcılar hala 'pahalı daha iyidir' kafasıyla yaşadığı için belki biraz da olsa elitleşir...

• Amd yeni mimariye geçmeden güç tüketimini nasıl bu kadar düşürmeyi başardı? Bir bilgisi olan, bir yerlerde bu konu ile ilgili bir şeyler okuyan varsa paylaşabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: slhttnsk

Güç tüketiminde de Radeon Pro Duo, çok gerilere düşmüyor. Ekran kartının takılı olduğu test sistemi 293 Watt enerji tüketirken, bu değer Radeon R9 Fury X ekran kartında 266 Watt, GTX 980 Ti ekran kartında ise 272 Watt. AMD Radeon Pro Duo ekran kartı için henüz kapsamlı test değerlendirmeleri mevcut değil.

Hatırladığım kadarıyla kart 14nm üretim teknolojisiyle üretiliyor.ndvia nin kartı 28nm yani aslında mimari olarak pek bir kazanım yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer tuketim degerlerini ayni performans ile yakalasaydi hakliydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 28 Nisan 2016; 23:32:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tapmaz14

quote:

Hatırladığım kadarıyla kart 14nm üretim teknolojisiyle üretiliyor.ndvia nin kartı 28nm yani aslında mimari olarak pek bir kazanım yok

GPU lar Fiji mimarisini kullanıyor 28 NM yanlış hatırlıyorsun. Mimari olarak fury deki Fiji GPU larını iyi optimize etmişler. Kazanım çok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

quote:

quote:

GPU lar Fiji mimarisini kullanıyor 28 NM yanlış hatırlıyorsun. Mimari olarak fury deki Fiji GPU larını iyi optimize etmişler. Kazanım çok yani

Şimdi araştırdım da 28nm mis kusura bakma hocam.insallah dedikleri olursa AMD yine eskisi gibi şahlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tachibana55 -- 28 Nisan 2016; 19:38:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

quote:

quote:

Şimdi araştırdım da 28nm mis kusura bakma hocam.insallah dediklerin olurda AMD yine eskisi gibi şahlanır

• Yorumsuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

AMD Radeon Pro Duo ekran kartı, 4K testlerinde Fury X’den yüzde 60 daha hızlı

Şuradan tam incelemeye bakılabilir;http://www.expreview.com/46810-all.html

Bu tabloya göre gpunun saat hızını düşürmüşler. 1009 olan hız 700 civarına düşmüş. Yani bir bakımdan enerji verimliliği doğru olabilir. Aslında iki kartta tam yükte çalışabilseydi daha performanslı çalışabilirdi ama bu sefer de 500 watt civarı tdpye ulaşacağı kesin. Gözlemlerime göre hep çift gpulu kartlarda tek gpulu ekran kartlarının saat hızları geçilmiyor. Sadece özelliklerini birleştirerek kullanım yönünden potansiyeli artıyor. Tuhaf...

• Guzel haber. Amd yi seviyoruz :)

• Sistemden çekilen güç değerlerinde yanlışlık olmalı. Pro duo'nun zaten tdpsi 350 watt dolaylarında değil mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.