Şimdi Ara

uno rölanti sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
5
Favori
101.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba sizlere bi sorum olacak benim lpg li uno sx'im var.son zamanlarda benzinde rölantide sorunlar olmaya başladı gaza basıp bıraktıgında rölanti 500-600 lere kadar düşüyor daha sonra kendini topluyor ve olması gereken yere geliyor.bunu bazen yapıyor bazen yapmıyor.yapmaya başladımı bi süre yapıyor ama yapmadıgı zaman bu sorunu bi sürede normal çalışıyor.lpg de ise hiç bir sorun yok herşey tıkır tıkır çalışıyor.neden böyle yapar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.ayrıca benzin deposu havayla doluyor ara ara kapağını açıyorum havasını dışarı çıkartıyorum neden böyle olur hepsi mi böyle bende mi bi sorun var.bu durum bi sorun çıkartırmı ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Benisso

Slm Uno sx kullanıcıları

5 yıllık Uno sx kullanıcısı olarak tüm deneyimlerini sizlerle paylaşacağım umarım faydalı olur

1 En büyük sorun olan Sirkeleme, tekleme,aniden devir saati inip çıkması yada ani stop etme
    Sebebi : ateşleme beyni akünün altında yer alır
    Üzerinde Dijiplex 2 yazar
    Bu parça değişecek
    Çıkmacılarda 200 tl civarıdır
    Sayideki ustaların lafına inanıp boşuna sübap ayarı veya başka parçalar değiştirmeyin Zaman ve para harcamayın
    Parça soketlidir kendiniz alıp takabilirsiniz

2 - lpg li sx kullananlar benzine aldıklarında tekleme sorunu

Arkadaşlar Malesef Uno sx lpg yi sevmiyor benzine alınca rolanti sorunu oluyor

Çözüm: korkmayın çok basit bi yolu var
    Lpğ düğmesini değiştireceksiniz eski tip benzinden manuel olarak gaza geçen düğmeden takacaksınız
    Böylece araç direk gazda çalışacak
    Ve sorun ortadan kalkacak
    Böylece benzinde harcamayacaksınız
    Ara sıra keyfi benzine alabilirsiniz hortumlar çürümesin diye
    Yalnız sabahları kolay çalışması için tüp rolanti ayarını yüksege aldırın lpg ustanız yapar bunu

Bu söylediklerimi yaparsanız saat gibi çalışır
    Yapmazsanız kafayı yedirtir adama bir sürüde boşuna para harcarsınız

Başkada ciddi bi kronik sorunu yoktur
    Biraz ön takımları zayıftır

Sorularınız varsa yardımcı olurum arkadaşlar

Kazasız ve sorunsuz sürüşler

97 model sx ie unom var.son 7 aydır aracımda bir sorun oluştu.biraz internetten araştırma yaptıktan sonra şu arkadaşın sorununa benzediğinin farkına vardım. https://www.youtube.com/results?search_query=uno+kompresyon+devir+problemi
    videodaki arkadaş digiplex2 yi değiştirerek sorunu çözmüş.fakat digiplex 2 pahalı ve piyasa da yok.çıkma parçalarında çalışır olduğu şüpheli.(bir türlü de bulamadım çıkmasını) sorunun daha basit arızası olabilir mi? sanayide göstermediğim usta kalmadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.