Şimdi Ara

MediaTek'in Helio X30 yonga seti Snapdragon 820'yi solladı iddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MediaTek'in Helio X30 yonga seti Snapdragon 820'yi solladı iddiası

Geçen ayın sonlarında MediaTek'in Helio X30 yonga seti üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bugün ise analist Pan Jiutang çipin varlığını doğruladı. Helio X30'un Helio X20'den iki kat daha verimli olmasını sağlayacak 10nm FinFET üretim süreciyle TSMC tarafından üretilmesi bekleniyor. Yeni SoC eski Cortex çekirdekleri ile birlikte ARM'in yeni Artemis çekirdeklerini barındıracak ve selefi tarafından kullanılan üç kümeli tasarımı kullanmaya devam edecek.

Ayrıca Bkz.Hindistan'da telefonlara panik butonu geliyor
    Jiutang'ın Weibo gönderisi, X30'un teknik özelliklerini listelemese de gelen bilgiler yonga setinin bir çift 2.8GHz Artemis, dört 2.2GHz Cortex A53 ve dört 2GHz Cortex A35 çekirdeklerini içereceğini ortaya koyuyordu. PowerVR 7XT GPU'ya sahip olan Helio X30, çift kamera, 26 MP kamera, VR bağlantıları, LTE Cat.13 bağlantısı ve 8GB RAM'i destekleyecek.

Jiutang ayrıca kendi sosyal medya hesabından yonga setlerinin AnTuTu benchmark skorlarını karşılaştıran bir grafik yayınladı. Helio X30 testlerde aldığı 160 bin skorla listenin tepesinde yer alıyor. Hemen arkasında ise 130 bin skorla Samsung Galaxy S7 (ABD ve Çin versiyonlarında), LG G5 ve HTC 10 gibi cihazlarda yer alan Qualcomm'un en yeni ve en iyi yonga seti Snapdragon 820 SoC bulunuyor. Bu ikiliyi ise 100 bin skorlu MediaTek'in ilk 10 çekirdekli işlemcisi olma özelliği taşıyan Helio X20'nin takip ettiğini görüyoruz.

MediaTek'in Helio X30 yonga seti Snapdragon 820'yi solladı iddiası 

• Hadi hayırlısı rekabet iyidir.

• Geçtide nerede kullanılıyor. 2017de kullanılsa rakibi 820 değil 830 olacak.

• 8890 neden yok acaba?

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Birde 10nm olduğunu da düşünürsek karşılaştırma hiç de doğru olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 27 Nisan 2016; 22:58:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğmamış bebe daha neler doğar 10 nm ye kadar

• MediaTek Qualcomm karşısında çok fazla duyabileceğini zannetmiyorum. Yakın bir zamanda Samsung ve Qualcomm iyice ayrışacaktır. Nasıl ki amd intel karşısında tutanamadı bence aynı son MTK içinde olacak diye düşünüyorum.

• Biri 10 diğeri 14 nm. Daha 10 nm 2017 nin başında geçecez. Tabi o zaman QUALCOM da 830 hazırlar. Eğer bu işlemci bir ay içinde kesinleşirse s820 rakibi kabul olabilir ama eğer 2017 başıysa kabul olmaz.. Kim kabul etsede ben kabul etmiyorum

• Haberdeki en onemli eksik.

helio x30 yongasi
    ufs 2.1standart'ina gecis yapiyor.
    onu hizli yapanda bu.

Ufs 2.0 standart'i 720 mb/s

Ufs 2.1 standart'i 1.440 mb/s

Dersimize iyi calisalim lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 27 Nisan 2016; 23:43:14 >
  • Sadece benchmarklar çoklu çekirdek kullaniyor. Saçmalık 10 çekirdek kullanan uygulamami var. 4 çekirdek yapin kuvvetli olsun. 2 çok kuvvetli 2 ortalama 10 cekirdek nedir...

• antutudan 150 bin alir ama 3d puani 30bin civari olduktan sonra onemi yok.

• rekabet iyidir göreceğiz bakalım ne kadar hızlı...

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Biri 10 diğeri 14 nm. Daha 10 nm 2017 nin başında geçecez. Tabi o zaman QUALCOM da 830 hazırlar. Eğer bu işlemci bir ay içinde kesinleşirse s820 rakibi kabul olabilir ama eğer 2017 başıysa kabul olmaz.. Kim kabul etsede ben kabul etmiyorum

Evet soylediginde cok haklisin.

Ayrica bu yonganin temmuz agustos gibi piyasaya duyurulacagi tahmin ediliyor
    cindeki kaynaklara gore.
    Bunun en buyuk sebebi helio x20 ve ardindan cikan helio x25 yongalarinin daha cok orta segmentte sikisip kalmasi.su anda bana gore orta segmentin krali helio x25 'tir.
    ya bu sene ust segmentten cekilecekler ya da iddaalarini surdurmek adina yaz aylarinda
    helio x30'la piyasaya super bir giris yapacaklar.
    bekleyelim gorelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 27 Nisan 2016; 23:59:08 >

• Guclu olabilir ama bana birazda bataryadan bahsetsin

• PowerVR 7XT GPU şu anda en güçlü gpu. Snapdragon 830 daha güçlü olur ancak bu daha ucuz olur ve PowerVR 7XT GPU ile çıkarsa hiç tereddüt etmeden alırım bu cepleri.

• Helio X20'yi Snapdragon 820'nin rakibi zanneden dehalar X30'u da Snapdragon 830'un rakibi zannedip yorum döşüyorlar.

Aynı şahıslar Helio X10'u da Snapdragon 810'a rakip zannediyordu muhtemelen.

Bu öğrenmeye kapalı insanlara nasıl anlatmak lazım bilemiyorum Helio X serisinin maliyet yönünden başka bir pazara hitap ettiğini.

Bakın arkadaşlar, Snapdragon 830'lu cihazları batıda 650$'dan başlayan fiyatlarla, Çin'de ise en ucuz 310$ (2000 yuan) fiyatıyla görebileceksiniz.

Helio X30'lu cihazları ise Çin'de en ucuz 155$'a kadar (1000 yuan) fiyatlarla göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Helio X20'yi Snapdragon 820'nin rakibi zanneden dehalar X30'u da Snapdragon 830'un rakibi zannedip yorum döşüyorlar.

Bu öğrenmeye kapalı insanlara nasıl anlatmak lazım bilemiyorum Helio X serisinin maliyet yönünden başka bir pazara hitap ettiğini.

Bakın arkadaşlar, Snapdragon 830'lu cihazları batıda 650$'dan başlayan fiyatlarla, Çin'de ise en ucuz 310$ (2000 yuan) fiyatıyla görebileceksiniz.

Helio X30'lu cihazları ise Çin'de en ucuz 155$'a kadar (1000 yuan) fiyatlarla göreceksiniz.

Bak birader seni her yerde samaroglani yaptilar ama sen hala akillanmiyorsun.

Mediatek eskiden alt segmentle ugrasiyordu.simdilerde ise durum degisti.artik orta ve ust segmente yonelik urunler piyasaya suruyorlar.rakibide guclu tecrubeli qualcomm .
    mediatek helio x20 ve helo x25 ve helio p10 serilerinde muthis bir basari gosterdiler.yakinda cikacak olan helio p20 ve helio x30 'la piyasayi paramparca edecekler.
    Mediatek artik qualcomm gibi yuksek donanima sahip yongalar uretiyor.

mesela helio x30 ufs 2.1 standartla gelecek

ayrica dort kanalli ddr4 ramlari ilk defa gorecegiz
    ustelik 8gb 'a kadar destekleyecek

Lte cat13 ( max download 400 mps
    max upload 150 mps) standartla gelecek.

ustelik biz 200-300 dolar arasinda
    bu donanima sahip telefonlari alabilecegiz.

bu donanimi bu fiyatlara almak muthis bir olay.

Mediatek firmasini teknolojiden anlayan insanlar takdir ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 28 Nisan 2016; 2:21:22 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s
    H
    quote:

Helio X20'yi Snapdragon 820'nin rakibi zanneden dehalar X30'u da Snapdragon 830'un rakibi zannedip yorum döşüyorlar.

Bak birader seni her yerde samaroglani yaptilar ama sen hala akillanmiyorsun.

Mediatek eskiden alt segmentle ugrasiyordu.simdilerde ise durum degisti.artik orta ve ust segmente yonelik urunler piyasaya suruyorlar.rakibide guclu tecrubeli qualcomm .
    mediatek helio x20 ve helo x25 ve helio p10 serilerinde muthis bir basari gosterdiler.yakinda cikacak olan helio p20 ve helio x30 'la piyasayi paramparca edecekler.
    Mediatek artik qualcomm gibi yuksek donanima sahip yongalar uretiyor.

mesela helio x30 ufs 2.1 standartla gelecek

ayrica dort kanalli ddr4 ramlari ilk defa gorecegiz
    ustelik 8gb 'a kadar destekleyecek

Lte cat13 ( max download 400 mps
    max upload 150 mps) standartla gelecek.

ustelik biz 200-300 dolar arasinda
    bu donanima sahip telefonlari alabilecegiz.

bu donanimi bu fiyatlara almak muthis bir olay.

Mediatek firmasini teknolojiden anlayan insanlar takdir ediyor.

Birincisi beni başkasıyla karıştırıyorsun besbelli. Birader diye hitap etme hakkını sana vermedim. Muhtemelen daha yirmili yaşlarında bir delikanlısın. Haddini bil. Git akranlarınla yüz göz ol.

İkincisi Mediatek'i kötülediğimi zannedecek kadar okuma yazma özürlüsün.

Üçüncüsü Helio X30'un gelecek yılın ilk çeyreğine hedeflendiğini bilmiyorsun. Besbelli ki bu konuda cahilsin.

Dördüncüsü 10nm FinFET'in ne zaman çıkacağından da habersizsin, kısa zamanda piyasada olduğunu zannediyorsun. Bu konuda da cahilsin.

Beşincisi bir firmayı takdir etmekle fanboyluğunu yapmak arasındaki farkı bilmiyorsun.

Altıncısı Mediatek'in hala en üst seviyeye oynayacak bir ürün yapmadığını, bunu da beceremediği için değil bilinçli olarak maliyeti düşük tutmak için yapmadığını farklı bir kulvarda oynadığını göremeyecek kadar cahilsin.

Hadi yumuşak şekilde ifade edeyim. İddia sahibi ispatla yükümlüdür. Bir şekilde şamar oğlanı yapıldığım mesajları göstermek NAMUS ve ŞEREF borcun olsun.

Bak cocuk!
    Tutturmussun maliyet maliyet maliyet
    Sd820 nin maliyeti kac kurus bilirmisin acaba
    Ya da helio x25 'in maliyetini.
    ancak ezberden atip tutarsin.
    Helio x30'un ozelliklerini yazdik.bu ozellikler hangi seviyeye hitap ediyor acaba.
    Son olarak mediatek qualcomm rekabetinde bizleri ilgilendiren esas nokta en yeni donanimlari en uygun fiyatlara alabilmek olmali.ben buna bakarim her zaman.belkide mediatek sayesinde qualcomm 'da fiyat indirimine gidecek ve yine kazanan biz tuketiciler olacagiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 28 Nisan 2016; 3:42:39 >

• Grafik işlemcisi yine tırt olacağı için sıkıntı yok.

• intel - amd tartışmaları yerini qualcomm - mediatek meselesine bırakmış.

elin tayvan'ı abd'si üretir, bize de tasası kalıyor değil mi?

sonra ülke neden gelişmiyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.