Şimdi Ara

Dgs Denen Sacmalik Neden Var (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
152
Cevap
2
Favori
9.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

iyi olan kazansın

Alıntıları Göster
    Takılmayın la böyle şeylere. Çalışmaya başlayınca kimse senin diploman Odtü'den, sen DGS yapmışsın demiyor. Nitelikleriniz sadece işi almanızı kolaylaştırır. Gerisi zekanıza, becerinize ve insan yönetiminize kalmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Bende DGS'liyim, şuan %30 ingilizce olarak bi üniversitede okuyorum. Hazırlıktan 71 B2 ile geçtim, İTÜ'ye yatay geçiş yapmak istiyorum. Tek sorum dil şartı ne istiyor. Geçeceğim bölümde %30 ingilizce itü'de.
    4. Sınıfım şuanda.

Üniversitelerin kendi imajları var bizim üniversite de yani İTÜ 'de bu tarz başvuru yapanlarda bu şekilde olmuş İTÜ 'ye gelecek kişileri BOUN ODTÜ 'nün ingilizcelerini kabul ediyor diye duydum fakat bunun dışındaki üniversitelerden gelenleri kendi Hazırlık muafiyet sınavına tabi tutuyor eğer geçersen bölüm derslerin muafiyet ettirilir eş değer olanlarla.. Sen 4. sınıf olmuşsun yatay geçiş yapamazsın ama merkezi yatay geçiş yapabilirsin, merkezi yatay geçiş ile dgs liler yapabiliyor ve yazın bu başvurularıwww.sis.itu.edu.tr adresinde duyurularda ilan ediliyor o başvurular açıklandığında bana yazarsan yardımcı olurum fakat puanın İTÜ 'ye yetiyor olması lazım yoksa başvuru kabul olmuyor.. İngilizce konusunda kabul etmeyecektir muafiyet sınavıma gir geçersen bölüme başlatırım diyor geçemezsen sanırsam bir yıl hazırlık okutuyor..

Ben merkezi yerleştirme ile yatay geçiş yapacağım. DGS puanımda girdiğim yılda itü nün puanından yüksekti. Hazırlık ve 1. sınıfta olanlar için dil şartı istemiyor sınav yaparım geçemezsen hazırlık okursun diyor. Ama 4. sınıfım ve dil olarak sadece Ankara üni. de aldığım belge var 71 B2 derecesi yazıyor.

Bölümüm %30 ingilizce, itü de de %30 ingilizce geçmek istediğim yer. Bunun hakkında hiçir bilgi bulamadım henüz. Sadece itü'nün dil şartı tablosu var. Ama benim durumumda olanlar için birşey yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunsparce

quote:

Orijinalden alıntı: UnrealNerd

quote:

Arkadaşlar neyi görmüyoesunuz sanki ÖSS 'de 200 kontenjanla alınan bir bölümden 200 - 4 yapıp 196 kişi alıyorlarmış ÖSS 'den kalan 4 kişiyi DGS 'den alıyorlarmış gibi veryansın ediyorsunuz.. Kimsenin hakkı yenmiyor DGS 'ye 130000 kişi giriyor ve bu 5000 8000 kişisi bir devam niteliği olan kimisi 3. sınıftan başlayıp kimisi sıfırdan başlayıp okuyor misal ODTÜ sıfırdan başlatıyor misal KTÜ 3. sınıftan başlatıyor İTÜ ise neredeyse 1. sınıftan başlatıyor kendi üniversitem olduğu için bilgi sahibiyim..

O yüzden neye ağlıyorsunuz anlamıyorum ha gelelim şuraya madem sınav mınav kolay molay diyorsunuz eğer bu kişi DGS ile İTÜ ya da BOUN 'a gelmişse ve bu okulu bitirebilmişse o kişinin ÖSS 'liden ne farkı kalıyor söyleyin bana o kişi DGS 'li diye yata yata mı bitiriyor bir ÖSS 'liye göre söyleyin mantıksız konuşuyorsunuz..

Gelelim kendime ben 2011 'de kazandım ve DGS 'den dikkatsizlikten dolayı 3 yanlış yaptım yoksa bilmediğim soru değildi hepsini çözebilir hale getirmiştim matematik ten kendimi ve 76 doğru 3 yanlış 1 boş (boş soru da bildiğim soru idi sınavdan çıktım okulun bahçesinde kafama vurup vurup durdum neden sınavda aklımda gelmedi diye) o yüzden 80 matematiği de çözebiliyordum o sene 2011 de ÖSS ye girdim ygs de 33 net yaptım 2010 ygs de 36 net yaptım ve 2011 de lys den 12 mat 8 geo yaptım yani bugün lys de 30 mat yapanlar 50.000 oluyor ha lys ye de çalışsa idim 30 u oradada yapardım sistem bize bir sınav koyuyor bizde onu aşıyoruz üstüne 2 yıl okuyoruz kolaysa gelin okuyun girin DGS 'ye yapın kolaymış şuymuş buymuş demenin anlamı yok..

Ne kadar aşağılık kompleksi var sizde ya.Hak etmiyorsunuz işte 5 sene peşpeşe sınava girse 2 sene okul okusa maymun bile 120 sorudan 8üini yapıp boğaziçine gider.YGSde 160 sorudan 107ye denk geliyor bu oran ve bunu yapmak dgsde 120 yapmaktan daha zor ve bu sıralamayla ytüyü bile zor tutturursun belki tutturamazsın.LYSside var bunun.Okul okuyup defalarca sınava girip kıytırık bi sınavda 120sorudan 80 yapıp boğaziçine gidip ygs lys ile girenlerden iyiyiz demek ne kadar acınası ve komik ya

Sizlerin zoruna giden şey meslek liselilerin mühendislik için çok daha elverişli olmasi çünkü üniversite gördüğü mühendislik eğitimini adam zaten lisede altyapısını almış

Konuya farklı şekilde giriş yapmıştım ama görünce dayanamadım.

Isı Aktarımı
    Kütle Aktarımı
    Akışkanlar Mekaniği
    Termodinamik
    Kimyasal Tepkime Mühendisliği
    Reaktör Tasarımı
    Fabrika Tasarımı
    Mühendislikte Sayısal Yöntemler
    Ayırma İşlemleri
    Mühendislikte Matematiksel Modelleme
    Süreç Kontrolü

Bunların tamamının temelini lisede aldıysa helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar neyi görmüyoesunuz sanki ÖSS 'de 200 kontenjanla alınan bir bölümden 200 - 4 yapıp 196 kişi alıyorlarmış ÖSS 'den kalan 4 kişiyi DGS 'den alıyorlarmış gibi veryansın ediyorsunuz.. Kimsenin hakkı yenmiyor DGS 'ye 130000 kişi giriyor ve bu 5000 8000 kişisi bir devam niteliği olan kimisi 3. sınıftan başlayıp kimisi sıfırdan başlayıp okuyor misal ODTÜ sıfırdan başlatıyor misal KTÜ 3. sınıftan başlatıyor İTÜ ise neredeyse 1. sınıftan başlatıyor kendi üniversitem olduğu için bilgi sahibiyim..

O yüzden neye ağlıyorsunuz anlamıyorum ha gelelim şuraya madem sınav mınav kolay molay diyorsunuz eğer bu kişi DGS ile İTÜ ya da BOUN 'a gelmişse ve bu okulu bitirebilmişse o kişinin ÖSS 'liden ne farkı kalıyor söyleyin bana o kişi DGS 'li diye yata yata mı bitiriyor bir ÖSS 'liye göre söyleyin mantıksız konuşuyorsunuz..

Gelelim kendime ben 2011 'de kazandım ve DGS 'den dikkatsizlikten dolayı 3 yanlış yaptım yoksa bilmediğim soru değildi hepsini çözebilir hale getirmiştim matematik ten kendimi ve 76 doğru 3 yanlış 1 boş (boş soru da bildiğim soru idi sınavdan çıktım okulun bahçesinde kafama vurup vurup durdum neden sınavda aklımda gelmedi diye) o yüzden 80 matematiği de çözebiliyordum o sene 2011 de ÖSS ye girdim ygs de 33 net yaptım 2010 ygs de 36 net yaptım ve 2011 de lys den 12 mat 8 geo yaptım yani bugün lys de 30 mat yapanlar 50.000 oluyor ha lys ye de çalışsa idim 30 u oradada yapardım sistem bize bir sınav koyuyor bizde onu aşıyoruz üstüne 2 yıl okuyoruz kolaysa gelin okuyun girin DGS 'ye yapın kolaymış şuymuş buymuş demenin anlamı yok..

Ne kadar aşağılık kompleksi var sizde ya.Hak etmiyorsunuz işte 5 sene peşpeşe sınava girse 2 sene okul okusa maymun bile 120 sorudan 8üini yapıp boğaziçine gider.YGSde 160 sorudan 107ye denk geliyor bu oran ve bunu yapmak dgsde 120 yapmaktan daha zor ve bu sıralamayla ytüyü bile zor tutturursun belki tutturamazsın.LYSside var bunun.Okul okuyup defalarca sınava girip kıytırık bi sınavda 120sorudan 80 yapıp boğaziçine gidip ygs lys ile girenlerden iyiyiz demek ne kadar acınası ve komik ya

Sizlerin zoruna giden şey meslek liselilerin mühendislik için çok daha elverişli olmasi çünkü üniversite gördüğü mühendislik eğitimini adam zaten lisede altyapısını almış

Isı Aktarımı
    Kütle Aktarımı
    Akışkanlar Mekaniği
    Termodinamik
    Reaktör Tasarımı
    Fabrika Tasarımı
    Ayırma İşlemleri
    Süreç Kontrolü

Hocam bunlar bırak adamlar türev integral analitik geometri hadi onuda geçtim ygs mat bile yapamıyolar.Meslek lisesinde yaptığıyla olmuyor sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardwell076 -- 30 Nisan 2016; 0:49:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Isı Aktarımı
    Kütle Aktarımı
    Akışkanlar Mekaniği
    Termodinamik
    Reaktör Tasarımı
    Fabrika Tasarımı
    Ayırma İşlemleri
    Süreç Kontrolü

Hacettepe 'nin Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünü bize göstrerek mi farkı ortaya koymaya çalışıyorsun..

Al bu da İTÜ 'nün Makine Fakültesi 'nin Makine Mühendisliği 'ndeki ders programıhttp://www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan/plan/MAK/201210.html Makine iki yıllık okuyan biri burada yaklaşık 30 50 kredi arası saydırıyorsa ve geri kalan dersleri de 3 ya da 5 sene ne farkeder öyle ya da böyle biterbiliyorsa bırakın sizinle eşit konumda olsun dimiiiiiiiii..

Bitiremiyorsa zaten pes etmiştir yapamamıştır ve mühendiste olamamıştır.. Ama eğer başardıysa sizlerden geriden gelip sizleri yakaladığı içinde bir farkı olacaktır. Bir gerçek hikaye İTÜ 'den biri mezun olmaya yaklaşıyor ve BOSCH 'un Maslak 'taki şubesine haftanın 2 3 günü yarı zamanlı olarak başvuruyor ve iş görüşmesine gidiyor biz sizin gibi öğrencilere daha öncelik veriyoruz çünkü sizler normal öğrencilerden bir fark olarak çizim programlarını daha iyi biliyorsunuz ve 2 yıllık makine bilginiz üstünede İTÜ 'de Makine Mühendisliği 'ni bitirme aşamasında olduğunuz için ve fabrika hayatı saha da makine kullanımı üzerine daha bilgili olduğunuz için bizim için önemlisiniz deyip 1 yıllığına anlaşıyor son halini bilmiyorum eğer kendini ispatladıysa şuan BOSCH 'tadır zaten..

Bir de bir arkadaşım sene 1999 'da deprem oluyor ve Kocaeli kötü halde arkadaşımız Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği kazanıyor 2002 yılında ve üniversite kötü durumda prefabrik odalarda Makine Mühendisliği eğitimi alıyorlar şimdi nerede atelye nerede o cnc makineler nerede o torna freze makineleri nerede o bilgisayar laboratuvarları yok çünkü sadece sınıflarda kağıt üzerinde Makine Mühendisliği eğitimi veriliyor bu mu eğitim saha görmemiş makine görmemiş arkadaş sonra mezun olunca neden iş bulamıyor diye konu açanlarda sizler oluyorsunuz.. Bir mühendis sadece kağıt üzerinde olunmaz sahayı da görmeli saha dediğim laboratuvar atelye binaları görmesi lazım..

• dsg diye okudum. halbuki o şekilde okuyunca başlık tam oturmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Dgs nin neresi normal be?,meslek liseliler doluşmuş buraya.
    Hayatında türev,integral,fizik 2,kimya 2 görmeden aynı bölüme yerleşiyorsunuz bunun neresinde adalet?
    Eğer adalet olsaydı bu ülkede katsayıların bile kalkmaması gerekiyordu.

Hocam boşuna laf anlatmaya gerek yok artık bunlara.Adamlar kendilerini boğaziçine itüye layık görüyor çünkü muhteşem dgs sınavına defalarca girip 120 sorudan 70ini 80ini yapıp buralara girebiliyolar
  • Hocam bu hangi bölüm açıktan.
    Birde ünide okuduğum bölümün alt bölümünü okumak mümkün mü?(mesela hukuk okuyan birinin adalet okuması gibi)
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Nükleer Enerji Mühendisliği ne la? Laf olsun diye özelleştirme yapılıp açılmış mühendislik. Temel mühendislik dali bile değil. Bahsettiğim dersler Kimya Mühendisliği dersleri. Standart olacak tabi. Mühendisliği siz ne saniyorsunuz? Torna frezeden mi ibaret makine mühendisliği? Bildiğiniz iki üç tane mühendislik dalı var. Dönüp dolaşıp salliyorsunuz. Hayır senin içindeki cnc torna makinesini kullandığın fabrikayı tasarlayacak kapasitemiz var hesaplama yaparak. Siz hala ımı mihindislir tirni firizi killinimiyir.

Ekleme: Ben iş bulamıyorum demem. Askerden geldikten sonra 10 gün içinde iş bulurum dedim 5.gün iş görüşmesine gittim. 7.gün kabul edildim. İşi bulamayan değil beğenmeyen vardır.

Bu arada Soğutma sektöründe Autocad kullanım oranı çok düşük haberin olsun. Temel seviyeden biraz daha iyi öğrendiğiniz program pek işe yaramıyor. NX ve SW ağırlıklı çalışırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanki Bana Pele -- 30 Nisan 2016; 7:19:45 >

• Dsg diye okudum...

VW diye geldim gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power Off

Dsg diye okudum...

VW diye geldim gidiyorum
    Bir meslek eğitimini 8-9 yıl alan mı daha başarılı olur yoksa 5 yıl alan mı?

Bence meslek liselerine kendi alanlarındaki bir mühendislik bölümüne geçişte öncelik verilmeli. Lisede temel meslek eğitimi verilip, mühendislikte eğitimin detaylarına inilebilir.
  • an arcitect A kullanıcısına yanıt
    Evet benim yaptigim sey de dedigine benzerdi.
    Bolumum Elektrik Elektronik Muhendisligi
    Anadolu Universitesinin İkinci Ogretim Kampanyasindan yararlanip Elektrik Enerjisi Uretimi, İletimi ve Dagitimi bolumune kayit oldum.

İlk basta alt bolum diye olmaz gibi bir dusuncem oldu aradim sordum sikinti olmuyor dediler.

Yalnizca ayni bolumlere izin vermiyorlarmis İkinci Universite olayinda.
    Ornegin lisans bolumun İktisat ise AOF İktisata ikinci universite kapsaminda kayit yaptiramiyorsun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Isı Aktarımı
    Kütle Aktarımı
    Akışkanlar Mekaniği
    Termodinamik
    Reaktör Tasarımı
    Fabrika Tasarımı
    Ayırma İşlemleri
    Süreç Kontrolü

Kendimden örnek vereyim inşaat bölümde okudum Autocad,maliyet hesapları,mimari çizim bunların hepsini haftada yüksek saatlerle gördüm şimdi 2 yıl okudum bu sene mezun oluyom mühendislige geçmeyi bekliyorum bakalım

• Burada da ne kadar anadolu lisesinde 12.sınıf olduğunda ne seçeceğinden habersiz, amaçsız aman ya puanımız belli olsun da ona karar veririz diyen tip varmış. Diğer bölümler için bilemem ama ben lisede bilişim teknolojileri alanında okumuştum dgs ile geçiş yapmadım direk üniversiteye girdim ben Bogaziçindeyim şu an dgs ile gelen arkadaşlarım var burada. Bölüm ana derslerine baktığımda lisede gösterilenlerden hiçbir farkı yok. Kimi yerde daha ayrıntılı bilgi veriyorlar o kadar. Lisede bilişim teknolojileri alanını ilgili bir şekilde okumuş, stajını yapmış, yetenekli bir öğrenci yatarak 4 senelik dersleri çok rahat aa seviyesinde geçebilir. Benim kendi alanımdaki görüşüm budur. Dgs ile gelen arkadaşım örneğin fizikte kimyada doğal olarak zorluk çekiyor ama lys ile gelmiş çoğu tipten daha çok hakkını vererek çalışıyor onlara. Dgsnin bebek işi olduğunu kimden öğrendiniz bilmiyorum ama boğaziçi, odtü ve itü değilse bu gidilen üniversite zaten içinde o kadar nitelikli matematik fizik bilen öğrenci olmuyor. Dersleri de açıkçası çok kolay bir şekilde yapılabilir oluyor. Bu yüzden çok ağlamamak lazım. Çünkü dgsde odtü boun kazanmak o kadar kolay işler değil sınav sadece mat türkçe olduğu için yüksek yapmak gerekiyor. Ha nedir fizik kimya da gelmeli düzenleme getirilmeli ki öğrenciler hiçbir fizik kimya bilgisine sahip olmadan buralara yerleşmesin. Ama saçma sapan muhabbet yapmayın çünkü adam kazanıp mezun oluyorsa zaten haketmistir. Çok abartmamak lazım, kendi ilgisizliginizi ve yeteneksizliğinizi başka insanlara suç atarak siz mükemmelmişsiniz gibi davranmaya kalkmayın

• Konudaki yorumları biraz inceledim, şunu yazayım birçoğunuz üniversite sonrası niteliksiz eleman olarak işsiz kalacaksınız. Bu devirde önemli olan okul okumak değil işi bilmek meslek öğrenmek, sokakta üniversite mezunundan bol bir şey yok. Elektronik Mühendisi piyasada ortalama 2500 TL alıyorsa sokak arasında dükkan açıp çalışan elektrikçinin aylık kirası yalnızca 2500 TL, gerisini siz hesaplayın. Zaten son 10 senede üniversitenin niteliğini bitirdiler, öğretim görevlilerinden zorlama ekleme notlarla ders geçip kendini üniversite mezunu zannedenler de işsiz kalıyor ya da gelecek vaat etmeyen maaşlar ve konumlara talim ediyorlar.

Ben de MYO okumuştum iyi ki okumuşum, Türkiye'de üniversite mezunu olmanın para kazandıracağını zannedenler aynı yoldan devam etsinler. Sayelerinde hem daha çok kazanıyoruz hem de mesleğin esasını biliyoruz.
  • Anadolu liselerinde öğrenciler o proje bu sözlü şu zor sınavlar diye ıkınırken meslek liselerindeki ortamı, öğrenci seviyesini ve eğitim seviyesini bizzat gördüm ve öğretmenlerden duydum. Havadan sözlüler basit dersler bunlara ek olarak sadece meslek dersi alıyosunuz. Şimdi kalkıp kendinizi iyi bir anadolu veya fen liselerindeki öğrencilerle mi kıyaslıyorsunuz ?

Neymiş üniye geçen anadolu lisesi öğrencileri meslek bilmiyormuş. Bilmez tabi sen yan gelip yatarken o adamlar çatur çutur türev integral çözüyordu.

Adam sınav stresiyle birde istediği bölümün mesleğini mi öğrensin ? Yada niye öğrensin ?

Ozaman mühendislik ve mimarlık fakülteleri sadece meslekten öğrenci alsın

• quote:

Orijinalden alıntı: suddenly30

Burada da ne kadar anadolu lisesinde 12.sınıf olduğunda ne seçeceğinden habersiz, amaçsız aman ya puanımız belli olsun da ona karar veririz diyen tip varmış. Diğer bölümler için bilemem ama ben lisede bilişim teknolojileri alanında okumuştum dgs ile geçiş yapmadım direk üniversiteye girdim ben Bogaziçindeyim şu an dgs ile gelen arkadaşlarım var burada. Bölüm ana derslerine baktığımda lisede gösterilenlerden hiçbir farkı yok. Kimi yerde daha ayrıntılı bilgi veriyorlar o kadar. Lisede bilişim teknolojileri alanını ilgili bir şekilde okumuş, stajını yapmış, yetenekli bir öğrenci yatarak 4 senelik dersleri çok rahat aa seviyesinde geçebilir. Benim kendi alanımdaki görüşüm budur. Dgs ile gelen arkadaşım örneğin fizikte kimyada doğal olarak zorluk çekiyor ama lys ile gelmiş çoğu tipten daha çok hakkını vererek çalışıyor onlara. Dgsnin bebek işi olduğunu kimden öğrendiniz bilmiyorum ama boğaziçi, odtü ve itü değilse bu gidilen üniversite zaten içinde o kadar nitelikli matematik fizik bilen öğrenci olmuyor. Dersleri de açıkçası çok kolay bir şekilde yapılabilir oluyor. Bu yüzden çok ağlamamak lazım. Çünkü dgsde odtü boun kazanmak o kadar kolay işler değil sınav sadece mat türkçe olduğu için yüksek yapmak gerekiyor. Ha nedir fizik kimya da gelmeli düzenleme getirilmeli ki öğrenciler hiçbir fizik kimya bilgisine sahip olmadan buralara yerleşmesin. Ama saçma sapan muhabbet yapmayın çünkü adam kazanıp mezun oluyorsa zaten haketmistir. Çok abartmamak lazım, kendi ilgisizliginizi ve yeteneksizliğinizi başka insanlara suç atarak siz mükemmelmişsiniz gibi davranmaya kalkmayın

Aynen katılıyorum bende inşaat myo yu çok rahat bitiricem bir tek statikte çok zorlandım oda mühendisliğin en zor derslerinden biri.

• Dsg diye geldim, çıkıyorum.
  • Aslında konuyu açan arkadas gibi bir çok kisinin anlamadığı bir nokta var o konuya gelirsek.

Eğer hayatınızda biraz fabrika ortamı işyeri büyük özel şirketlerde çalısmıssanız eğer yeni işe baslayan mühendise olan muameleyi görürsünüz görmezsenizde arkanızdan çok konuşulur.

Simdi örnek vermek gerekirse

Lisede hayvan gibi çalıştın itü makine mühendisliği kazandın bi büyük bir şirkette işe yada staja basladiğını farz edelim.

Sahaya indiginiz anda okulda öğrendiğiniz matematik derslerinin hiç bir anlamı kalmıyor ne zaman ofise çıkarsanız o zaman anlamı kalıyor peki siz mezun olana kadar o üniversiteden kaç defa sahaya ineceksiniz?

Simdi bir meslek lise muhabbetine gelelim
    Gene aynı fabrikanın lise stajyeri olsun lisede amele gibi çalıştı staj yaptı işin en alt kademesini öğrendi
    Sonra MYO A kayıt oldun orda 2 sene boyunca işin bi üst kademesini öğrendi ve bu sırada işçilerin nasıl bi psikolojiye sahip oldugunuda görüyor ve ondan sonra devam edelim bu meslek liseli arkadas 6 sene boyunca nerdeyse o işin en alt kademesini öğrendi çalıştı belki matematik bilgisi o İtü de okuyan arkadas kadar iyi degil ama sonra dgs sınavına girdi itü makineyi o da kazandı simdi belki diyeceksiniz aynı matematiğimi gördüler sınavda hayır ama üniversitede aynı matematik dersini görerek mezun oldular hiç bir fark yok bu çocuk tam tamına makine üzerine 10 sene okudu lise hayatı boyunca simdi bu çocuk en alt kademeden en üst kademeye kadar her işi yaptı herkesi tanıdı simdi bu çocuk mu sahada daha iyidir yoksa öbür arkadas mı belki öbür arkadas ama istisnalar kaideyi bozmaz.

Yani anlatmak istediğim şu arkadaslar bi insan sadece matematik yapabiliyor diye mimar olamaz çünkü yetenek gerekli bi insan sadece matematik biliyor diye mühendis olamaz sevgi gerekli bizim liselerde olan eğitim yanlıs bence liseler mesleki eğitimde verilmeli hangi lise olursa olsun.

• İyi o zaman 450 puanlık lisede okuyarak salaklık etmişim
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.