Şimdi Ara

Dgs Denen Sacmalik Neden Var (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
9.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HayaliEjderha

quote:

Orijinalden alıntı: Muco53

Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyan öğrencilerinin %90'ının daha önce bir kere bile programlama ile uğraşmaması nasıl normal ise, dgs de o derece normaldir.

Tıpa giden adam önceden tıpla uğraşmış olarak mı gidiyor?

Tıp ile bilgisayar aynı şey değil. Yazılım için sadece bir bilgisayara ihtiyacın var. Mühendisliği kazanan birey zaten tam altyapısını oturtana kadar mezun oluyor, sonra iş bulamayınca ağlıyorlar. Bu iş liseden itibaren alınmalı, üniye başlayan adamın orta seviyede bilgisi olmalı ki 4 senede projelerde etkin rol oynayabilsin.

• Çok teşekkürler iyi dileklerin için kardeşim.
    Kazanırsam zaten burada konu açmayı düşünüyorum, mention atarım sana. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler çift anadal bölümünden dgsye giriliyor mu

• Dgs diyince şanzıman diye geldim şimdi gidiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Biz bir dunya sayisal ders calisip muhendisligi kazanalim.Elin meslek lisesi mezunu bu ortalama kasip lise seviyesinde matematik sorularini cozup benimle esit olacak.Boyle sistemin

Bende DGS ile geçtim, o dediğin o kadar kolay değil. 2 yıl oku üstüne sınavı kazan. Sonra hazırlık oku ve 8-10 dersin muaf edilsin. 4 yılda bölüm oku 1 sene uzasa, 8 yıl da bitirsin, 4-5 yıllık okulu.

Sence haketmiyor mu?

Sen git mühendislik tamamlamaya karşı çık önce!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dgs ile geçiş yaptım bölüm birincisi olarak bitirdim. Siz meslek liselileri küçümseye durun.
  • Tam yaşadığım konu kardeş gel sana anlatalım bir kardeşim var diyor DGS kolay basit matematik ile kazanıp giriyorunuz ben YTÜ Makine kazandım İTÜ BOUN kazanamadım ama adam dgs deki sorularla BOUN İTÜ 'ye geliyor diyor benim de ona cevabım şu oldu madem öyle diyorsun bırak 4 yıllığı gir öss ye 2 yıllık yaz makine tahat girersin sonra kalk 2 sene boyunca makine dersleri oku stajını yap bitir sonra dgs ye girersin nasılsa temelin var dgs den itü boun makine müh. olur yap madem bu kadar kolay yap dedim eğer o iki yıllığı bitirmek kolay olursa buyur yap dedim işine gelmedi.. Yani demekle olmuyor bu işler biz de onun zorluklarını geçerek geldik buralara..

Ve o kardeşim dediğim kişi mezun olma yolunda diyor ki auto cad bilmiyorum solid works bilmiyorum boş diploma alıcam diye söyleniyor ama ben biliyorum iki yıllıkta auto cad i iyi öğrendim ve solid works te de temelim var..

Sizler oraya matematik fizik kimya başarı ile geliyorsunuz eyvallah ta bizler de oraya bölüm derslerinde bilgi sahibi ehli sahibi olarak geliyoruz o yüzden fifti fifti tamam mı koçum..

• 2 yıllık adam DGS ile senin okulu kazanabiliyorsa kusura bakmada boktan bi yerde okuyosun. Hadi sıkıysa meslek mezunu kassın ODTU boğaziçi kazansın. Sistem yanlış sadece DGS değil barajı geçip alan zilyon tane mühendislik var şimdi bu adamlar gerçek mühendis mi olacak güldürmeyin beni Allah aşkına
    Edit: Şimdi kendimi geliştiririmciler gelirse cevap vermem şimdiden söyleyim. İşsizler ordusuna adım atacaksınız sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 29 Nisan 2016; 1:22:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

2 yıllık adam DGS ile senin okulu kazanabiliyorsa kusura bakmada boktan bi yerde okuyosun. Hadi sıkıysa meslek mezunu kassın ODTU boğaziçi kazansın. Sistem yanlış sadece DGS değil barajı geçip alan zilyon tane mühendislik var şimdi bu adamlar gerçek mühendis mi olacak güldürmeyin beni Allah aşkına
    Edit: Şimdi kendimi geliştiririmciler gelirse cevap vermem şimdiden söyleyim. İşsizler ordusuna adım atacaksınız sadece.

Evet kendini geliştirecem diyenler var doğru fakat istisna olarak görebiliriz yüzde 5 10 'u geçmez bu tarz kişiler..

Mesela İTÜ 'de DGS 'den gelen bir arkadaşımız 3.68 ile Elektrik bölümünden mezun olduğunu öğrendim 2 - 2.5 ortalama yapanlar ve ÖSS 'den gelenler çok mu iyi oluyorlar şimdi bu 3.68 le mezun olan arkadaşımızdan..

Ve İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 'nda 2 yıl çağrı merkezi 'nde öğrenci olarak görev aldığım sürede çok kişiyi gördüm ve şunu öğrendim İTÜ 'ye gelen öğrencilerin yüzde 10 u kalmadan, zamanında ve düzgün bir şekilde okulunu bitiriyor..

Diğer arkadaşlarımız ya okulu salıyor ya kız mız işlerine dalıyor diğer bir kısmı ise kulüplere katılıyor spor kulüplerine katılıyor o yüzden okul uzuyor ailevi ya da kendi sağlıkları ile ilgili sorunlar yaşayanlarda vardır ama azınlıktır bu kesim..

Misal arkadaşım 1.7 k ile girdi İTÜ 'ye hazırlığı bir dönem de geçti ama okul da İTÜ Futbol kulübü 'nden ve kız nedeninden dolayı 2.56 ile mezun oldu ve artı 1 sene kalarak mezun oldu.. Daha bunun gibi örneklerim var..

• quote:

Orijinalden alıntı: tarkyasa16

Dgs diyince şanzıman diye geldim şimdi gidiyorum

DSG değil mi o kanka :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper5398

Meslek lisesini sadece torna tezgahı olarak görüyor çoğu kişi onlarada kızamıyorum toplum bu kafada. Dgs sınavı ile üniversiteye girince yine matematik derslerini geçmeden mezun olunmuyor. Artı olarak meslek lisesinde staj diye birşey var. Eğer düzgün biryer bulursanız kendinizi çok geliştirebilirsiniz. Ben mesela bir meslek lisesinde okuyorum 1 ay sonra mezunum. Eylülden beri Donanımhaber'de staj yapıyorum ve bana çok şey kattı burası. Lys'ye şuan çalışmıyorum bu seneyi staja ayırıp seneye çalışarak %50 yazılım mühendisliği düşüyorum. Aslında sende haklısın senelerdir ders çalışıyorsun sonra bütün lise boyunca yatan insanlar yanına geliyor. Ama bunu kabul etmen gerek yapacak birşey yok.

Donanımhaber 'de staj var da bizim niye haberimiz yok laa ciddi mi bu nasıl nereden ne şekil yapılıyor bende staj yapacağım..

• quote:

quote:

Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyan öğrencilerinin %90'ının daha önce bir kere bile programlama ile uğraşmaması nasıl normal ise, dgs de o derece normaldir.

Gitmiyor ama ÖSS 'ye 2 milyon kişi giriyor ve bu 2 milyondan yaklaşık 10000 kişisi TIP 'a girebiliyor veee zaten 10 bin kişi eğitim konusunda en iyiler arasına girdikleri için zaten TIP okumayı hakeden kişiler oluyor yetenek desen var zeka desen var pratiklik desen var özgüven her şey kendilerinde mevcut ve o yüzden TIP okuyabilir hale geliyorlar..

• quote:

quote:

quote:

Tıp ile bilgisayar aynı şey değil. Yazılım için sadece bir bilgisayara ihtiyacın var. Mühendisliği kazanan birey zaten tam altyapısını oturtana kadar mezun oluyor, sonra iş bulamayınca ağlıyorlar. Bu iş liseden itibaren alınmalı, üniye başlayan adamın orta seviyede bilgisi olmalı ki 4 senede projelerde etkin rol oynayabilsin.

lHocam yanlış anlamayın ama fena sallamışsınız.İşsiz kalanlar hakkari tarak kürek bölümünden oluyor.Temeli oturturken filan diyorsunuzda yarıyıl geçikte verilen eğitim kademeli olarak feğişiyor ve artıyor.Burada yakınılan durum dgs'ye girilmesi değil üniversite sınavında beceremeyenlerin hak etmeden çok iyi ünilere gitmesi.Girdikleri sınav arkanı dön tersten çöz yinede girersin gibi bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

quote:

Gitmiyor ama ÖSS 'ye 2 milyon kişi giriyor ve bu 2 milyondan yaklaşık 10000 kişisi TIP 'a girebiliyor veee zaten 10 bin kişi eğitim konusunda en iyiler arasına girdikleri için zaten TIP okumayı hakeden kişiler oluyor yetenek desen var zeka desen var pratiklik desen var özgüven her şey kendilerinde mevcut ve o yüzden TIP okuyabilir hale geliyorlar..

Ne alakası var hocam mühendisler 100binden sonramı yerleşmeye başkıyorlar sadece bizim konuştuğumuz kısım ilk 30bini kapsuyor şu an.Hem tıpa gitmek inekleme işi gidenleri bilsen çoğunda saydığın şeyler yok.Öyle bir abartmışsınki.Dışarıdan göründüğü gibi değil hiç bir şey

• bu gözler meslek liseli olup dgs ile odtü makineye gideni gördü (4 yıldır 1. sınıfta). ne diyim allah belasını versin bu sistemi çıkararının. düşündükçe deliriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Tam yaşadığım konu kardeş gel sana anlatalım bir kardeşim var diyor DGS kolay basit matematik ile kazanıp giriyorunuz ben YTÜ Makine kazandım İTÜ BOUN kazanamadım ama adam dgs deki sorularla BOUN İTÜ 'ye geliyor diyor benim de ona cevabım şu oldu madem öyle diyorsun bırak 4 yıllığı gir öss ye 2 yıllık yaz makine tahat girersin sonra kalk 2 sene boyunca makine dersleri oku stajını yap bitir sonra dgs ye girersin nasılsa temelin var dgs den itü boun makine müh. olur yap madem bu kadar kolay yap dedim eğer o iki yıllığı bitirmek kolay olursa buyur yap dedim işine gelmedi.. Yani demekle olmuyor bu işler biz de onun zorluklarını geçerek geldik buralara..

Ve o kardeşim dediğim kişi mezun olma yolunda diyor ki auto cad bilmiyorum solid works bilmiyorum boş diploma alıcam diye söyleniyor ama ben biliyorum iki yıllıkta auto cad i iyi öğrendim ve solid works te de temelim var..

Sizler oraya matematik fizik kimya başarı ile geliyorsunuz eyvallah ta bizler de oraya bölüm derslerinde bilgi sahibi ehli sahibi olarak geliyoruz o yüzden fifti fifti tamam mı koçum..

Belli bir zorluğu vardır tabiki ama dgs ile gelen arkadaşlarım bile ygs'nin yanında hiç bişey olduğunu söylüyor.Ve şöyle birşey var her zaman muaf sayılmıyorsun 21 yaşında hazırlıkla filan çok geç oluyor.Hem 2 yıl okul okumuşun yeni başlayanların içinde olmasıda haksızlık değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan

bu gözler meslek liseli olup dgs ile odtü makineye gideni gördü (4 yıldır 1. sınıfta). ne diyim allah belasını versin bu sistemi çıkararının. düşündükçe deliriyorum

Üniversite sınavında izmire gitmiş adamın dgs'de boğaziçini tutturmuş olmasıda komik değil mi?İngilizceside berbat berbat0 hatta.Boğaziçine gitmedi tabiki bizde şu an ama hiç bişey berebileceğini sanmıyorum bu kafasıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: alper5398

Meslek lisesini sadece torna tezgahı olarak görüyor çoğu kişi onlarada kızamıyorum toplum bu kafada. Dgs sınavı ile üniversiteye girince yine matematik derslerini geçmeden mezun olunmuyor. Artı olarak meslek lisesinde staj diye birşey var. Eğer düzgün biryer bulursanız kendinizi çok geliştirebilirsiniz. Ben mesela bir meslek lisesinde okuyorum 1 ay sonra mezunum. Eylülden beri Donanımhaber'de staj yapıyorum ve bana çok şey kattı burası. Lys'ye şuan çalışmıyorum bu seneyi staja ayırıp seneye çalışarak %50 yazılım mühendisliği düşüyorum. Aslında sende haklısın senelerdir ders çalışıyorsun sonra bütün lise boyunca yatan insanlar yanına geliyor. Ama bunu kabul etmen gerek yapacak birşey yok.

Meseleyi anlayabileniniz yok mu ya?Bu üniversite ve lise sınavının amacı belli bi seviyede kapasiteyi ölçmek.Ve bu alanda komple başarısız olan kişilerin onlardan daha iyi yapmışların yerine en iyi ünilere gelmesi.Kimse okumasın demiyor ama üniversite sınavında kan alırken öğrenciden belli kesime bunu hediye etmek adaletsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: UnrealNerd

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan

bu gözler meslek liseli olup dgs ile odtü makineye gideni gördü (4 yıldır 1. sınıfta). ne diyim allah belasını versin bu sistemi çıkararının. düşündükçe deliriyorum

Üniversite sınavında izmire gitmiş adamın dgs'de boğaziçini tutturmuş olmasıda komik değil mi?İngilizceside berbat berbat0 hatta.Boğaziçine gitmedi tabiki bizde şu an ama hiç bişey berebileceğini sanmıyorum bu kafasıyla

şuan acayip sinirlendim dgs ile itü ehb'ye falan giden adamlar var forumlarda az önce baktım. dgs soruları'da sbs'nin bir tık üstü. bende araştırıyım bi olmazsa açıktan 2 yıllık okur boğaziçi ee'ye giderim

http://www.dikeygecis.org/forum/threads/bo%C4%9Fazi%C3%A7i-%C3%9Cniversitesi-eem-ser%C3%BCvenim.9047/

sinirden duvara kafa atıyorum abi. ben her allahın günü 10-15 saat ders çalıştım ona rağmen istediğim yere giremicem bu nasıl adalet ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46B352547 -- 29 Nisan 2016; 3:15:15 >

• Ya nasıl oluyor bilmiyorum ama 52. olan makine müh okuyomuş falan fistan oradan gelmişti sende öyle birşeye bak.Bi tane kankam var dgs ile gelen ben zor bişeydir sanıyodum yok yok yatarak yaptım dedi bana ya

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.