Şimdi Ara

OS X'in hand-off özelliği Windows 10'a geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OS X'in hand-off özelliği Windows 10'a geliyor

Windows 10'un Redstone kod adlı ilk büyük güncellemesinin önümüzdeki yaz aylarında büyük ihtimalle de Temmuz ayında yayınlanacağını biliyoruz. Kısa bir süre önce ortaya çıkan ekran görüntüsü, Windows kullanıcılarının Redstone yapısıyla nihayet OS X'in iki yıldır sunduğu “hand-off” benzeri bir özelliğe sahip olacağını gösteriyor. Yani bilgisayarlardan mobil cihazlara (ya da tam tersi) iş aktarımını sağlayan bir devamlılık becerisine.

Ayrıca Bkz.Microsoft ve Google mahkeme salonlarındaki savaşlarını durdurma kararı aldı
    Reddit kaynaklı ekran görüntüsü, yeni özelliğin Windows 10 Redstone yapılarında yer aldığını gösteriyor. Ayarlar bölümünde de belirtildiği gibi Bluetooth ile eşleştirilmiş PC ve akıllı telefonlardaki işler bir diğer ortama aktarılarak devam edilebilecek. Örneğin telefonunuzdan bir e-posta yazmaya başladınız veya Word'de bir yazı yazıyorsunuz, bunu PC'nize aktararak kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Yine aynı şekilde üzerinde çalıştığınız işlerinizi PC'nizden de akıllı telefonunuza aktarabileceksiniz.

Olası hand-off özelliğinin kamuoyu için pek de sürpriz olacağı söylenemez. Microsoft bu ayın başlarındaki Build geliştirici konferansında, Apple Handoff fonksiyonuyla benzer şekilde çalışan Project Rome'u tanıtmıştı. Ama bu projenin, Bluetooth'a ek olarak WiFi üzerinden de cihaz ve bilgisayar arasında veri aktarımı yapabilmesi bekleniyor.

OS X'in hand-off özelliği Windows 10'a geliyor 

• Apple avukatları iş başına,patent lütfen.🤗

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'da olmasa Microsoft kimden esinlenecek.
  • windows phone kullanıcıları yaşadı desenize. (kaç tane varsa artık)

• Ya hu Microsoft bu isletim sisteminin kullanıcı arayüzünü bir tamamla da ondan sonra susle ek özelliklerle. Sistem hala yarım. Sistemin yarısından fazlası hala Windows 7den kalma. Hem denetim masası hem ayarlar var. Her yerden sağ tıklama ile ayar çıkıyor. Sistemi sadelestireceklerine hala ekleme yapmaya uğraşıyorlar. Kullanım kolaylasacagina zorlaşıyor. Hangi ayarlamanın nerede olduğunu hatirlayamiyor insan. Ayarlarda mi Denetim masasında mi belli değil. Söylenecek daha çok şey var da yazmayla bitmez.

• Uuu Apple kesin karşı çıkar

• düzgün çalışırsa apple dava açar ama MS olduğu için ya kullanışlılığı düşük olur ya da MS phone kullanıcısı az olduğu için pek bi amacı olmaz.

• Cortana sayesinde ios ve Android cihazlar da bu özelliklerden faydalanacak.

• kaç tane wp kullanıcısı var ki zaten...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

windows phone kullanıcıları yaşadı desenize. (kaç tane varsa artık)

Bir ben varım.. Sıkıntın nedir koçum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

windows phone kullanıcıları yaşadı desenize. (kaç tane varsa artık)

Okuma özürlüsü haberi tam oku.

• iyi de ben bunu evernote programıyla zaten yapıyodum...

• Çok iyi bir iş çıkarmışlar

• Yıllar sonra wp kullanıcıları olarak senkronizasyon özelliği göreceğiz. Bu hızla artık 2116da AirDrop kopyası gelir uuu yaşadık.
  • Apple'da olmazsa Microsoft ne edecek kendine acep :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.