Şimdi Ara

1.000.000 liraya ne yapilmali ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miras kaldi 1.000.000 lira. Saglam para.

Bu paraya ne yapilmali sizce ? İs falan kuralim dedim bizimkilere yanasmadilar. Ev, araba, arsa alicaz diyorlar. Garantici insanlar biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafanda ne isi kuracagin yoksa buradaki tavsiyelerle kurulacak isten hayir gelmez, paralar gider. O yuzden en iyisi garanti seylere yatirim yapin. Ileride akliniza bir fikir gelirse o zaman evi arabayi satip oraya yonelirsiniz.

• ev, arsa veya iş yeri almak daha iyidir. iş yeri alın kendiniz beceremezseniz bile kiraya verirsiniz.
  • Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Bizimkiler is kurmaz. Emekli olmalarina az kaldi. O yuzden guzel mustakil bir ev alalim, araba alalim kalani da bankaya atalim derdindeler.

• kadıköyde bir apartman dairesi alınır o paraya

bu devirde o para bile birşey ifade etmiyor maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoksiriboz1001 -- 27 Nisan 2016; 1:49:24 >
  • Arsa-inşaat

• kucuk sehirlere gida yatrimi yapilabilir misal,

Tokat sehrinde Adamlar islek bir caddeye islek ama 1 milyon icin cok cuzi rakama

ilk defa degisik doneri getirdiler sozde hatay durumu ama alakasi yok gozlemeye salcali sos dokuyi bol deri cikan bi boka benzemeyn durum hatay durumuyla alakasi yok yemis biri olarak soyluyorum

adamlar 2 ci yilinda sehrin islek yerine 2 bayiyi actilar daha fazla kurye motorlu, servis arabasi aldilar kucuk yerlerde boyle seyler cok tutuyor yada arsa vs almak yada yurt disina gidip oraya yatrm yapmak var orta halli gecineyim dersen o para bankada kalsin faizle dersen yine boyle kucuk sehirde o paranin 500 ile en kral yrrinden sehrin araba ve ev alinir

• O paraya on numara risksiz yatırım biliyorum hemde katlarsınız ama kendime saklıyorum :)
    Siz bence ev veya işyeri alabilirsiniz sakın bankaya yatırmayın çöpe atmakla aynı şey

• Paranızı bankaya koymadan yatırım fikri düşünürseniz böyle paralarda enflasyon yüzünden değer kaybı yaşarsınız. eğer kısa vadede tüm parayı yatırıma harcıyacak fikriniz yoksa değer kaybı olmaması için kısa vadeli bankaya koymanız en mantıklı hareket olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

O paraya on numara risksiz yatırım biliyorum hemde katlarsınız ama kendime saklıyorum :)
    Siz bence ev veya işyeri alabilirsiniz sakın bankaya yatırmayın çöpe atmakla aynı şey

barcaya handikap mi basican hayirdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

kadıköyde bir apartman dairesi alınır o paraya

Turkiyede 1 Milyon ustu parasi olan kac insan var saniyorsun ..
  • ÖLÜCÜ kullanıcısına yanıt
    Abartısız nüfusa oranla %10 diyorum.
    1k bişey degil bu devirde. ha bende var mı yok ama bu paraya para bile demiyecek en az 10 yakınım var..

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

quote:

çok insan var emin ol

yabancıları saymıyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

quote:

1 milyona para demeyecek yakinimdan en az 15 kisi biliyorum. Manisa gibi yerde zaten 3 tane evi olan adamin 1 milyon lirasi oluyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbuldaysan sakın şu televizyondaki reklamı dört dönen konut projelerine girme. Hiçbiri satamıyor konut balonu patlamak üzere. Kentsel dönüşümle de birlikte şuan konut arzı çok fazla talepse özellikle yurdun dört bir yanında patlayan bombalardan dolayı oldukça düştü. Alanların çoğu yabancı yatırımcıydı çünkü güven ortamı da kalmayınca mecburen alan kalmıyor. İmkanın varsa kadıköy, maltepe, beşiktaş gibi insan kalitesinin ve refahının yüksek olduğu semtlerde dükkan al. Gerekirse küçük olsun ama yeri güzel ve köşe olsun mümkünse. Daireden bol birşey yok ama her apartmanın altına dükkan yapamıyorlar. Bu durum da dükkanları daha değerli hale getiriyor. Üstelik emlak vergisini de sen değil dükkanı tutan kiracı ödüyor. Bunu da geçtim dükkan aldığında kendin bir iş denemesi yaparsın baktın tutundun devam ettirirsin olmadı tutunamadın bozarsın kiraya verirsin zararını birkaç senede çıkarmış olursun. Dükkanda ihtimaller daha fazla yani. Dükkan alacaksan da dediğim gibi yeni ultralüks projelerden ziyade kentsel dönüşümle yıkılmak üzere olan binalardan alırsan kar etmen de mumkün.

• @turbolinea bak adamın babasından dedesinden kalana.senin çocuğunda olmayacak paranda asla olmayacak. @turbolinea

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Miras kaldi 1.000.000 lira. Saglam para.

Bu paraya ne yapilmali sizce ? İs falan kuralim dedim bizimkilere yanasmadilar. Ev, araba, arsa alicaz diyorlar. Garantici insanlar biraz.

eczane kuralım hocam

• Arsa alın. Oturacak güzel bir ev alın. Kalan parayı da hayır için harcayın. Afrika'da su kuyusu actirabilirsiniz. 3 5 bin euro ya açılıyor. Durumu müsait olmayan yetim kimsesiz kişilere burs verin. Ne bileyim bu dünya kadar eğer inancınız varsa ahireti de düşünün derim ben

• Arkadaslar dusunduk tasindik. Donanimhaber'deki ünlü iktisatcilar, analizciler ve prof'lari dinledik. 1 milyon para degilmis. Utandik kendimizden. Nasil 1 milyonumuz olur yaa para mi la bu dedik. Biz de paralari atese verdik.

Hepiniz sagolun. İyiki varsiniz uber zekali iktisatci arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: Can Verip Nam Alırız

Arsa alın. Oturacak güzel bir ev alın. Kalan parayı da hayır için harcayın. Afrika'da su kuyusu actirabilirsiniz. 3 5 bin euro ya açılıyor. Durumu müsait olmayan yetim kimsesiz kişilere burs verin. Ne bileyim bu dünya kadar eğer inancınız varsa ahireti de düşünün derim ben

Ev dusunuyorlar. Ev zaten 450.000. Masraflariyla 500.000 olacak. Kalaniyla da benim arabanin borcunu kapatacaklar. Kalaniyla da arsa.

1 milyonu kimse dagitmaz ne yaptin sen. Ben de dagitmam. Ne kuyusu. Milyar dolarlari olan adamlar var onlar yaptirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.