Şimdi Ara

YouTube artık insan beyni gibi öğreniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube artık insan beyni gibi öğreniyor

Yapay zekanın insan beyni gibi öğrenerek kendisini geliştirmesini anlatan makine öğrenme dili tabiri, büyük yatırımlar yapılan bir alan haline geldi. Sadece kurumsal değil, son kullanıcıya hitap eden konularda da, makine öğrenme dili büyük önem taşıyor. Google, bunu en iyi uygulayan firmalardan birisi.

Fotoğraflar uygulamasında, kullanıcıların fotoğraflarını yüz tanıma yaparak sıralayabilme veya girilen bir tanıma göre uygun fotoğrafları arayabilme, makine öğrenme dilinin meyveleri. Ayrıca tavsiye kısmında da bu dil sıklıkla kullanılıyor.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

YouTube platformunun mobil arayüzü de, makine öğrenme dilinden faydalanmaya başladı. Artık kullanıcının ilgilerine göre daha fazla optimize edilmiş video tavsiyeleri ana ekranda olacak. Ana ekran, otomatik olarak bu ilgileri izleyecek ve sürekli kullanıcısına göre kendisini geliştirecek. YouTube, 76 dilde tavsiye özelliğini sunuyor. Her gün, ana ekranda yüz milyonlarca farklı video, kullanıcıların ilgisine göre karşımıza çıkacak.

Güncellemede ayrıca daha büyük video önizleme resimleri, yayıncıyı öne çıkaran yazı stilleri, videoya tıklandığında arka planda önbelleklemeye yardımcı olan 5 saniyelik reklam gösterimleri gibi yenilikler var. Güncelleme, bugün itibariyle dağıtıma başladı.

AppStore linki için tıklayınız 

Google Play Store linki için tıklayınız

• Robotların hakimiyeti yakındır

• youtube linki koymanız çok iyi olmuş yeni yükleyenler olacaktır

• Daha yeni South Park sezon 19 Pc Principal final justice bolumunu izledim

Boyle bir tesaduf olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey olduğu yok, 10 önerilen videodan 8 i cinsel içerikli gerizekalı videolar, ne kadar ilgilenmiyorum desem o kadar daha fazla reklam çıkıyo

• Artık daha iyi kişisel veri toplayacağız demenin kibar versiyonu olmuş.

• Allahtan link var yoksa nerden yukleyecektik cok tesekkurler

• Büyük güç, kontrol edilmelidir, sınırlandırılmalıdır. Sınırlandırılmazsa, tıpkı bir insan gibi, psikolojisi bozulabilir. Bozulursa kitlesel düzelde bir felaket meydana getirebilir. "Bilemedik", "hesaba katmamışız" gibi savunmalar ile de geçiştirilebilir. İnsan beyninin örnek alınması güzel, kapasitenin sınırlandırılmaması kötü.

Youtuba giren bir teröriste, diğer teröristlerin hapisten kaçma/kaçırılma videolarını önerir ve bunun ne anlama geldiğini bilmez bile.

Arama kutusuna "bilgisayar programlama" yazdığımda, sırf önceden sebzeli yemek tariflerine baktım diye "sebzeli yemekler programına hoşgeldiniz" videoları açılmasın, kahveyi seviyorum diye javayı ön plana çıkarmasın. Saf bilgisayar ve programlama olsun.

• Haberin Özeti ; Daha iyi Reklam Sokacak Gözünüze Gözünüze :)

• bence bir gelişme yok aynı tas aynı hamam...

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17
    youtube linki koymanız çok iyi olmuş yeni yükleyenler olacaktır

İnce...

• Çokda güzel öğreniyor, izlediğim videolardan ona göre öneriler veriyor özellikle cinsel olanlarını çok öneriyor demekki hoşuna gidiyor kendisinin.

• Oğlum tableti ele geçirdi ve bize neredeyse bırakmıyor.
    Henüz 2 yaşında.
    Bir kaç çocuk programı açmıştım ve ilgili videolardan devamını getirmişti.
    Şimdi dünyanın her yerinden kendisine uygun videolar getiriliyor ve neredeyse hiç aganigi video gelmiyor. En çok güncel yerli dizilerin fragmanları geliyor.
    Benim hesabım tanımlı olduğu için bana da ilk açılışta çocuk videoları önerilse de, gerek profil bilgilerimden, gerek aramalarımdan ben olduğumu anlıyor ve buraların videolarını önermeye başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Büyük güç, kontrol edilmelidir, sınırlandırılmalıdır. Sınırlandırılmazsa, tıpkı bir insan gibi, psikolojisi bozulabilir. Bozulursa kitlesel düzelde bir felaket meydana getirebilir. "Bilemedik", "hesaba katmamışız" gibi savunmalar ile de geçiştirilebilir. İnsan beyninin örnek alınması güzel, kapasitenin sınırlandırılmaması kötü.

Youtuba giren bir teröriste, diğer teröristlerin hapisten kaçma/kaçırılma videolarını önerir ve bunun ne anlama geldiğini bilmez bile.

Arama kutusuna "bilgisayar programlama" yazdığımda, sırf önceden sebzeli yemek tariflerine baktım diye "sebzeli yemekler programına hoşgeldiniz" videoları açılmasın, kahveyi seviyorum diye javayı ön plana çıkarmasın. Saf bilgisayar ve programlama olsun.

Güzel kafa

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Oğlum tableti ele geçirdi ve bize neredeyse bırakmıyor.
    Henüz 2 yaşında.
    Bir kaç çocuk programı açmıştım ve ilgili videolardan devamını getirmişti.
    Şimdi dünyanın her yerinden kendisine uygun videolar getiriliyor ve neredeyse hiç aganigi video gelmiyor. En çok güncel yerli dizilerin fragmanları geliyor.
    Benim hesabım tanımlı olduğu için bana da ilk açılışta çocuk videoları önerilse de, gerek profil bilgilerimden, gerek aramalarımdan ben olduğumu anlıyor ve buraların videolarını önermeye başlıyor.

Benim yeğen daha bir buçuk yaşında. Bizden göre göre telefon kullanmayı öğrendi. İstediği akıllı telefonun önce kilit açma tuşuna basıyor sonrada ekrana elini kaydırarak açıyor.
    İşin ilginç tarafı, annesinin lg g3 ün kilit açma tuşunun arkada, abimin note 4 'ün önde , benim huawei telefonun kilit açma tuşunun yanda olduğunu biliyor. Karıştırmıyor birbirine.

Kamera açma ve youtube u kullanmayı biliyor şimdilik. YOUTUBE kullanış şeklini anlatayım.

Önceden girildiği için y youtube önerilen videolarda doğal olarak çizgi film videoları var.

Bizim bir buçuk yaşındaki çocuk , telefonun kilidini açıyor, youtube uygulamasına tıklıyor( youtube un kırmızı simgesini öğrenmiş, ana ekranda yoksa youtybee uygulamasını arıyor telefonda) sonra çizgi film açıyor. Begenmeyince videoyu önce aşağı kaydırıp küçültüyor sonrada sağa sola doğru kaydırıp kapatıyor. Başka videolara bakıyor.

Çocukların beyinlerinin sünger gibi olduğunu biliyorum ama bir buçuk yaşında ki çocuğun bu kadar şeyi yapmasına şaşırdım açıkçası.

Her yeni nesil daha çok zeki oluyor gün geçtikçe. Çünkü bilgi, daha küçük yaşta etrafında dolaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 27 Nisan 2016; 9:16:37 >

• Önerilerinden belli oluyor zaten🤗

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouTube da önceden izlediğiniz videoları bile bulmak sıkıntı. "YouTube artık geri zekalı insan beyni gibi öğrenemiyor"

• quote:

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Bişey olduğu yok, 10 önerilen videodan 8 i cinsel içerikli gerizekalı videolar, ne kadar ilgilenmiyorum desem o kadar daha fazla reklam çıkıyo

Hocam Merhaba, bildiğim kadarı ile o gösterilen reklamlar daha önce gezdiğin sitelere ve araştırdığın şeylere göre gösteriliyor. saygılar
  • BiilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, müslümanım, dini bilgilerimi geliştirmek için dini videolar izliyorum, kuran dinliyorum. Müzik dinlemem, film fragmanları izlemem,dizi izlemem.Youtube da yaptığım şeyleri özetledim size, e buna rağmen bu tarz şeyler gösteriliyosa bi problem olduğunu düşünüyorum. Her istemediğim videoya da inatla ilgilenmiyoruma tıklıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veri madenciliği...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.