Şimdi Ara

Türk Telekom Google Servislerine Bant Genişliği Sınırlaması Getirmiş [SS'li Kanıt]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
3.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar hızım 50mbps alttaki resimdeki gibi. Yani saniyede 6mb/sn indirme 6000kb/sn demek.

Türk Telekom Google Servislerine Bant Genişliği Sınırlaması Getirmiş [SS'li Kanıt]

Ama YouTube'da en fazla 1.400kb/sn görüyorum yani 16Mbps civarı.

Ama zenmate yi açınca (vpn) youtube 9000kb/snye kadar kullanabiliyor 4k videolar bile açılıyor.

Üstelik hızda bir azalmada olmuyor tam tersine arttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 13 Ocak 2019; 15:29:56 >

• Sınırlandırma var başından beri bu ara daha bir sıku engel var zenmate kurun hiç uğraşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet uzun bir süredir TTNET bandwidth throttling (bantgenişliğini kısıtlama) dediğimiz olayı yapıyor. İstenilen sitenin trafiğini belli bir limitte sınırlıyor, 100 Mbps ile bağlı olsak bile Youtube'a TTNET'in koyduğu limitlerde ulaşabiliyoruz ne yazik ki. Bunu aşmanın tek yolu VPN kullanmak (ücretli olanlar). Size tavsiyem paralı VPN servislerine bakmanız, o zaman kullanmakta olduğunuz hıza uygun değerlerde Youtube'a bağlantı sağlayabilirsiniz.
  • Aynen hocam durum aynen bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Low -- 26 Nisan 2016; 18:38:54 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    kardeşim heralde senin internet veya pc de sıkıntı var bende türk telekom kullanıyom hızım 8 de şimdi akk li 3,5 mbps civarı takılma donma yok 720 p izliyom.Türk Telekom Google Servislerine Bant Genişliği Sınırlaması Getirmiş [SS'li Kanıt]
  • quote:

Orijinalden alıntı: reisssss

kardeşim heralde senin internet veya pc de sıkıntı var bende türk telekom kullanıyom hızım 8 de şimdi akk li 3,5 mbps civarı takılma donma yok 720 p izliyom.Türk Telekom Google Servislerine Bant Genişliği Sınırlaması Getirmiş [SS'li Kanıt]

VPN açmayınca youtube kasıyor bende internet 50 Mbps hipernet

• ve gece sıkıntı yok saat 3 ü geçtiğinde dibe vuruyor sabahları 1080 p güzel yürüyor
  • vodafone altyapısı olsa geçerim ama nerde. arıyorum en fazla 8mbps verebiliriz diyolar yani 50dende 8e geçmek mantıklı değil.
  • Bu sınırlama sadece geceleri var gibi. Çünkü gece ve gündüz kendi hızıma yakın değerlerde Youtube'da video izleyebiliyorum. Acaba diyorum sınırlamanın yerine TTNet sunucularında band genişliği sorunumu var?
  • Son bir iki aydır yaşıyorum sorunu geçen gün sıkıntı yaşamadım rastlantı heralde. Ama band genişliğini sınırladıkları kesin. Daha önceleri de bir kaç kez olmuştu bu durum.

• Sorunu bende bir kaç aydir fark ediyordum ama vpn saolsun pek takılmıyordum. Haftasonu vpn siz kalinca cildirdim.

Private İnternet Acsess kullaniyorum sanirim bu kisitlama sirketleri vs etkilemiyor. Radore veri merkezinden 20gbitlik serverlari var ve youtube 0 donma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 26 Nisan 2016; 20:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Sorunu bende bir kaç aydir fark ediyordum ama vpn saolsun pek takılmıyordum. Haftasonu vpn siz kalinca cildirdim.

Private İnternet Acsess kullaniyorum sanirim bu kisitlama sirketleri vs etkilemiyor. Radore veri merkezinden 20gbitlik serverlari var ve youtube 0 donma.

zenmate hem reklamsız hem bedava sunucuları var hiç donmuyor adil kullanımda bile HD izleniyor
  • Blue_Low kullanıcısına yanıt
    Bedava olan her vpn hayrina değil hocam ama kulla diğım vpn logsuz :). Kendi vpn mi tercih ederim aslinda ama digitalocean hesabi banliyor

• Kesinlikle böyle bir durum var. Normal izlediğimde 500 kb/s - 1500 kb/s arası yüklüyor, Zenmate VPN Romanya lokasyonundan dediğiniz gibi 5000 kb/s ile yüklüyor. Şaka gibi. Arasak bu durumu anlatsak, anlayan çıkar mı veya daha doğrusu, ilgilenen çıkar mı?

Edit: Özellikle 1080P çözünürlüklü videolarda oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenyxia -- 26 Nisan 2016; 21:19:08 >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    bende takılma donma yok arkadaşlar sizin bilgisayarınızda sorun olabilirmi acaba.
  • Arkadaşlar bunun şöyle iki nedeni olabilir ;

1-) Örneğin bir video açtınız diyelim. TTNET limitleme yapmadığı zamanda videonuz daha çabuk dolacaktır ve izlemediğiniz kısımları TTNET'e yurtdışı GB başına para ödeyecektir bunu kar etmesi ve tasarruf için yapıyor fakat biraz abartılı ve yanlış yapıyor çünkü 1080p ve üstü videoları akıcı izleyebilmek için en azından 20 Mbps hız şart. Hele 4K'ları izleyebilmek için en azından 32 Mbps hızınızın olması lazım

2-) TTNET diğer kullanıcıların mağdur olmaması adına sunucularında yoğunluk oluşmasın diye böyle bir kısıtlamaya gitmiş olabilir. Çünkü herkes öyle ağır bant genişliği yiyen sitelere full hızda girerse sunucu yoğunlukları daha çok olacaktır TTNET'te bunu önlemeye çalışıyor.

Her halükarda iki nedende bir neden olamaz. Madem altyapın yok o zaman o kadar kullanıcı abone yapacaksın. Kalkıp 2000 kişilik bir santrale 2500 abone alırsan böyle kısıtlamalara gitmek zorunda kalıyor. Yani anlayacağınız üzere internet hizmeti Türkiye'de lüks görülüyor. Bu başından beri böyleydi ve böylede devam edecek AKK'ler , sınırlar kalkmadığı ve fiyatlar inmediği sürece.

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Bedava olan her vpn hayrina değil hocam ama kulla diğım vpn logsuz :). Kendi vpn mi tercih ederim aslinda ama digitalocean hesabi banliyor

Hangi VPN o ? Logsuz VPN lazım bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • youtube 720p ve 1080p video için test yaptım, ızledım sorun yok devamlı donmadan devam edıyor..
    bolge bolge degısıyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 26 Nisan 2016; 23:36:00 >

• Uydunet 50/4 kullanıyorum, bir kısıtlama söz konusu değil gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGR9 -- 27 Nisan 2016; 1:06:32 >
  • Gündüz 480p izlemek imkansız oluyor kotayı aşmadığım halde.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.