- x
pc guvenli kipte acılıyor normal acılmıyor?
32 Cevap27526 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

553 Mesaj
16 Ocak 2007; 17:22:50 

arkadaslar pc guvenli kipte acılıyor normal acılmıyor? yani ekran gorunmuyor nasıl cozebilirim guvenli kipte cd rom uda gormuyor

193 Mesaj
16 Ocak 2007; 17:31:30 

arkadaşım konuyu biraz açabilirmisin. bu olay olmadan önce bir program yükledinmi acaba. yüklediğin programdanda olabilir. eğer yüklediysen güvenli kipte kaldır o programı. sen yinede güvenli kipte bir virüstaraması yap. virüslerdende bu vaka oluyor. kolay gelsin

1863 Mesaj
16 Ocak 2007; 17:59:30 

güvenli kipte açılınca sistemi önceki yükleme noktasına geri al büyük olasılık düzelir

6137 Mesaj
16 Ocak 2007; 18:51:11 

quote:

Orjinalden alıntı: The LeGenD ReTuRNeD
güvenli kipte açılınca sistemi önceki yükleme noktasına geri al büyük olasılık düzelir

+1

bir de şunu sorayım.
Normal açılmıyor derken ne gibi bir sorunla karşlılaşıyorsun?
bir hata mesajı falan geliyor mu ekrana yoksa windows açılırken birden reset mi yapıyor?
biraz daha bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.

imzami kaybettim, gören ya da duyan var mi?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ocak 2007; 20:50:52 

Sisteminizi eskiden ayarlanmış bir tarihe alırsanız normal açabilirsiniz.

553 Mesaj
16 Ocak 2007; 22:57:29 

sanırım sorarken eksik yapıyorum kusura bakmayın sistem windows 98 normal acılısta windows 98 yazısı felan geliyor ama daha sonra ekran kararıyor ve acılmıyor olece kalıyor ama tekrar actıgımda f2 ile guvenli kipe acıyorum o zaman aılıyor ekran ama ondada cd rom felan gorunmuyor bazı programlar calısmıyor :S sorun bormal olarak pc acılmıyor yani acık ama ekranda goruntu yok

801 Mesaj
16 Ocak 2007; 23:06:51 

Sistemi açarken Step by step cofirmation şeklinde tüm acılıs dosyalarını elle yukleyerek bir aç bence. Burada takıldıgı dosyanın adını not al buraya yaz. Sonra o dosyayı yuklemeden bi dene.

LTC : Lf5eZLkRuHNmdsQWRPgBrfRWfiBp2BKRLX
DOGE : DLYqzhCLb7TQDZMa1gd41noWbzfaNmxS2r

488 Mesaj
17 Ocak 2007; 9:07:04 

Sistemi önceki yükleme noktasına nasıl alıyoruz anlatabilir misiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: The LeGenD ReTuRNeD

http://koraykirdinli.blogcu.com

4503 Mesaj
17 Ocak 2007; 9:31:48 

Sırasıyla

Başlat/Donatılar/Sistem araçları /sistem geri yükleme gir orada bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle yazıyor seç ileri de istediğimin günü seçersin ileri dersin pc kapanıp yeniden açılacak hadi kolay gelsin

Samsung 46D8000 - Samsung 32B650 & Xbox 360 Elite - Jasper Gametag =ridvan1903 --- Playstation 3 320 GB --- Asus GTX 670 DCU2

Harman Kardon HKTS 16 --+--Pioneer Vsx 921 AVR --+-- Logitech (♥) Z 5500 --- X-Fi Platinum Fatal1ty Champion --- --- Playstation 2 --- Logitech - Driving Force GT

1863 Mesaj
17 Ocak 2007; 9:43:10 

quote:

Orjinalden alıntı: bosverbe

sanırım sorarken eksik yapıyorum kusura bakmayın sistem windows 98 normal acılısta windows 98 yazısı felan geliyor ama daha sonra ekran kararıyor ve acılmıyor olece kalıyor ama tekrar actıgımda f2 ile guvenli kipe acıyorum o zaman aılıyor ekran ama ondada cd rom felan gorunmuyor bazı programlar calısmıyor :S sorun bormal olarak pc acılmıyor yani acık ama ekranda goruntu yok

98 mi haa o zaman değişir tabiki o zaman bilgisayarı başlangıç disketi veya cd ile başlat bir scandisk yap

3520 Mesaj
17 Ocak 2007; 11:20:26 

Bende de aynı sorun var gibi dun akşam eve gittim açtım pc yi restart çekti üst üste epey oldu ram lari çıkarıp taktım yok güvenli kipte te acılırken baya uzun beklıyor sadece bir sefer mavi ekran gördüm tek okuyabildiğim hece İRQ oldu ama pc sorunsuz du aniden oldu ısınma felan da hiç yok.

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

553 Mesaj
17 Ocak 2007; 11:34:58 

quote:

Orjinalden alıntı: maniac

Sistemi açarken Step by step cofirmation şeklinde tüm acılıs dosyalarını elle yukleyerek bir aç bence. Burada takıldıgı dosyanın adını not al buraya yaz. Sonra o dosyayı yuklemeden bi dene.

tum secenekleri sectim yine olmadı step by step tede elle yuklemeyi denedim baya bir dosya sordu evet dedim hepsine birinde biraz bekledi ama ondan sonra yine ekran siyah yani acık dedğil güc var ama ekranda goruntu yok diğer seceneklerde işe yaramadı biosa girdim acaba cd romu gorebilirse ordan 98 cd sini takıp guvenli kipte ustune yukleme yaparsam gecermi diye ama biosta cd rom gorunuyor guvenli kipte gorunmuyor ve cozemedim

8352 Mesaj
17 Ocak 2007; 11:49:38 

98 ile normal format attıktan sonra yaptığın gibi dosa düş ve yüklemeye başla.Ama format falan atma.Üzerine yükleme yap.Sorun çözülmesse güvenli kipte ekran kartını kaldırıp bilgisayarı baştan başlat.Görüntü gelirse eğer çözünürlükle ilgili bir sorunun vardır.Monitörünün kaldıramayacağı bir çözünürlükte olabilir.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

1740 Mesaj
17 Ocak 2007; 12:42:22 

Selamlar arkadaşım,

Eğer makinenizde virus ihtimali de yoksa, en iyisi Windows 98' i yeniden yüklemek.

Bios ' a girin ve boot seçeneklerinde CD-ROM' u ilk sıraya koyun. Win 98 CD' si ile boot edecektir. Eğer olmazsa, Win 98 Başlangıç Disketine ihtiyacınız var.

Disket ile boot ettiğinizde "Bilgisayarı CD ROM desteği ile başlat" seçeneğini seçin.

Kolay gelsin.

Intel PIII 866 Mhz (133 x 6,5)
ASUS TUV 4X Socket 370 (6 Pci, 1 AGP, 4 x SDRAM)
Maxtor 20 GB 7200 , Western 10 GB 5400
768 MB SDRAM 133 MHz (256 + 512)
64 MB Nvidia Geforce4 MX 480 E1 AGP 8X
LG CD-RW , LG DVD-RW

3 Mesaj
1 Şubat 2007; 19:30:54 

Arkadaşlar aynı sorun bende de oldu! dün gece restart yapmak istedim! pc açıldığında normal windows açılş ekranı vardı! Ama desktop bomboştu! Altta başlat bölümün olduğu çubuk masmamiydi ve hiç bir işlem yapamıyordum! Başlat yazısıda dahil hiçbişey gözükmüyordu! Ne klavyededen nede mouse le bişeyler yapamadım! güvenli kipte açıyor! dün yüklediğim herşeyi silip tekrar başlattım sorun devam ediyor! Şu an aktive desktop u yükle diye açıldı! Dünde olmuştu ama restart yaptığımda tekrar aynısı oldu! Yani format atmadan işi yapabileceğimiz bir durum yokmu? Virüs taraması yaptım ama bişi bulamadım...Dün gece bi saldırı olmuş olabilirmi acaba? Ayrıca aynı sorunu yaşayan arkadaşlar kullandığımız programları çakıştırsak mı acaba ! Belki indirdiğimiz bir programdandır! Ne bileyim işte...Ama bu sorunu ilk defa yaşıyorum...Anlayan bitek benimle aynı sorunu yaşayabilir ama yiede yardımlarınızı rica ediyorum...

20 Mesaj
25 Ocak 2010; 22:51:53 

arkadaşlar ben pc mi açtım güvenli modda aç,güvenli ağ desteğiyle aç,en son yapılandırılmış moda aç kısmı geliyor evet diyorum.sonra windos geliyor.içindeki renk dönüyor bekliyorum açılacak diye ama malesef çılmıyor.sadece dönüyor.

güvenli moddan mesaj yazıyorum size yani burası iyi çalışıyor.virüs programıyla güvenli kipte tarattım pagefile.sys diye bir tehdit algıladı.

sorunumu çözer misiniz.

826 Mesaj
26 Ocak 2010; 0:06:01 

Benimde başıma gelmişti böyle bir sorun win 7 yi ilk kurduğumda 98 den pek anlamam ama benim sorunumda güvenli modda açılıyor normal olarak başlat dediğimde ise mönitöre görüntü gelmiyor ctrl+alt+del yaptığımda ise görev yöneticisi filan açılıyordu.Win 7 de güvenli modda açtığımda kurtarma seçeneğine girdim ve bir tarama yaptı hatalı program adı altında directx 10'u buldu.Tam da o günün sabahı directx'i yüklemiştim sistem geri yükleme yaptım ve normal olarak açıldı hemen directx'i kaldırdım sorun ortadan kalktı direct x veya ekran kartının driverlerından olabilir belki..

psn:numenoriean

6214 Mesaj
26 Ocak 2010; 2:08:35 

3 gün önce kız arkadaşımın bilgisayarına format attım bu sorun yüzünden. Normal girince sürekli restart, güvenli kipte girince sorunsuz. Windows XP SP2 32bit. Format attım sorun morun kalmadı

- CNC ile tamamen pleksi kasa projesi: Mandacasa
- FULL Pleksi yan panel kasa mod uygulamam: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_40835293/tm.htm[link]
- Makarna süzgecinden fan gril projesi: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_59124105/tm.htm[link]
- Detaylı bilgi veriniz! İşletim sisteminizin ne olduğu da dahil!
- Bu üye "acil,çok acil,imdat" gibi saçma başlıklara yanıt yazmamaktadır!

20 Mesaj
6 Şubat 2010; 21:26:53 

arkadaşlar havanın soğuk olması pcyi etkiler mi?

20 Mesaj
6 Şubat 2010; 21:30:10 

bir sorum daha service pack3 ü yükleyemiyorum.xp orjinal değil.ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz

10093 Mesaj
6 Şubat 2010; 21:40:36 

havanın soğuk olması daha iyi pc açısından.
sp3 ü yüklemen çok da önemli değil.xp de
yapabiliyorsan windows 7 yi yükle derim......

eski nickim metin abi

20 Mesaj
6 Şubat 2010; 21:43:06 

windows7yi nerden bulacağım.orjinali yok.

16 Mesaj
7 Şubat 2010; 0:09:26 

Arkadaşlar merhaba.
Az önce masaüstü bilgisayarımda i.explorer sayfası açtıktan sonra bilgisayar kitlendi.Hiçbir eylem yapamadığımdan bilgisayarı düğmesine uzunca basarak kapattım ve tekrar açtım.Ekrana windows olağan şekilde başlasın yazısı(diğerleri de olan- güvenli mod v.s.)geldi ve enter yaptım. Ancak PC tekrar tekrar aynı yazıyla açılıyor. Tüm modları denememe rağmen başarılı olamadım.Açılırken arada çok kısa süeli bir mavi ekran çıkıyor ve başa dönerek reset atıyor.En son Divx programını update yapmıştı.Yarım saat öncesine kadar problemsiz çalışıyordu.Foruma bakındım ancak aradığım başlığı bulamadım. Ne yapılabilir acaba? Format attırmak gerekmez umarım.Yardım Lütfen

Sony KDL 46NX720
Iphone 4
Hp ProBook 4530s

440 Mesaj
28 Ekim 2010; 23:44:25 

Arkadaşlar aynı sorunla bugün bir arkadaşın bilgisayarında bende karşılaştım, Bilgisayar normal açılmıyor Windows logosunu geçtikten sonra ekran siyah olarak kalıyor ve açılış sesi geliyor fakat ekran siyah.
Güvenli kipde sorunsuz açılıyor. Daha önceleri ghost ile yedek almış olduğum imaj dan birçok kez sorunsuz kurduğum imajı bu sefer geri yüklüyorum yine aynı sorunla karşılaşıyorum, güvenli kipde açılıyor, fakat normal açılmıyor.
Sorunun kaynağı ne olabilir?

HP GF675EA DV6390

440 Mesaj
29 Ekim 2010; 14:07:42 

Sorunun kaynağını bulduk, ekran kartı bozukmuştu. Aynı model 2nci el ekran kartı taktım sorun çözüldü.

HP GF675EA DV6390

3601 Mesaj
25 Temmuz 2011; 21:33:11 

Aynı sorunu bende yaşıyorum. 2 ay önce monitörümde bir sorun olmuştu bilgisayarcıya vermiştim sağolsun 2 ayda yaptı. Şimdi taktım güvenli kipte açılıyor ama normalde açamıyorum. Masaüstü gözüküyor ama ne başlat çubuğu ne simgeler hiçbir şey yok. Sorun nedir ne yapmalıyım ?

İşletim sistemim Vista Home Premium. Geri yükleme noktamda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eru ilúvatar -- 25 Temmuz 2011; 21:34:08 >

Said I've been crying, my tears they fell like rain,
Don't you hear, Don't you hear them falling.
Everybody trying to tell me that you didn't mean me no good.

I've been trying, Lord, let me tell you,
Let me tell you I really did the best I could.
Baby, Since I've been loving you.
I'm about to lose my worried mind, oh, yeah.

3601 Mesaj
25 Temmuz 2011; 22:13:58 

Biri yardım etsin her yaz aynı tantanayı yaşıyorum geçen yaz ekran kartım yandı ondan önce hdd. hep bir sorun offf

Said I've been crying, my tears they fell like rain,
Don't you hear, Don't you hear them falling.
Everybody trying to tell me that you didn't mean me no good.

I've been trying, Lord, let me tell you,
Let me tell you I really did the best I could.
Baby, Since I've been loving you.
I'm about to lose my worried mind, oh, yeah.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Temmuz 2011; 6:21:53 

sen yazın pc yi kullanma en iyisi havaların soğumasını bekkle

kasa soğutmasını iyi yap fanları güçlendir mesela kasanın ön tarfında bir fan olması senin sıcaklık sorununu çözer bu arada kasa içerisinde arkadan çıkış sağlayan eksoz fanlarını yada fanını kontrol et

10 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:57:19 

merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun var. normal moda açarken siyah ekranda takılı kalıyor ama güvenli modda açlıyor. format atmadan nasıl halledebilirim.
pcyi alalı 1 yıl oldu henüz format atmadım. bilgisayarımın bekaretini korumasını istiyorum

1 Mesaj
24 Şubat 2012; 8:46:17 

arkadaşlar bu olay dün gece benimde başıma geldi, yeğenimin bilgisayarında oldu bu sorun kendi laptopumdan girip biraz araştırma yaptım ve bios ayarlarını defaulta aldım şimdi bilgisayar açılıyor denemekte fayda var :)))

355 Mesaj
24 Şubat 2012; 9:25:31 

çeitli usb ler den bana da olmuştu !

20 Mesaj
9 Temmuz 2012; 15:20:59 

benim bilisayarımda şuan'da sadece güvenli modda açılıyor normal modda açılırken ekrana mavi ekran hatası tarzı bir hata geliyor yardımcı olabilecek arkdaş var ise fotografını çekip koyabilirim

|Samet AKSU|
İletişim: sametaksubjk@gmail.com
Web: aksusametaksu.tr.gg
Tr.GG Site Kodlama, Tasarım, Java Script, HTML5, Desing

Tr.GG sitelerde dandik tasarımlar var sanmayın girin görün neler yapılabiliyormuş.

36 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:56:51 

Aynı sorun benım de var arkadaşlar toshıba satellite laptobum var pc normal açılırken sureklı reset atıyor ama Güvenli Kip de açılıyor herhangi bir sıkıntı yok pc format atacagım zaman win logosu gelınce tekrar resetlıyor ve sureklı bu pc kompile temizledım termal macun yenılendı fan temizliği filan suan makıne yarım saatır guvenlı kıpde acık beklıyor ınternetten araştırdım ama kesın bır çözüm bulan yok

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » pc guvenli kipte acılıyor normal acılmıyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.863