Şimdi Ara

corsa direksiyon kutusu arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2005 model corsa aracım var. 24 aylık garanti bittikten sonra direksiyon kutusundan ses gelmeye başladı. Duyduğuma göre yenileri ile değiştirmek sorunu çözmüyormuş. Bu konuda fikri veya çözüm önerisi olan var mı?

• Cevap yazacak kimse yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bibbir -- 16 Ocak 2007; 15:53:23 >
  • kronik sorundu belki memnuniyet garantisi ile değistirilebilinir ben cozduler diye biliyorum sorunu birkac servise sor derim.... son gelen araclarda yok mesela o sorun...
    quote:

Orjinalden alıntı: bibbir

2005 model corsa aracım var. 24 aylık garanti bittikten sonra direksiyon kutusundan ses gelmeye başladı. Duyduğuma göre yenileri ile değiştirmek sorunu çözmüyormuş. Bu konuda fikri veya çözüm önerisi olan var mı?
  • merhaba arkadasım bendede 2005 corsa var bizim direksiyon kutusu 1 kere değişti garantiden

aradan bir sene geçti gene ses yapmaya başladı bu aralar götürüp gene değiştirmeyi düşünüyorum.

bu corsaların sorunu heralde gerçi sesten başka bişey olduğu yok aslında bozuk yollarda biraz ses yapıyor sadece

bu arada arabanın garantisi 36 ay (mekanik) 24 ayda bitmiyor yani hala değiştirebilirsin.
  • tek yaptıkları değiştirmek. Bizim bir akrabanın merivasında en son garantinin dolmasına bir ay kala değişmişti, bu aralar gene tıkırdamaya başlamıştır heralde. Yeni kasada farklı bir kutu var diye biliyorum.....
  • arkadaşım benimde 2004 corsam var.bu araçtanda 2 ay kadar evvel ses gelmeye başladı.sadece bozuk ve taşlı yollarda takırtı yapıyordu.bende araştırdım ve herkes direksiyon kutusundandır dedi.bende bu sebepten servise götürdüm.ses tespit edildi ustada direksiyon kutusundan dedi.direksiyon kutusu söküldü ama sapasağlam çıktı.sonra sesi aramaya başladıar usta kafayı yedi direksiyon motoru söküldü ordada bişey yok.en son usta arabayı bırak ben bunun ön göğsü komple indirecem dedi.arabayı bıraktık sabah aradı göğüsteki bi kelepçemi ne boşalmış o kelepçeyi değistirdi.arabanın üstünde 15 saat e yakın çalıştılar 30 ytl para verdim şu anda ses falan yok arabada.yani anlatmaya çalıştığım bu sorun tüm corsalarda yok.biraz şans işi gerçekten.arabanı yetkili servise değilde bildiğin özel bir servise götür bence.sesin nedenini kesin tespit ettir.yetkili servis bu kadar kafa yormaz çünkü!kolay gelsin

• Corsa sı olupta bu direksiyon kutusu problaminden yakınmayan yok valla .Bu OPEL in resmen tüketiciye bir kazığıdır,benim arkadaşım dizelini-2005 sadece 1 yıl kullanıp hemen sattı,başka sorunlar ve seslerde vardı çünkü...
  • @achilleus1986

sana katiliyorum tamamen sans isi gecen sene cok sevdigim bi ablama corsa easytronic aldik masallah arabada tik diye ses yok
  • 2005 corsamın direksiyon kutusunu garantiden 2. kez eylul ekim gibi değiştirdim bir daha tekrarlamadı tekrarlayacak gibi gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin_k12345 -- 17 Ocak 2007; 13:02:05 >
  • bende de var corsa ve sorunlu direksiyon kutusu..
    1 ay kadar önce değiştirdim. Orijinaline 1.5 milyar istediler.. bende çıkma buldum bi yerden.. elektronik aksanlı oluyolarmıs.. minicik bir parçaya 400YTL verdim..
    ha bir de teybin pin kodu sorunu oldu. akü yerinden oynayınca teyp gitti..
    kodu öğrenmek içinde 50YTL daha verdim.
  • Daha önceki astramda pin kodu sorunu olunca arabayı aldığım yer
    karşılıksız pin kodumu vermişti Üstelik arabayla birlikte verilen kod kartının üzerindede yazıyor arayıp bulmaya üşenmiştim İyi saklamak lazım Parasızda temin edebilirdin bence

quote:

Orjinalden alıntı: nyhang

bende de var corsa ve sorunlu direksiyon kutusu..
    1 ay kadar önce değiştirdim. Orijinaline 1.5 milyar istediler.. bende çıkma buldum bi yerden.. elektronik aksanlı oluyolarmıs.. minicik bir parçaya 400YTL verdim..
    ha bir de teybin pin kodu sorunu oldu. akü yerinden oynayınca teyp gitti..
    kodu öğrenmek içinde 50YTL daha verdim.

• Sırf bu şikayetler yüzünden corsa almadım yoksa güzel araba...
  • Opelde staj yaparken bayagı corsa direksiyon kutusu degistirmistim
  • üzgünüm ama şikayetvar.com a bakarsan durumun vahametini göreceksin...
    corsalarin en büyük sorunu bu. ve bildiğim kadariyla eskisiyle ayni direksiyon kutusu takiyorlar ve bir süre sonra ayni sorun tekrarliyor.
    sorun direksiyon kutusunda ve bunda bir düzeltme yapmamişler....
    arz ederim
  • opel topiğinde bu konu ile ilgili tartışma görmüştüm.İstanbulda bir usta bu sorunu çözmüş ona yaptıranlar tekrarlamadı falan diye yazmışlar bi bakarsan geçmiş olsun.
  • bibbir B kullanıcısına yanıt
    SEFAKÖYDE TAMER USTA DİREKSİYON YAĞ KAÇAKLARINI DİREKSİYON TİTREMELERİNİN ELEKTONİK EPS LERİNİ DİREKSİYON SES GÜRÜLTÜLERİNİ DİREKSİYON AGIRLAŞMASINI VE FABRİKASYON DİREKSİYON AGIRLIĞINI BİLE YUMUŞATMA GARANTİSİ SERVİSİMİZDE ARAÇLARINIZIN ARIZASI YAG BASINÇ ORANLARI DİREKSİYONUNUZUN NE DERECEDE EMNİYETLİ OLUP OLMADIGI UZMAN EKİPLERİMİZCE KONTROL EDİLMEKTEDİR 0 539 255 09 71
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.