Şimdi Ara

Atiker ve AKL enjektorler farkli mi ? (Valtek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Internette net bilgi bulamadim.Akl atikerden ecu yazilim ve enjektor babinda bir tık yukardaymis.

Asil soru iki firmada valtek marka kullaniyormus.Farki nedir ? Yoksa enjektorler ayni mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enjektorler aynı.

Yazılımda kozmetik olarak farklı gozuksede fonksiyon olarak hemen hemen aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

Enjektorler aynı.

Yazılımda kozmetik olarak farklı gozuksede fonksiyon olarak hemen hemen aynı.

Anladım peki hangisi daha akıl karı ? Bana göre AKL italyan melez karışımı kafama yattı.Enjektörler aynıysa onu geçelim ECU italyan,yazılım AEB üretimi bir tık yukarda göründü.Ama servis olarak,yedek parça olarak Atiker olmaması sorun yaşatır mı ? Atiker firmasının desteği önemli,bu akl galiba yan ürünü oluyor.

Fiyatlar aynı 900-1000 tl nakite atiker ve akl takıyorlar.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Atiker microfast = akl power fast

Her ikisinde de İtalyan aeb ecu var.

Aradaki tek fark ticari

Satan bayiler farklı

Akl servisi daha iyiyse onu öneririm, atiker servisi iyiyse onu oneririm.

• quote:

Atiker microfast = akl power fast

Her ikisinde de İtalyan aeb ecu var.

Aradaki tek fark ticari

Satan bayiler farklı

Akl servisi daha iyiyse onu öneririm, atiker servisi iyiyse onu oneririm.

Anladim cok tesekkur ederim internette yazanlar demekki pazarlama taktigi.Yok akl enjektor,ecu,ecu yazilimi italyan valtek enjektor falan filan daha iyidir...diye yazmislardi.

Atiker her yerde var,destegi daha fazla.Ben en iyisi atiker taktirayim.

Bu power fast ve microfast farki nedir ? Birisi baska forumda valtek enjektorler kotu yuksek devirde kapanmiyor,iseme yapiyor zamanla pistonu eritiyor yazmis.Bu konuda gorusunuz nedir ? Adam sonra gitmis romano taktirmis.

• Yüksek devirde enjektor açık kalması enjektor marka ve modelinden bağımsız bir konu.

Motor kapasitesine (hacim ve güç) uygun olmayan enjektor kullanılırsa veya nozzle seçilirse,Romano Keihin Brc farketmeksizin tam açık kalır ve yeterli yakıtı sağlayamaz.

Piyasadaki motorların %99 una atiker in akl nin 3 ohm enjektoru yeter.

Yetmez diyen bana gelsin ben yettirebiliyorum çünkü :)

Sizin araç nedir? Motor hacmi silindir sayısı ve güç.

Ona gore nozzle ölçüsü ve sistem gaz basıncı onerebilirim.

• quote:

Yüksek devirde enjektor açık kalması enjektor marka ve modelinden bağımsız bir konu.

Motor kapasitesine (hacim ve güç) uygun olmayan enjektor kullanılırsa veya nozzle seçilirse,Romano Keihin Brc farketmeksizin tam açık kalır ve yeterli yakıtı sağlayamaz.

Piyasadaki motorların %99 una atiker in akl nin 3 ohm enjektoru yeter.

Yetmez diyen bana gelsin ben yettirebiliyorum çünkü :)

Sizin araç nedir? Motor hacmi silindir sayısı ve güç.

Ona gore nozzle ölçüsü ve sistem gaz basıncı onerebilirim.

Hocam benimde size bi kaç sorum olacaktı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam 2007 leon 1.6 75 kw 102 hp benzin&lpg li araç var.
    Araçı çalıştırıp 2-3 dk sonra lpg geçmekte. Lpg ye geçtikten ilk 5-6 km içinde motor sıcaklığı 90 dereceye gelmeden lpg ile giderken 2-3-4 ünce viteste 2500-3000 devirde gaza ani yüklenmede araba aşırı derece tekliyor.

Motor ısındıktan 90 dereceye geldikten sonra hiçbir sorun sıkıntı kalmıyor. Acaba neden böyle yapıyor.

Birde Enjektörler ve regulatör atiker. Kullanılan nozzleler 1.8 doğru mu acaba.

• Araç 1998 model peugeot 106 1.400 motor 4 silindir 75 beygir düz atmosferik.

Otomatik ayarla,kalibrasyonla ayar işi çözülür gibime geliyor.Babamda 2009 symbol 1.2 16v motorlu aracına lovato obd-2 taktırmıştık otomatik kalibrasyon yapıldı 3 senedir taş gibi çalışıyor.

Ben şimdi ustaya ne diyeyim ? 3 ohm,şu nozzle işte 1.5 bar ... yoksa standart fabrikasyon sistemi mi taksın ?
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Hocam nozzle 2.3-2.4 mm basınç 1 bar olacak şekilde sistem kurulursa hiç problemsiz çalışır.

Alternatif nozzle 2 mm basınç 1.2 vardır.

Doğru nozzle ve basınç seçiminin gostergesi

Isınmış motorda, rolantideyken,far klima radyator fanı kapalıyken yani en düşük motor yukundeyken, LPG suresi 3.5-4 MS arasında olmalıdır.

Bunu kalibrasyon sonrası motor çalışıyorken programa bağlı iken görüntüleyip teyit edebilirsiniz.

Bir arkadaşın saxo 1.4 75 hp aracına akl taktirttim 4 ay once.

Yukarıda yazdığım değerleri gözeterek yaptik, 4 aydır mutlu mesut kullanıyorlar aracı

• Hem gaza 2-3 dk geçmesi hemde teklemesi regulatore bağlanan su hortumlarinin kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor sanki.

Kalorifer peteği ne giren ve çıkan hortumları "t" rekor kullanarak baglanmali. Bunu kontrol ettirebilirsiniz.

Isınınca sorun kalmıyor da aklıma gelen nokta burası oldu.

• murataycicek M kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Kullanılan 1.8 Nozzle ler için ne diyorsunuz.

1.6 bse motor
    75 Kw
    102 Hp
    2007 seat leon.

• Murat hocam yardimlariniz icin cok tesekkur ederim ama satici yamuk cikti bende gitmedim araci gormeye.Ankara dan boluya gidecektim lakin adam telefonda ilk aramamda klima var,calisiyot diyor sonra ertesi gun yazistigimda klima yok arkadas yanlis vermis ilani iste soyle boyle falan filan derken sogudum.Arac sanayideymis vites kolu bosta sallaniyormus bilyasi degisecekmis vs. dedim heralde aracin masrafi cok ucuza kapatip bu elden cikaracak araci alali 1 ay olmus...bende artik baska araclara bakiyorum tupsuz fiyati uygundu ama ucuz etin yahnisi olmaz diye bosuna dememisler atalarimiz

• Bu soruya şöylen cevap vermek isterim 2 kardeşi alın örnek anne baba bir aynı değilmi herşey sadece aralarındaki fark teknik kapasite marifetidir bence hiç bir fark yoktur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.