Şimdi Ara

motorlu çanak anten ne oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bi yerde duymuştum motorlu çanak antenler ne işe yarıyor normal çanaktan farkı nedir

• Farklı uydulara otomatik olarak dönebilen çanak oluyor. Çanak motor vasıtası ile Uydu alıcıdan seçtiğin uyduya yonelir. Örneğin uydudan hotbird uydusundan bi kanal açtığında çanak otomatik olarak hotbird uydusuna döner.

Ama kurulumunun çok iyi yapılması lazım, yoksa trt hd paketi gibi bazı yayınlarda sorun çıkabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sitede araştırma geliştirme olarak üst düzey biliriz fakat böyle bir soru hiç aklımın ucundan geçmemiştir yaşlarınızı öğrene bilirmiyim 1998 den beri motorlu uydu anten kullanıyorum tümü ile kend montajımdır sizler bu yazacağım ve altada youtubeye verdiğim flimi atıyorum motorlu antenlerden biri budur şaşıracaksınız fakat ben sizin yazınızda şok oldum hepinize iyi günler biraz araştırın tavsiyemdir internet üzeri çok bilgi bulursunuz bu anteni ben kurduğumda internet hiç yok derecede idi 1998 de revizyonlar ile bu seviyeye getirdim saygılarımla

https://www.youtube.com/watch?v=SuAz-aixFLQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexx45 -- 25 Nisan 2016; 22:03:20 >
  • eyvalalh uğraşmısşın
    istediğini yaptıysan zaten başarılısın
    Ama video çekimin cok kötü, sistemin çalışır halini mi çektin veya video amacın neydi ben anlamadım
    Kamera bir orda bir burda..
  • nexx45 N kullanıcısına yanıt
    Bu motorlar mazide kaldı ama. Şimdiki motorlar Diseqc motor oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Bu motorlar mazide kaldı ama. Şimdiki motorlar Diseqc motor oluyor.

Rotorlar tarih mi oldu .. ??? @nexx45 1.50 çanaktan bahsediyor .

Hangi diseqC ile çevireceksin . 1.20 çanağa bile bağlasan iki gün sonra dişlileri sıyıracak :-)

yıllar önce 90 lık çanakta 2 adet DiseqC 1.2 yi altı ay sonra çöpe attım .

Tek ve kalıcı çözüm Multifocus Çanaklardır .
    hatta Multifocus da gerek yok 1.50 cm 2 Parabol antene üçerden Altı LNB bağlanır . sessiz gürültüsüz . ve hızlı .
  • arkadaşlar mana aramanıza gerek yoktur biraz araştırın bu konu daha hala kollu motorlu sistemlerin ne kadar az bilindiğinin resmidir ben 1.50 mega uydu çanağından bahsediyorum 18 inç motor koludur dayzek motor veya stap motorlar ile 1.50 ofset anten olsa dahil döndüremezsiniz en fazla 6 tı ayda motoru elinize alırsınız bazı bilgilerim var ondan altı ay dedim ben montajcıyım başkasına yaptırıpta burada yazmıyorum kendim komple montajını yaparım çoğu kişi başkasına yaptırır sonra gelir sitelerde yazar ben yaptım diye geçen haftalarda bir arkadaşıma skaypi üzeri komple yardım ettim kurdurdum kimse daha bu motorlu sistemlerin kurulumunun ne olduğunu bilmez türkiye üzerinde her ilde 1 kişi motorlu anten kurucusu bulamazsınız yoktur biraz bilginiz olsaydı o verdiğim flimden dahil tam bilgiyi alırdınız verdiğiğm flimin içeride bakmış olsaydınız youtubede ki diğer verdiğim flimlere ölçüleri veriyordum bütün montaj ölçülerini onu dahil bakmamışsınız saygılarımla

• nexx45 N kullanıcısına yanıt
    bana yayınların analog olduğu devirleri hatırlattın .
    Rotor 27 inch miydi neydi step motor düzenekli 2.50 çanağa bağlamıştım . Şifre mifrede yoktu ossamanlar :-) ayarlarıda 31 ekran beko tv yi çatıya çıkarıp yapmıştık .
    Yıllar önce kaldırıp hurdacıya sattım .

baff multifocus 6 LNB bağlana biliyor . thor vs 1.2 çanak yetiyor artık o çamağada 3 LNB bağlarsın . Merkezi sistemdede 3 LNB .
    bir diseqc 1.0 birde 1.1 birleştirirsin 12 uydu emrinde .

12 uydu neyine yetmeyecek :-)
  • wafarfron t90 anteni dahil montajını yaptım en randımanlısı t90 antendir fakat anten ebatları düşüktür 1.50 anten wafarfron bu güne kadar üretmedi üretmiş olsa alırdım motorlu antenlere neden 1998 de girdik işin aslı ozamanlar analok uydu cihazlarında dayzek 8 veya 16 birleştirmeyi unutun 2 li dayzekler daha yeni çıkmıştı fiyatları çok yüksekti 1 lnb ye 30 dolar dı anten fiyatları yüksekti 1.50 ve üzeri işin aslı bunlardan dolayı motorlu antenlere yöneldik yoksa 1994 intelsat listelerine bakacak olursan ortalama en aşağı 2 metre anten gereklidir 1998 de wat satalite dergilerine bakacak olursak 68.5 doğu 43 batıya kadar alına bilirdi analok ve dijital sinyaller transponder listeleri uydular elimdeydi veyahut satcodx bakacak olursak bütün uydular elimizdeydi internet olmadığı halde yani işin gerçekleri bunlardır motorlu sistem çok cüzü fiyatlarda maliyet ile 120 derecedeki uyduların açıları ile seyretilmiştir daha halada seyredilmektedir motorlu antenler ile sattım dediğiniz sistem benim elimde olsaydı revizyonunu yapar yinede daha hala çalışır tutardım şuan dahil düşünün mesela şuan 28.2 astradan kaç adet kanal aldığınızı şuan üzerinde 15 uydu dan daha fazla uydu var taratılmış olarak vu+solo4k nın 6000 tv kanalı sadece üzeridir radyolar hariç datalar hariçtir motorlu anten ile 40 uydu desem şaşırırlar çoğu kişi hispasat manisada daha haberleri yokken uydu kurucuların çoğunun star dijital cihazı ile dijital yayınlarını seyrettim saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexx45 -- 29 Nisan 2016; 13:52:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.