Şimdi Ara

Monster Abra A5 v6.1 oyun dizüstü bilgisayarı incelemesi 'Fiyat/performans dengesiyle iddialı'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monster'ın oyuncular için geliştirdiği yeni dizüstü bilgisayar modeli Abra A5 v6.1, sunduğu özelliklere karşın 2999TL olan fiyatı ile bu alanda fiyat/performans liderliğinin en güçlü adayı oluyor. Peki hangi özelliklerle geliyor, performansı ne düzeyde? Hepsi ve daha fazlası inceleme videomuzda.

• Ben kullanıyorum

• Keşke bu tarz laptop incelemeleri daha çok artsa. Özellikle Dell Inspiron 15 7559'u da inceleyebilirseniz çok güzel olur. Şuanın f/p canavarlarından kendileri.

• http://www.novabilgisayar.com/Notebook.asp?NOTEBOOK_CPU=i7-6700HQ
    şu fiyatlara baktım benzer fiyatlara benzer makineler asus'lar,msi'lar ,dell'ler havada ucusuyor.

• Monsterın fiyatları daha uygun cihazları çıkardığı için tebrik ederim onlardan masaüstü bilgisayarda görmek isterim üniversitede analizdi yazılım arada da oyunumu oynarım diyen arkadaşlar için güçlü bir bilgisayarlarının olması iyi olur açıkçası Üniversitesideki bilgisayarlar kullanılacak durumda olmuyor pek elektronik işi birazda şans işi ama umarım alanı 4-5 yıl üzmeyecek cihazlar yapmışlardır

• Bu cihazları monster firması yapmıyor belki içerisinde özelleştirme yapıyordur. Markasını tam hatırlayamadım ama c harfi ile başlıyordu Sagem firması ve ismini hatırlayamadığım bir kaç firma daha var aynı donanım ve kasayı kullanan firma. Bu cihazları Monster yapmış gibi tanıtmak biraz şaçma Monster sadece markasını vurup satıyor. Bu arda firma ismini hatırladım Clevo asıl üretici o firmadır Çin menşeli bir firma.
    http://www.clevo.com.tw/

• şimdi o paraya masaüstü toplarımcılar gelir

• Video isleme cihazi icin Fokus a sesleniyorlar,bense hala Intel Hd ile oyun oynamaya calisiyorum

Fokus bende sana sesleniyorum,su Fujitsu Ah530 dan kurtar beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Bu cihazları monster firması yapmıyor belki içerisinde özelleştirme yapıyordur. Markasını tam hatırlayamadım ama c harfi ile başlıyordu Sagem firması ve ismini hatırlayamadığım bir kaç firma daha var aynı donanım ve kasayı kullanan firma. Bu cihazları Monster yapmış gibi tanıtmak biraz şaçma Monster sadece markasını vurup satıyor. Bu arda firma ismini hatırladım Clevo asıl üretici o firmadır Çin menşeli bir firma.http://www.clevo.com.tw/

Clevo Tayvanlı, aynı MSI gibi...
    Apple'da kasayı Çinde yaptırtıyor üstüne marka basıyor...
    Dünyada ki Notebooklar'ın hepsinde AMD veya Intelin işlemcileri yine AMD ve Nvidianın grafik birimleri kullanılıyor, bir bakıyoruz ki Monster da evet bunları kullanıyor kendisi yapmıyor haklısın.
    Yani zaten dünyada her şeyini ben yapıyorum diyen bir tek belki Samsung gibi hem üreten hem de satışlardan büyük kar elde eden firmalar vardır. Monster bu kadar büyük değil evet orada haklısın iyi tespit...
    Son olarak Clevo kasayı chipset ile birlikte satıyor, diğer bileşenler yine saydığım markalardan alınıyor, yani Clevo hazır notebook satmıyor, yalnızca Kasasını satıyor diyebiliriz. Kısaca Monster=Clevo'dur demek çok fütursuz oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

quote:

Orijinalden alıntı: zdnizBu cihazları monster firması yapmıyor belki içerisinde özelleştirme yapıyordur. Markasını tam hatırlayamadım ama c harfi ile başlıyordu Sagem firması ve ismini hatırlayamadığım bir kaç firma daha var aynı donanım ve kasayı kullanan firma. Bu cihazları Monster yapmış gibi tanıtmak biraz şaçma Monster sadece markasını vurup satıyor. Bu arda firma ismini hatırladım Clevo asıl üretici o firmadır Çin menşeli bir firma.http://www.clevo.com.tw/
    Clevo Tayvanlı, aynı MSI gibi...Appleda kasayı Çinde yaptırtıyor üstüne marka basıyor...Dünyada ki Notebookların hepsinde AMD veya Intelin işlemcileri yine AMD ve Nvidianın grafik birimleri kullanılıyor, bir bakıyoruz ki Monster da evet bunları kullanıyor kendisi yapmıyor haklısın. Yani zaten dünyada her şeyini ben yapıyorum diyen bir tek belki Samsung gibi hem üreten hem de satışlardan büyük kar elde eden firmalar vardır. Monster bu kadar büyük değil evet orada haklısın iyi tespit...Son olarak Clevo kasayı chipset ile birlikte satıyor, diğer bileşenler yine saydığım markalardan alınıyor, yani Clevo hazır notebook satmıyor, yalnızca Kasasını satıyor diyebiliriz. Kısaca Monster=Clevodur demek çok fütursuz oluyor.

İyide apple tasarımı kendisi yapıp ürettiriyor. Bu adamlar herşeyi hazır alıp logo basıyor sadece.

Karşılaştırman yanlış yani.

• %100 aluminyum kasa,daha ince tasarım, thunderbolt 3/usb-c girişli bir notebook çıkarırsa alırım. Zenbook pro beklemekteyim maalesef.

• IPS panelin tepki süresi yüksek değildir umarım.Bir keresinde kullandığınız panelin özelliği ne diye mesaj atmıştım ve 12ms gibi çok yüksek bir değer söylemişlerdi.Tasarımını çok beğendim fiyatıda gayet iyi.Focus bilgisayar zaman geçtikçe Monster marka algısını güçlendiyor.

• ssd de katıldığında 3000 liralık fiyatı gerçekten rekabetçi olmuş. oyun oynamayıp performanslı bir pc isteyenler için de bire bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoksiriboz1001 -- 24 Nisan 2016; 0:13:54 >
  • quote:

quote:

Bu cihazları monster firması yapmıyor belki içerisinde özelleştirme yapıyordur. Markasını tam hatırlayamadım ama c harfi ile başlıyordu Sagem firması ve ismini hatırlayamadığım bir kaç firma daha var aynı donanım ve kasayı kullanan firma. Bu cihazları Monster yapmış gibi tanıtmak biraz şaçma Monster sadece markasını vurup satıyor. Bu arda firma ismini hatırladım Clevo asıl üretici o firmadır Çin menşeli bir firma.http://www.clevo.com.tw/

Clevo Tayvanlı, aynı MSI gibi...
    Apple'da kasayı Çinde yaptırtıyor üstüne marka basıyor...
    Dünyada ki Notebooklar'ın hepsinde AMD veya Intelin işlemcileri yine AMD ve Nvidianın grafik birimleri kullanılıyor, bir bakıyoruz ki Monster da evet bunları kullanıyor kendisi yapmıyor haklısın.
    Yani zaten dünyada her şeyini ben yapıyorum diyen bir tek belki Samsung gibi hem üreten hem de satışlardan büyük kar elde eden firmalar vardır. Monster bu kadar büyük değil evet orada haklısın iyi tespit...
    Son olarak Clevo kasayı chipset ile birlikte satıyor, diğer bileşenler yine saydığım markalardan alınıyor, yani Clevo hazır notebook satmıyor, yalnızca Kasasını satıyor diyebiliriz. Kısaca Monster=Clevo'dur demek çok fütursuz oluyor.

Haklı olabilrsiniz ama ben şahsen söylediklerinize inanmıyorum neden derseniz örnegin Sagem firması sitesini girin inçeleyin modeller birebir aynı şekil aynı özelleştirme şekilleri aynı Apple örneği vermisin iyi güzel ama o adamlar cihazı oluşturuyorlar şeklini şemalini sadece üretimini yaptırıyorlar bahsediğim şeyle sizin söylediniz farklı şeyler. Benim bahsetiğim şey sadece üzerine marka vurmak şuanda diğer operatör telefonlarının olduğu şey gibi. Monster firması kendine özgü bir cihazı yok almış chipseti yani diğer deyişle anakartı üzerine işlemçi ram takmış veya taktırmış kendine özgü kasa veya chipşeti yok.

• Bir ara iyiydi de Asus, MSI, Dell gibi büyük oyuncular fiyat kırdığı için cazibesi kalmadı denebilir. Ram ve depolamayı kar değil, seçenek olarak yapmaları lazım. 8GB maliyeti 50tl ise 50tl farkla 8GB koysunlar. Yoksa Asus, MSI gibi devler dururken neden Monster alalım?

Açtım, özelleştirme seçeneklerine baktım, bildiğiniz öpüyorlar.

8GB 1600MHz DDR3L SODIMM ram 120TL biz alırsak, onlar 157TL'ye ekliyor.
    8GB 2133MHz DDR3L SODIMM ram 140TL biz alırsak, onlar 255TL'ye ekliyor.

500GB WD Black HDD ile geliyor ve Intel'in 535 serisi 240GB SSD'sini 299TL'ye ekliyorlar. Samsung isterseniz en az 500GB var. HB'da da Samsung 850 Evo 500GB M2 Sata SSD 576.5TL. Ama Monster 740TL'ye ekliyor bunu. 8GB ramle siz bu alete oyun makinesi dersiniz ama oyunlar bunu adam yerine koymaz. Hele ki ram bu kadar ucuzlamışken 8GB fazladan ram için 2 katı fiyat çekmeleri, doğru düzgün SSD seçeneği yok, olan da pahalı. Samsung 850 Evo, Pny CS1311 veya CS2211 serisi 240-250 GB SSD'ler amazon'da indirimle 180-190 arasına kargo dahil bulunabiliyor. Hatta şu anda PNY'lerin ikisi de indirimde. 60$ ve 80$ +5.5$ kargo. Hadi Türkiye fiyatlarıyla kıyaslayalım diyorum ama hala üzerine fazla fazla kar koyuyorlar. Şahsen böyle bir durumda gidip Monster almam. Gider Asus, MSI, Dell alır fazladan ramiydi, SSD'siydi kendim alır takarım. 3000 lira veren 3100 de verir 3200 de verir. 100-200 lira için Çin'den alıp üzerine amblem basan şirket yerine doğrudan üretene veririm parayı. Oyun bilgisayarı dediğiniz şeyde en az 960M olmalı. 950m ve 1080p dediğinizde açıkçası medium ayarların ötesi pek olmaz. Hatta oyuna göre medium bile olmaz. Açıkçası 3000 lira verdiğim makineden beklentim farklı olur. İyi kalitede iyi bir performans verecek. 1000$'dan bile fazla para verip medium ayarları zorlayacaksa olmaz derim. İşlemciyi i5 koyup 960m koysalarmış keşke. Şu haliyle devler arasında Monster'ın pek şansı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 24 Nisan 2016; 14:26:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu geçtim de SEO çalışmalarını başka firmalardan terim kopyalayarak/çalarak/sahtecilik ile sürdürmeleri çok enteresan. Şahsen herkeze önerdiğim bir markadır fakat ucuz numaraların da bir numaralı markası Monster. Oyun bilgisayarı mı bu şimdi? fiyat/performans? :)

• Yahu GTX950M ile oyuncu bilgisayarı mı oluyor ayıptır günahtır. Min 960 olacak ki bir şey olsun. Full hd ekranda 950M ne iş yapar hiç. Hayal kırıklığı yaratır ancak. i5 gtx950 850 li modellerden zerre farkı olmaz performansta, işlemci fazla iyi. Ya da koy i5 işlemci fiyatı 2300 filan yap oyuncu bilgisayarı diye fiyat performans ürünü diye sat. 240gb ssd zaten 200 lira altında artık.

2999TL için ekonomik bilgisayar yorumu da... Asgari ücret 1300, 2.5 ay maaşla alınan pc ekonomik yorumu yapılamamlı bence.

Özelliğine göre pahalı.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zdniz Bu cihazları monster firması yapmıyor belki içerisinde özelleştirme yapıyordur. Markasını tam hatırlayamadım ama c harfi ile başlıyordu Sagem firması ve ismini hatırlayamadığım bir kaç firma daha var aynı donanım ve kasayı kullanan firma. Bu cihazları Monster yapmış gibi tanıtmak biraz şaçma Monster sadece markasını vurup satıyor. Bu arda firma ismini hatırladım Clevo asıl üretici o firmadır Çin menşeli bir firma.http://www.clevo.com.tw/
    Clevo Tayvanlı, aynı MSI gibi... Appleda kasayı Çinde yaptırtıyor üstüne marka basıyor... Dünyada ki Notebookların hepsinde AMD veya Intelin işlemcileri yine AMD ve Nvidianın grafik birimleri kullanılıyor, bir bakıyoruz ki Monster da evet bunları kullanıyor kendisi yapmıyor haklısın. Yani zaten dünyada her şeyini ben yapıyorum diyen bir tek belki Samsung gibi hem üreten hem de satışlardan büyük kar elde eden firmalar vardır. Monster bu kadar büyük değil evet orada haklısın iyi tespit... Son olarak Clevo kasayı chipset ile birlikte satıyor, diğer bileşenler yine saydığım markalardan alınıyor, yani Clevo hazır notebook satmıyor, yalnızca Kasasını satıyor diyebiliriz. Kısaca Monster=Clevodur demek çok fütursuz oluyor.
    Haklı olabilrsiniz ama ben şahsen söylediklerinize inanmıyorum neden derseniz örnegin Sagem firması sitesini girin inçeleyin modeller birebir aynı şekil aynı özelleştirme şekilleri aynı Apple örneği vermisin iyi güzel ama o adamlar cihazı oluşturuyorlar şeklini şemalini sadece üretimini yaptırıyorlar bahsediğim şeyle sizin söylediniz farklı şeyler. Benim bahsetiğim şey sadece üzerine marka vurmak şuanda diğer operatör telefonlarının olduğu şey gibi. Monster firması kendine özgü bir cihazı yok almış chipseti yani diğer deyişle anakartı üzerine işlemçi ram takmış veya taktırmış kendine özgü kasa veya chipşeti yok.

Fokus bilgisayarı kötülemek gibi bir niyetim yok öncelikle,kendim monster marka laptop kullanıyorum zaten.Fokus bilgisayarın yaptığı iş,Clevo ya bana şu şu özelliklerde laptop yapın,üzerine şu markayı amblemi basıp yollayın demekten ibaret.(Edit:Hatta parçalarda özelleştirme bile yapamamıyorlardır muhtemelen,doğrudan Clevo nun hazır konfigurasyonunu sipariş ediyorlardır,yoksa 950m in yanına 6700mq dan daha zayıf bir cpu koyup fiyat kırmayı akıl ederlerdi herhalde)
    Merak eden verdiğim linkleri kontrol edebilir.

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=478852&kat=6453&lang=tr-TR#.Vxv_6_l96Uk
    http://www.sagernotebook.com/Gaming-Notebook-NP9778-S.html
    http://www.notebookcheck.net/Intel-Skylake-Clevo-P750DM-and-P770DM-with-Intel-Core-i7-6700K-and-Core-i5-6600K.147499.0.html
    http://mysn.co.uk/shop/xmg-a716-gaminglaptop.html#!prettyPhoto
    http://www.amazon.de/KCSmobile-gaming-181168-LED-Display-Cardreader/dp/B00DB0WFXG/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1461453246&sr=8-3&keywords=6700k+970m+laptop

Bu ürünlerin hepsi Clevo üretimi,aynı parçalara sahip,aynı üretim laptoplar.Üzerlerinde farklı marka ismi olsada,alt tarafta aynı Clevo model numarası yazacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seefoo -- 24 Nisan 2016; 3:59:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

http://www.novabilgisayar.com/Notebook.asp?NOTEBOOK_CPU=i7-6700HQ
    şu fiyatlara baktım benzer fiyatlara benzer makineler asus'lar,msi'lar ,dell'ler havada ucusuyor.

Merhaba,

Verdiğinz linteki modelleri inceledim.

Aynı fiyat seviyesinde satılan tek model MSI GL62 6QC-080XTR (50TL daha pahalı) üstelik hem ekran kartı daha yavaş hem de SSD kullanmıyor. Daha uygun fiyat seviyesinde satılan iki tane Asus modeli var, onların da hem ekran çözünürlüğü 1366 x 768 hem de mekanik disk kullanıyorlar. Artı oldukları nokta var ancak özellikle ekran çözünürlüğünün HD düzeyde olması 2016 için çok makul sayılmaz.

Zaten zaman zaman videolarımızda dediğimiz gibi üreticiler, ekran çözünürlüğünü Full HD yaptığı anda fiyat farkı hissedilir oranda artmaya başlıyor.

Monster Abra A5 v6.1'den 200-300TL pahalıya satılan belki kısmen daha rekabetçi modeller var ancak unutmayın aynı fiyata Monster'da da daha rekabetçi modeller var.

Amacımız kullanıcıların en uygun fiyata en ideal sistemi alabilmesi. Bunu Monster yaparsa Monster tavsiye ederiz, Asus-MSI-Dell veya bir başkası yaparsa onu.

Bizim için asıl olan kullanıcıların en doğru ve ideal sistemi en uygun fiyattan satın alabilmesi ve keyifli bir şekilde sistemlerini kullanabilmeler.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hiickimse

2999TL için ekonomik bilgisayar yorumu da... Asgari ücret 1300, 2.5 ay maaşla alınan pc ekonomik yorumu yapılamamlı bence.

Özelliğine göre pahalı.

Merhaba,

Buna benzer yorumlar geleceğini tahmin ettiğimden video içerisinde ayrıca açıklamada bulundum, dikkatli izlerseniz yakalarsınız.

Uygun fiyat yorumu bilgisayar dünyasının geneli için değil, oyun bilgisayarları sınıfı için yapılmıştır.

Bu sınıftaki hiç bir yeni bilgisayar 1000TL, 2000TL'ye satılmıyor ne yazık ki.

Gönül ister ki herkes, her gelir düzeyinde bu bilgisayarlara erişebilsin fakat şu anki koşullar malesef buna izin vermiyor.

Fiyatına gelirsek, sunduğu özelliklere göre kendi sınıfındaki en alınası cihazlardan.

Daha uygun fiyata satılan benzer donanımda çeşitli modeller var ama kimisi 136 x 768 ekranla geliyor, kimisinde ise SSD yok, işlemcisi daha yavaş vs.

Ama siz yine de o modellerden incelenmesini istediğiniz varsa lütfen paylaşın gereği neyse yaparız.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.