Şimdi Ara

TSI B8 Passat?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazın aracı değiştirme ihtimalimiz var. 75-80000 TL aralığında Trendline donanım düşük km'li 2015 model Passatlara baktık. Trendline olmasına rağmen yeterince dolu geldi donanım olarak. Opsiyon olarak birkaç şey daha ekletmişler genel olarak trend donanıma. Icon Fluence'den 1.4 TSI manuel Passat'a geçmek ne kadar doğru olur acaba? Önerir misiniz? Biri C diğeri D segmenti farkındayım bunun fakat babam dizele alıştığı için TSI motora pek sıcak bakmıyor. Yakıt tüketimi nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyons. -- 23 Nisan 2016; 18:39:15 >

• şehir içi 9 lt ile dolaşır benim tahminim, fluanstan sonra yakıtı üzebilir yakıt önemliyse
  • Şehiriçi 10 lt yakar. Şehirler arası 6-7 lt arasına düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat forumunda şehir içi 7.4 yakıyor diyorlardı onların yalancısıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • magicbass kullanıcısına yanıt
    Valla onu bende gördüm. Benim flu 110 bg 7.3 yakıyor zaten. Gerçek değerler böyleyse iyi, değilse alıp hayal kırıklığına uğramak var, baba dırdırı var bir de.
  • Kullanım tarzı aracın yakıtında çok etkilidir.

Sakin kullanımda 100 saatlik ortalamam tam olarak karma tüketim 6.7 litreydi.

Uzun yolda hız limitlerine uyarak 5 litre zor değil. Şehir içinde de dikkatli bir kullanımla 7.5 - 8 litre arasında yakıyor.

Ama en azından Comfortline olsun donanım.
  • Lyons. kullanıcısına yanıt
    Dcinin 7.3 yaktıği yerde bazat helalinden 10.5 içer

• şehir içi (yoğun trafik) 9.5-10.5lt yakıyor. bir hevesle alırsın ama gezerken cep yakar. o bütçeye en iyisi c sınıfı dizel bir araç bakmalısınız.
  • B8 DSG passatım var 7 nin üzerini görmedim ve sert kullanırım
    Sakin de 6 çok rahat yakar
    Şehir dışı 4-4.5 arası yakar
    Trendline benim araçta
    Ben donanım olarak yeter diyorum

• Yakıt konusunda asla korkmaya gerek yok.

Yeni nesil TSI motorlar gerçekten az yakıyorlar.

Uzun yolda B8 1.4 TSI manuel Passat ile 110 km/h civarı stabil bir sürüş ile 5 litreyi tutturmuştum.

• Dizel icon'dan benzinli trend'e geçmek pek mantıklı gelmedi bana..
  • Konfor olarak baya fark ettirir ama dizelden sonra cebinizi üzer biraz.
  • Açıkçası yakıttan ziyade aracın donanımı seni üzer, b8 kasa passat 1.6 tdı comf. araca sahibim ben bile şu olsa bu olsa diye bir kaç donanımı arıyorum.

Dolu c sınıfı bakabilirsin, boş d sınıfı araçlar her zaman sahibinde keşkelere sebep olur. D sınıfı araca geçişte tek farkınız iç hacim olmasın, daha dolu bir araç her zaman daha fazla keyif verir.

Passat olacaksa en az orta paket
  • size trendline bile dolu geldiyse highline gorseniz tansiyonunuz duser

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Icon Fluence'in ne kadar dolu olduğunu anlatmama gerek yok sanırım. Keyless go, sunroof, xenon, far yıkama, geri görüş kamerası, navigasyon başlıca donanımlar. Aslında donanımlı araç taraftarıyım fakat bütçe buna elveriyor. Kuzenim Jetta Comf. TDI DSG aldı, 80000 TL verip anahtarla araç çalıştırmak bana çok saçma geliyor mesela. Hız sabitleyici vs. senede 1 kere ya kullanırız ya kullanmayız, o yüzden trend iyi gibi.
  • Güncel. Senede 7000km yapmıyoruz bile. Babam fazla sürmüyor araç, genelde ben sürüyorum trafiğe girmiyorum aşırı. Kadıköy ataşehir civarı genelde buralardayım. Babam kısa mesafe kullanır her zaman. Şu an bizim Fluence 7.7, kuzenimin jetta dsg tdi 7.5 yakıyor. Tsi 7.5-8 yaksa yine iyi sanırım. Güncel yorumları alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyons.

Güncel. Senede 7000km yapmıyoruz bile.

şu km yi yapan için 1 2 litre gazoz parası bile değildir,100km de 10 1000km de 100 tl oynar.1 saniye düşünmeden tsi passatı alın.
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Valla bana kalsa hemen alacağım. 3 5 ay süreye ihtiyacımız var ve babam hâlâ dizelden vazgeçmek istemiyor gibi. Nedir bu dizel aşkı anlamıyorum. Birde tsi az yakabilir fakat forumda bununla ilgili çok tartışma görüyorum kafamı karıştırıyor. Birisi 7.5 yakıyor diyor(araç sahibi) diğeri 10 11ltden aşağı yakmaz diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Dcinin 7.3 yaktıği yerde bazat helalinden 10.5 içer

Insanlari yaniltmaktan baska birsey yaptiginiz yok rezillik resmen bide piskin piskin cevap yazarsin simdi sen ..

Forumda tuketimlerle ilgili konular var bizzat arac sahipleri kendileri fotolarla beraber paylasiyor keza vwpassat forumundanda yeterli bilgiyi edinirsiniz buradan size saglikli bilgi cikmaz bak hemen bilgisizler sallamaya baslamis ..

• Turbo motorlar sakin kullanımda çok yakmazlar.Arkadaşımda aynı motorun 160lığı var tiguan şehir içi 10 litre şehir dışı 7.5 8 litre aralığında geziniyor.Ha turboyu atmosferik gibi sıkıştırmaya ralliciliğe kalkarsanız 11 de yakar 15 de yakar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.