Şimdi Ara

Richard Yu: Bir sonraki Huawei telefon 2K ekranlı olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Richard Yu: Bir sonraki Huawei telefon 2K ekranlı olacak

Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu iki yıl önce 2K çözünürlüklü ekranların gereksiz olduğunu düşünüyordu. Yu, insanların bir FHD ekran (1080 x 1920) ve bir QHD ekranda (1440 x 2560) görüntülenen fotoğraflar arasındaki farkı anlayamayacağını söylüyordu. Ayrıca yeni bir telefonda yüksek QHD çözünürlük kullanmanın çok fazla enerji tüketimi sağlayarak zayıf pil ömrüne neden olacağını da sözlerine eklemişti.

Ayrıca Bkz.Huawei P9 inceleme videosu "Çift Leica kameralı, fotoğraf uzmanı"
    Bugün ise Yu'nun sanal gerçeklik nedeniyle 2K ekranlar hakkındaki fikirlerinin değiştiğini görüyoruz. Kendisi 2K çözünürlüğün VR (Virtual Reality) için gerekli olduğunu ve sanal gerçekliği sevdiğini söylüyor. Bu keskin U dönüşü ile birlikte Yu artık Huawei'nin bir sonraki akıllı telefonunun 2K ekran taşıyacağını belirtiyor. Şu anda hiçbir Huawei telefonda VR teknolojisinin kullanılamadığını belirtelim.

Şirket kısa bir süre önce tanıttığı Huawei P9 ve Huawei P9 Plus akıllı telefon modellerinde de Full HD ekrana yer vermişti. Yu ayrıca Huawei'nin oldukça zorlu bir teknolojik atılım üzerine çalıştığını söyledi. Deneyimli yönetici bu konuda daha fazla bilgi vermekten kaçınırken, şirketinin 2K ekrana sahip telefonların pil ömrünü uzatma yönünde bir girişimde olabileceği tahmin ediliyor.

• Adam u dönüşü yapmamışki, şartlar buna zorlamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine düşük bi gpu ile 2k ekran yaparlarsa geçmiş olsun

• Neden bilmiyorum asla güven vermiyor bu marka bana. Kumar oynamak gibi geliyor buna para vermek.

• Apple'ın OLED'e gereksiz diyip Samsungtan sipariş vermesi, Huawei'nin 2K gereksiz deyip u dönüşü yapması falan komik oluyor.

• Richard Yu ve donanımhaber sakinleri 2K nın gereksizliğini zaten biliyor fakat ülkemiz ve dünya genelinde alım yapan son kullanıcı 2K daha iyidir düz mantığı içinde. Adamlara da sebep olmuş VR olayı.

• Düşük gpu bataryayı içen işlemçi ve 2K hepsi bir arada hımm.

• Adam yanılmıyorsam şimdilik gereksiz demişti. Tam hatırlamıyorum. 2k ekranlar VR için önemli hatta 4K olmalı. Çünkü full hd den baktım durum çok kötüydü...

• Bence halen daha gereksiz. 6 inç ve yukarısı için olabilir ancak 6 inç aşağı gerçekten gereksiz. Sanal gerçeklik cihazları için 2k daha iyi diyorlar ancak benim sanal gerçeklik cihazlarıyla işim olmadığı için full hd fazlasıyla yetiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

Appleın OLEDe gereksiz diyip Samsungtan sipariş vermesi, Huaweinin 2K gereksiz deyip u dönüşü yapması falan komik oluyor.

Apple hazır olmayan hiçbir teknolojiyi cihazına koymuyor.Amoled ekranlar Note4 ile birlikte en iyi panel türü yolunda ilerlediler şimdi de gayet doğal Apple'ın bu paneli kullanmak istemesi.

• Bende 2k'yı gereksiz buluyorum ama diğer firmalar kullanıp birkaç firma bunu kullanmayınca hemen eksiklik veya yenilik yok gibi görülüyor artık.

• Full HD de can çekişen Kirin işlemciler 2K da ne olur artık siz düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00LAppleın OLEDe gereksiz diyip Samsungtan sipariş vermesi, Huaweinin 2K gereksiz deyip u dönüşü yapması falan komik oluyor.
    Apple hazır olmayan hiçbir teknolojiyi cihazına koymuyor.Amoled ekranlar Note4 ile birlikte en iyi panel türü yolunda ilerlediler şimdi de gayet doğal Appleın bu paneli kullanmak istemesi.

Maliyetinin ucuzlamasıyla alakası yok yani :)

OLED yine aynı OLED. Ekranın teknolojisi falan gelişmedi sadece maliyeti azaldı.

• Bir gear vr kullanıcısı olarak söylüyorum ki 2k çözünürlüğünde bile pikseller hafif belli oluyor.Belki rahatsız etmiyor ancak şu gerçek ki telefon üzerinden vr deneyimini tam anlamıyla yaşamak için 4k çözünürlüklü telefonları beklemek gerekiyor.

• Tamamen mecburi bir yatırım. Cahil insanların 2k 4k istemesi yüzünden yapılan bir girişim. Yoksa pili katletmekten başka birşey değil 2k

• 2k ekran yapacaklarsa o kirin islemcisinin gpu sunu guclendirsinler. suan p9 almamamin tek nedeni o grafik islemcisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atılgan oo -- 23 Nisan 2016; 20:07:46 >
  • Haberi görünce ben;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 23 Nisan 2016; 21:51:30 >
  • 2k,4k 5.5 yukarı cihazlarda temiz konforlu bir ekran sağlıyor,gereksiz diye bir şey yok...haliyle maliyet vs artıyor,zaten g3 haricinde hiç bir cihazda sorun teskil etmedi 2k.

kaliteli bir yazılım orantılı akü ve chip setle 2k iyi bir çözünürlük,farkını hissettiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

2k,4k 5.5 yukarı cihazlarda temiz konforlu bir ekran sağlıyor,gereksiz diye bir şey yok...haliyle maliyet vs artıyor,zaten g3 haricinde hiç bir cihazda sorun teskil etmedi 2k.

kaliteli bir yazılım orantılı akü ve chip setle 2k iyi bir çözünürlük,farkını hissettiriyor.

+ Baba akü yok!!!
    - Eee kıç kadar ekrana dayarsan 2K çözünürlüğü öyle olur.
    + Baba!!! akü komple yok, çalmışlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumlarabak -- 24 Nisan 2016; 9:29:04 >
  • tükürdüklerini direk yapmayıp bahane bulup yapacaklar anlaşılan...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.