Şimdi Ara

Bir milyon kişi Tor üzerinden Facebook'a bağlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir milyon kişi Tor üzerinden Facebook'a bağlanıyor

Bir milyondan fazla kişi şu anda gizliliklerini koruyan ve hiçbir dijital iz bırakmayan Tor ağı üzerinden Facebook' a bağlanıyor. Facebook yazılım mühendisi Alec Muffett, Tor üzerinden Facebook'a bağlanan kullanıcı sayısının bir yıldan kısa bir süre içerisinde iki katına çıkacak 1 milyon seviyesine ulaştığını açıkladı. Bu rakam geçtiğimiz Haziran ayında 525 bin seviyelerindeydi.

Ayrıca Bkz.Facebook'daki Avataria oyunu çocuklar için sakıncalı içerik barındırıyor
    The Onion Router ya da yaygın olarak bilinen adıyla Tor, kullanıcıların kimliklerini koruyarak doğrudan bir bağlantı kurmak yerine birden fazla şifreli adımda veri gönderimi yaparak anonim web gezintisi imkanı sağlıyor. Ayrı bir konumda yer alan "dark web" genellikle gizlilik aktivistleri, bilgisayar korsanları, aktivistler ve güvenli iletişim kurmak adına gazeteciler tarafından kullanılıyor.

Facebook 2014 yılında kullanıcıların güvenli bir şekilde sosyal platforma erişebilmesini sağlamak için özel bir adres oluşturarak dark web'e ilk girişini yaptı. Bu yılın Ocak ayında ise şirket Android kullanıcılarının mobil cihazlar üzerinden anonim bağlantı sağlayabilmesi için destek sunmaya başladı. iPhone ve iPad kullanıcıları hala Onion Browser gibi uygulamaları kullanarak Facebook'a erişebilmelerine rağmen henüz iOS platformu için böyle bir destek söz konusu değil.

• Tor gizli bir ağ falan değil, geçtiğimiz aylarda deep webde çocuk cinsel görüntüleri görüntüleyen ve indiren yaklaşık 20 kişi tutuklandı

• bencde tor gizli bir ağ cokta basarılı

• Gizlilik onemli fakat sosyal aglarda engellenmeli. Facebook sapik kayniyor

• sizler bilemezsiniz, sabirli olun, kadirirdem her an neyin ne oldugunu yazacaktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batumatu

Tor gizli bir ağ falan değil, geçtiğimiz aylarda deep webde çocuk cinsel görüntüleri görüntüleyen ve indiren yaklaşık 20 kişi tutuklandı

Tor'un arkada iz bıraktığına dair bir kanıt var mı bahsettiğiniz olayda ?

• Değişik az bilinen DNS + Az bilinen kaliteli firmadan VPN + TOR = Güçlü bir gizlilik ağı. Birde bunun bilgisayardan az çok anlayan her insanın elleri altında olabilmesi cidden garip.

Bu arada ben bunları kullanıyorum kimse beni bulamaz havasına da girmeyin ancak her halükarda takip etmeye çalışan kişiyi yavaşlatacağı ve bezdireceği kesin...

• tor gizli bir ağ dır doğru
  • Sorma çok gizli. Senin izlerin başkasında, başkasının izleri sende. Eğer ağın parçasıysan.

Tor'u kullanmıyorum ama o 1 milyon kişinin yarısından fazlası ya sapıktır ya da kiralık katil.

Tabi Facebook'ta Gün Oksay kafasıyla hareket ettiği için, kökünü kazıyacağını zannetmiyorum. Ne de olsa hit önemli değil mi!
  • tortortortortortortortor

• Birakin bu gizliyorum ayaklarini valla prince giderken eldeki bulgurdan olursunuz

• eminim tor u da malum kişiler kurmuştur!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

sizler bilemezsiniz, sabirli olun, kadirirdem her an neyin ne oldugunu yazacaktir

ağzımı bozduracaksın biliyorsun değil mi ? artık yeter...

• tor fenaaaaaa

• O kadar gizli ki kaç kişinin bağlandığının istatistikleri ortalıklarda dolaşıyor, ileri seviye bilgisayar kullanıcısı veya ileri seviye sapık değilseniz dark nete bulaşmanın bence hiç bir mantığı yok. Ayrıca, uluslar arası istihbarat örgütlerinin iştahını kabartacak kadar önemli(takip edilen) bir adamsanız, bilgisayarınıza girilmesi için internete bağlı olup olmamanızın pek bir önemi yok, bilgisayarınızın çalışıyor olması yeterli, yani gizlilik diye diye bir şey söz konusu değil. Çok meşhur bir slogan vardır "en güvenli bilgisayar, fişi çekik bilgisayardır"
  • Bence tor çok iyi bir ağ ben sürekli olarak giriyorum ve tüm işlerimi bu ağ üzerinden hallediyorum bilen bilir iyi bir ağ , deep Web'e takılın ????bir de tails işletim sistemim var flash bellekte takıyorum kullanıyorum tavsiye ederim

• Ben Tor ağının güvenli olduğuna inanmıyorum illa ki gezilen yerler bir datası veya bir veritabanı bir yerdedir.

Yoksa dünyada istihbarat örgütleri veya hackerlar istedikleri kişiye ve kişilere ulaşamazdı.

• Vay be, buna da mı güven kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tor gizli bir ağ falan değil, geçtiğimiz aylarda deep webde çocuk cinsel görüntüleri görüntüleyen ve indiren yaklaşık 20 kişi tutuklandı

Görüntüleme veya indirip bakmanın nesi suç teşkil ediyor? Yanlış anlamayın bu olayı destekledigimden sormuyorum bunu herhangi bir insan dünyanın ne iğrenç bir halde oldugunu görmek için bu görüntü veya videolara bakabilir bence. Isidin kafa kesme görüntülerini izlemekle aralarında pekte bir fark yok aslında. Sonuçta hepsi insanlık ötesi iğrenç şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hz. Zeus

quote:

Görüntüleme veya indirip bakmanın nesi suç teşkil ediyor? Yanlış anlamayın bu olayı destekledigimden sormuyorum bunu herhangi bir insan dünyanın ne iğrenç bir halde oldugunu görmek için bu görüntü veya videolara bakabilir bence. Isidin kafa kesme görüntülerini izlemekle aralarında pekte bir fark yok aslında. Sonuçta hepsi insanlık ötesi iğrenç şeyler.

Dediğiniz ihtimal de doğru fakat bunu ayırt edebilmek için şüphelilere psikolog/psikiyatr test yapması gerekir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.