Şimdi Ara

FBI, iPhone'u kırabilmek için 1.3 Milyon dolar harcadı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FBI, iPhone'u kırabilmek için 1.3 Milyon dolar harcadı 
    Gündemi takip edenler son dönemlerdeki FBI ve Apple sürtüşmesini anımsayacaktır. Kısaca bahsetmek gerekirse FBI, 14 kişinin öldüğü San Bernardino olayının ardından zanlılardan birine ait iPhone 5C (iOS 9) modelini ele geçirmiş, ancak şifrelenmiş akıllı telefonu açmayı başaramamıştı. Sonrasında üreticiden destek isteyen kuruma Apple'ın red cevabı vermesi ise büyük yankı uyandırdı.

Reddin ardından bir çok iddia dile getirildi. Bazı güvenlik uzmanları iPhone'un kolaylıkla kırılabileceğini ve bu olayın tiyatrodan ibaret olduğunu söyledi ancak FBI bu konuda biraz zorlandı. Kurum sonunda akıllı telefonun kilidini Apple'dan yardım almadan açmayı başarsa da bu konu devlete biraz pahalıya patlamış gibi görünüyor.

Bugün ise FBI yöneticisi James Comey ufak bir pot kırarak iPhone'un hacklenmesinde kaç para harcandığını açığa kavuşturdu. İpucunda Comey "iPhone'u kırmamızın bedeli yaklaşık olarak benim 7 yıl 4 aylık maaşıma eşit" dedi. Reuters ise hemen kolları sıvayarak Comey'in maaşını buldu ve oradan hesapla iPhone'un kırılmasının maliyetini hesapladı. Hesaba göre FBI telefonun kilidini açmak için 1.3 Milyon dolar harcama yapmış.

Bu harcama çoğu kişi tarafından gereksiz görülse de FBI için bir yatırım sayılabilir. Kurum özellikle son zamanlarda birden fazla iPhone için aynı işlemin yapılmasını isteme potansiyeline sahipti. Şimdi ise kendileri iPhone'a erişebildikleri için bundan sonraki şüpheli durumlarda Apple'a muhtaç olmayacaklar.

• Uğraşmanıza gerek yok sizin için adamın maaşını tersine mühendislik kullanarak hesapladım :

14.750 dolar= 41.775 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi game07 -- 22 Nisan 2016; 8:09:06 >
  • şu iphone reklamları da baydı artık

• Ve şimdi REKLAMLAR.

• Yazılım geliştirmişler, fiyat normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

Reuters ise hemen kolları sıvayarak Comey'in maaşını buldu

Güldüm şu ibareye
  • Daha çok para harcar

• yaw he he..

• Bu konu hakkında kaç haber daha göreceğiz acaba. Tam bir göz boyama. FBI kıramasa bile google facebook apple hepsi bilgi bankası ve bu bilgileri ABD ile paylaşıyorlar bunu herkes biliyor zaten.

• McAfee bedavaya kirarim dememis miydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: game07

Uğraşmanıza gerek yok sizin için adamın maaşını tersine mühendislik kullanarak hesapladım : 14.750 dolar= 41.775 tl

FBI yöneticisi 15.000 dolar, polis maaşı 28.000 bin dolar polis şefi maaşı 300.000 dolar FBI yöneticisi 15.000 şakanın da bu kadarı adam günlük maaşından bahsetmiştir bence :D

15.000x30=450 000 dolar (aylık maaşı)
    450.000x88=yaklaşık 40 milyon dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 22 Nisan 2016; 16:40:15 >
  • Jennifer Lawrence'ı hackleyene sorsaydılar daha ucuza kapatırlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapmayın böyle haber. apple ve amerikanın reklamından başka bir şey değil.

• O parayi zanlinin 7 sulalesine esine dostuna yatirsalar hepsini bulbul gibi ottururlerdi

Lan Apple su bilgisayarlarin da olmasa yuzune bakilacak karakterin yok.. Pahali urun ucuz zihniyet..

• bunlara inanan var mı ? :))

• Son dönemin en büyük Apple reklamı. FBI bilgi isteyecek alamayacak bir de üstüne 1.3 milyon dolar ödeyecek...

• Apple 100 milyon dolar harcasa böyle reklam yapamazdı ??

• Geçen bi haberde çinde 30$ karşılığında iphone bellek çipinin 64GB ile değiştirildiği haberini okudum. Üstelik bunu yaparken hiç bir veri kayıbı söz konusu değil :)

İş böyle iken FBI bilmem nenin böyle bilmem bir iş için bilmem tırt milyon dolar da ya he heee. Reklam değil haber zaten.

• Pot kirmismis...
    Benim bildigim pot kirmak ufak bir iki kelime ile olur.
    4yil 8ay 3gun 5saatlik maasima denk gelen bir para harcadik demenin neresinde pot bilemiyorum. Ustelik bu adam fbi'da seni ayakta suzer geri oturtur bu adamda pot kiriyorsa birakin gidin artik. Ama bizim millet saf bunada inanir tabi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim allengirli işlerde sınır tanımayan merdiven altı telefon tamircilerimizden birine getirseler, 50 liraya kırdırıp -üzerine de isteğe bağlı olarak- cihazı sıfır görünümlü şekilde teslim alırlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobidik -- 23 Nisan 2016; 21:54:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.