Şimdi Ara

Kendine özel çanaklı daireden, Merkezi Sistemli siteye taşınırken Digitürk Kurulumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
14.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Haftasonu yeni kiraladığımız eve taşınacağız. Şu an oturduğum evde, bana özel bir çanak anten var ve ondan gelen kablo digitürk kutusuna bağlı şekilde kullanıyorum. Ancak taşınacağımız sitede merkezi sistem var. Digitürk'ü arayıp 70TL bayılmak istemiyorum. 8 sene önce mezun olmuş yazılımcı bir bilgisayar mühendisi olarak benim yapabileceğim bir iş ise, kendim yapayım diyorum. (Yeni evde çok dikkat etmedim ancak ucu olan bir kablo göremedim. Yalnız duvardaki prizin yanında dişi anten kablosu girişi gibi bir şey hatırlıyorum, cumartesi günü ancak taşınırken gidip görebileceğim)

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

• Duvardaki priz merkezi sisteme dahilse ve Digiturk bağlantılı ise priz için konektör almanız lazım bir ucu prize takılabilecek erkek olacak diğer ucu uydu alıcısı bağlantı ucu olmalı.Bağlantıyı yaparsanız kolay kurulum yapınca kanallar gelir.Bu arada abonelik Eutelsat uzerindense Eutelsat uydusu da merkezi sistemde olmalı.Sizin eski anteniniz size aitse taşınırken onu da sökün eğer merkezi sistemde Digiturk yoksa anteni servise kurdurursunuz.Yeni anten şuanda 110 lira çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anten bizim değil, ancak abonelik eutelsat olması gerek. eutelsat ın merkezi sistemde olmama ihtimali var mıdır henüz bu sene oturulmaya başlanmış lüks sitede? eutelsat ı merkezi sisteme koymamanın belli bir sebebi var mıdır yoksa her ihtimale karşı anlamında mı dediniz?

• kaganus K kullanıcısına yanıt
    Her ihtimale karşı dedim Eutelsat olmaması olayını. Bazı yerlerde sadece Türksat ve Hotbird kuruluyor siz netlestirin Eutelsat olup olmadığını. Kullandığınız kutu plus yada plus iq ise sistemdeki LNB turu de mdu5 olmalı bu arada yoksa yine yayın gelmez.Tabi normal HD kutu varsa her LNB çalıştırır onu

• kutu HD o zaman eutelsat varsa merkezi sistemde, takınca çalışır anladığım kadarıyla, öyle ise süper :)
  • kaganus K kullanıcısına yanıt
    Bağlantıdan sonra kolay kurulum yapın merkezi sistemde Eutelsat varsa izleriniz.

• şimdi eve taşındım, bahsettiğim çıkışın resmini çektim:http://i.imgur.com/O2PWE3m.jpg

bu çıkış merkezi uydu sistemi çıkışı mıdır? öyle ise nasıl bir kabloya ihtiyacım olur

bir de kapı girişindeki sigortanın altında bazı ucu kesik kablolar var, iki çift bir beyaz bir siyah kablo bantlanmış şekilde duruyor. reçber marka tset marka, yoksa bunlar mı merkezi sistem kabloları? bunlar ise ta ordan televizyona getirtmek için illa servis çağırmam gerekecek sanırım

1 saate elektrikçi gelecek eve, o zamana kadar yorum yapan olursa ve ihtiyacım olan kabloyu söylerse belki elektrikçiden istetebilirim

şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganus

Merhaba arkadaşlar,

Haftasonu yeni kiraladığımız eve taşınacağız. Şu an oturduğum evde, bana özel bir çanak anten var ve ondan gelen kablo digitürk kutusuna bağlı şekilde kullanıyorum. Ancak taşınacağımız sitede merkezi sistem var. Digitürk'ü arayıp 70TL bayılmak istemiyorum. 8 sene önce mezun olmuş yazılımcı bir bilgisayar mühendisi olarak benim yapabileceğim bir iş ise, kendim yapayım diyorum. (Yeni evde çok dikkat etmedim ancak ucu olan bir kablo göremedim. Yalnız duvardaki prizin yanında dişi anten kablosu girişi gibi bir şey hatırlıyorum, cumartesi günü ancak taşınırken gidip görebileceğim)

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

eğer eutelsat tan yayın alıyorsanız. ve taşındığınız binanın merkezi sisteminde eutelsat varsa ücret ödemenize gerek yok yeni evde anten kablosunu takın kolay digitürk kurulumu yapın. benim taşındığım evde vardı eutelsat taktım kurdum oldu. sonrada ücretsiz olarak adresimi güncellettim o kadar.

• merkezi sistemde eutelsat yokmuş turksat varmış. eutelsat için digitürk ün kendi kontrolünde olan bir santral varmış, seve seve çağırdık ödedik de oldu... yeni tuzak bu şekildeymiş :) bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganus

merkezi sistemde eutelsat yokmuş turksat varmış. eutelsat için digitürk ün kendi kontrolünde olan bir santral varmış, seve seve çağırdık ödedik de oldu... yeni tuzak bu şekildeymiş :) bilginiz olsun

Yeni bir müşteri düzeltme yolu...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.