Şimdi Ara

NASA'dan 4K çözünürlükte muhteşem Dünya videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • NASA'dan 4K çözünürlükte muhteşem Dünya videosu 
    NASA geçtiğimiz yıl Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) kameralarını çok daha detaylı ve sinematografik çekimler yapabilecek kameralarla güncellemişti. Hollywood tarafından da çokca tercih edilen kamera teknolojilerinden ilk görüntüler NASA'nın YouTube adresin üzerinden yayımlandı.

4K çözünürlüğünde olan video yaklaşık bir dakika sürüyor. Tabii ki videodan tam anlamıyla keyif alabilmek için monitörünüz 4K çözünürlük desteği sunuyor olması gerek ancak video o kadar muhteşem ki düşük çözünürlüklerde dahi nefesleri kesmeyi başarabiliyor.

Hobbit filminin çekimleri için de kullanılan kamera teknolojileri için NASA yetkilileri daha önce,"Çok yüksek çözünürlükte ve yüksek kare hızında görüntüler yakalayabilecek çok büyük sensörlere sahip olan bu kameralar, 35mm sinema filmi kameralarına daha kompakt boyutlarda sahip olmamızı sağlıyor." ifadelerini kullanmıştı.

NASA'nın şu ana kadar ISS'den paylaştığı belki de en etkileyici görüntülere alttaki pencereden ulaşabilirsiniz.

• bunun gibi videolarda gözü hep Türkiyeyi arayan bir tek ben değilim dimi :)

• İnsanlar uzaya çıkıp oraları keşfetmeye,kolonize etmeye çalıştıkça içim yanıyor, her taraf bir kontrol,gözetim içinde telefonlar,arabalar,sokaklar artık nereye gidersem gideyim bir sessizlik hissedemiyorum mahremiyetimiz yok oldu

• IMAX o teknoloji, bu ay yeni belgeseli çıkacak, onun reklam çalışması.
    http://www.imax.com/movies/beautiful-planet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yanlız adamlar istese evimizin içine kadar zoom yapıp bakarlar.Sonra yok özel hayatın gizliliği yok kişişel verilerin korunması... hepsi hikaye.

• Bu videodan cok. Powerpoint slayt gibi olmus. Arkadayada muzik.

Nerde bulut hareketleri

Nerde ruzgar dalgalari.

Duragan sekilde olmamaliydi.

• ne dandik iş yapmışlar sadece çöller var 1-2 dk şey ama sadece çöl

• 4K çözünürlükle sahrayı değilde en azından gözümüze aşina gelen bir kıtayı çekseydin ya!

• Bunlar hep aziz yıldırım ın işleri çaykur rizespor olmasın diye caaanım dünyayı fenerbahçeye çevirdi hala daha çıkıp tarftara hakeme okuldaki çocuktan beşkteki bebeğe kızıyorsun, al koskoca yuvarlak dünyayı laci-sarıya çevirdin, iyi mi oldu muradına mı erdin ne diyek sana...

töbecilerle maymunistlerden farklı bir yorum yazam dedim de =))

• Video 4k, benim izleyebildiğim 360p. Tişikkür ederim titinet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 720p de takılmadan izledim. İnşallah 2048 yılında 4.5G ile bağlanıp sınırsız 4K izleriz :D (Millet 16K ya geçmiş olur tabii ki)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.