Şimdi Ara

Apple Watch'daki gizemli portun kapatılması şarj kayışını devre dışı bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple Watch'daki gizemli portun kapatılması şarj kayışını devre dışı bıraktı

Apple Watch piyasaya sürüldüğünden beri bazı geliştiriciler özel aksesuarları için giyilebilir ürünün altındaki gizemli bir porttan faydalanmaya başlamıştı. Ancak son watchOS güncellemesi bu işlevselliği ortadan kaldırdı. Developer port olarak isimlendirilen bu bağlantı noktası Apple Watch'a ekstra özellikler ekleyebilen akıllı bant üreticileri tarafından kullanılıyordu.

Ayrıca Bkz.Apple'ın geliştirici portalına App Store odaklı güncelleme
    Bu bağlantı noktasını kullanan ürünlerin başında, insanlara ekstra 30 saat pil ömrü sağlayabilen Reserve Strap isimli şarj kayışı geliyordu ancak şirket Apple'ın portu bloklamasıyla birlikte tüm gönderilerini askıya almak zorunda kaldı. Üretici firma kendi blog sayfası aracılığıyla yaptığı açıklamada, watchOS 2.0.1 sürümünden itibaren Apple Harici Aksesuar Protokolü'nde beklenmeyen bir değişiklik yapıldığını ve Reserve Strap işlevselliğinin devre dışı kaldığını duyurdu.

Henüz watchOS 2.0.1 güncellemesi yapmamış Apple Watch sahipleri ise hala Reserve Strap aksesuarını kullanmaya devam edebilecekler. Ancak gönderiler tekrar açılana kadar ürün satın almak mümkün olmayacak. Bunun ne zaman gerçekleşeceği ya da Apple'ın buna izin verip vermeyeceği henüz belirsiz durumda. Şirket, aksesuar sahiplerini Apple'a geribildirimde bulunmaya ve geliştiriciler için bu portun kullanımını serbest bırakmaya yönelik bir MFi programı başlatmasını istemeye teşvik ediyor.

• Neden engellemişler keşke onu da söyleselerdi.

• Muhtemelen kullanılması için lisans istiyecekler yani para. tam aç gözlü bu apple.

• Büyük ihtimalle yakında apple dan aynı özelliklere sahip bir kayış gelir o yüzden kalmamıştır. Geliri düşmesin yazıktır günahtır

• ondan bile linsla para yiyecek aç gözlü firma...

• Yaw var ya. Hani ben Apple'dan nefret ediyorum ya. Haberi okuyunca ne kadar da haklı olduğumu anlıyorum.

Adamlar saatin pilinin uzun gitmesini bile istemiyorlar.

Yuh diyorum. Apple, gözünü Allah doyursun...

• 249 dolara aksesuar mi olur ?

Apple ac gozlu aksesuar uretenlerde apple kadar ac gozlu

• Gelsin iadeler firma ayvayi yemis haberi yok yada caktirmiyor :D

• Güvenlik sebebiyle der geçerler.
  • Bilmiyorum siz ne hissediyorsunuz ama...

Yavaş yavaş Apple tökezlemeye başlıyor...

• Dini imanı para apple ın

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Ya hocam Allah'ını seversen sen neyi seviyorsun bana de bi bakayım. Ne zaman yorumuna denk gelsem genelde eleştiri oluyor Microsoft'u sevmezsin, Apple'ı sevmezsin neyi seversin? Merak ettim sadece yanlış anlama beni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulak Misafiri kullanıcısına yanıt
    Seni severim.

Seni seveni de severim.

Seni benden çok seveni ASLA...
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Bilmiyorum siz ne hissediyorsunuz ama...Yavaş yavaş Apple tökezlemeye başlıyor...

Neden tökezlediğini de açıklasanız iyi olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: clb12

Kullanıcılarına değer vermediği ve paragöz bir firma olduğu için olmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Bilmiyorum siz ne hissediyorsunuz ama...Yavaş yavaş Apple tökezlemeye başlıyor...

Gerçekten de iyi olurdu.

Hissiyatım kuvvetlidir.
  • Bence yapılması gerekeni yapmış açıktan yararlanıp para kırmalarına izin vermemeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenlik açığı hikaye, lisans için para almada hikaye, engelledikleri gibi böyle kordonu kendileride üretmez, milletide mahrum bırakırlar. Apple için pekde şaşırılmayaccak bir durum.
  • İşlevsellik adına ne varsa hemen öldürüyorlar. iPhone'lar için de zamanında ses azaltma artırma tuşlarını zoom için kullanan bir kamera uygulamasını da marketten kaldırmışlardı. Harbiden işlevselliğe karşı bu adamlar. Başka mantıklı bir açıklaması yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.