Şimdi Ara

Galaxy S5'in küresel versiyonu Marshmallow almaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy S5'in küresel versiyonu Marshmallow almaya başladı

Samsung geçtiğimiz ay Güney Kore'de Galaxy S5 (SM-G900L) için Marshmallow sunmaya başlamıştı. Güncelleme şimdi akıllı telefonun küresel versiyonuna gelmiş durumda. Avrupa, Latin Amerika ve Asya'nın bazı bölgelerinde satışa sunulan "SM-G900F" model numarasına sahip cihazlar Marshmallow almaya başladı. İlk olarak Sri Lanka'daki kullanıcılara yansıyan güncelleme muhtemelen kısa bir süre içerisinde Avrupa ve diğer bölgeler için de geçerli olacak.

Ayrıca Bkz.Google Play Store ilk çeyrekte rekor indirme sayısına ulaştı
    Her zamanki gibi cihazların ne zaman güncelleme alacağını bildiren herhangi bir tarih yok. Sunumlar kademeli olarak gerçekleşiyor ve yavaş yavaş daha fazla bölge ve cihazı kapsayacak şekilde genişleyecek. Güncellemenin yeni yayılmaya başladığı göz önüne alındığında Galaxy S5'inize gelmesi biraz zaman alabilir. Cihazınızın yazılım güncellemesi bölümüne girerek Marshmallow'un telefonunuz için kullanılabilir durumda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Android Marshmallow'un geniş kitlelere ulaşmaya başlaması kesinlikle Galaxy S5 kullanıcılar için iyi bir haber. Google'ın yeni mobil işletim sistemi Google Now on Tap, yenilenmiş uygulama izinleri yöneticisi ve Doze isimli pil tasarrufu özelliği de dahil olmak üzere cihazlara bir dizi yeni özellik kazandırıyor.

• peki s5 mini için aynı şey geçerli mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SilentHunterHD

peki s5 mini için aynı şey geçerli mi ?

Hayır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S5 marshmallow ile birlikte yeni touchwiz arayüzü gelmeyecektir haberin son kısmının editlenmesi gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia Z2 hala almadı gitti, Android 7.0 çıkacak... :(

• Samsung en stabil sürümde kesiyor güncellemeyi. Android 6 yerine 5 yazsın stabil olduktan sonra ne fark eder? Ama Apple? Veriyor, ama her güncellemede telefonun anası ağlıyor. 2.5 yıllık model sürünmeye başlıyor. Bilerek yavaşlatıyorlar cihazı sırf yenisini al diye yüzsüzce...

• quote:

Orijinalden alıntı: Batumatu

Samsung en stabil sürümde kesiyor güncellemeyi. Android 6 yerine 5 yazsın stabil olduktan sonra ne fark eder? Ama Apple? Veriyor, ama her güncellemede telefonun anası ağlıyor. 2.5 yıllık model sürünmeye başlıyor. Bilerek yavaşlatıyorlar cihazı sırf yenisini al diye yüzsüzce...

Biz buna fukara avuntusu diyoruz.

Android zaman geçtikçe hafifleyen bir sistem, ayrıca lolipop geçiş sürümü, asıl tazeliği 6 da hissediyorum(bak atıp tutmuyorum kendi tecrübem). Zaten kaldı ki stabil sürümde kalıyor diye bir saçma söz daha olamaz, ne yani sürüm ilerledikçe betaya mı dönüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batumatu

Samsung en stabil sürümde kesiyor güncellemeyi. Android 6 yerine 5 yazsın stabil olduktan sonra ne fark eder? Ama Apple? Veriyor, ama her güncellemede telefonun anası ağlıyor. 2.5 yıllık model sürünmeye başlıyor. Bilerek yavaşlatıyorlar cihazı sırf yenisini al diye yüzsüzce...

En stabil sürümde filan kesmiyor kendinizi kandırmayın uğraşmak istemediği için güncelleme vermiyor bu kadar basit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    En azından lg nin g2 de yaprığı gibi sıkıntılı bir sürüm olan 5.0.2 de bırakmıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonunda dahada almaz ama en azından stabil bir sürüm 6.0.1...

• s5 SM-G900F marshmallow güncellemesini aldım almaz olaydım birçok programım uyum sağlamıyor ve en onemlısı torrent programıma torrent dosyası atamıyorum
    çözümü heryerde aradım bulamadım format attım programların en güncel versiyonlarını yükledim ama nafile şansımı birde burada deniyim

( bu işlemle ilişkilendirilmiş tüm uygulamalar devre dışı bırakılmış, engellenmiş veya yüklenmemiş.)
  • bizim evde de g900f var ama güncelleyip telefonu öldürmem artık, geldiği sürümle jet gibi kullanıyorum
  • Samsung s5 te normalde marshmallow ile sd kart için gelen dahili olarak biçimlendir seçeneği neden aktif değil.
  • Android 5 gelmiş geçmiş en sıkıntılı Android sürümü zaten. Android 6'da sistem kendine geldi. Android 7 ile dahada iyi olacak. Android her güncellemede üstüne ekleyerek devam ediyor, Apple ise güncellemelerle cihazlarını yavaşlatmaya devam etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Samsung s5 te normalde marshmallow ile sd kart için gelen dahili olarak biçimlendir seçeneği neden aktif değil.

Uygulama açılışlarını yavaşlattığı için üreticiler bilerek kapatıyor özelliği. Ancak root yapılmadan kendiniz açabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Samsung s5 te normalde marshmallow ile sd kart için gelen dahili olarak biçimlendir seçeneği neden aktif değil.

Uygulama açılışlarını yavaşlattığı için üreticiler bilerek kapatıyor özelliği. Ancak root yapılmadan kendiniz açabilirsiniz.

Rootsuz nasıl açabiliriz..Sanırım root yaparak açabilirsiniz yazacaktınız..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Rootsuz nasıl açabiliriz..Sanırım root yaparak açabilirsiniz yazacaktınız..

http://www.tahribat.com/forum/android-hafiza-kartini-telefon-hafizasi-gibi-kul-219457

Bu linkteki işlemleri uygulayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.