Şimdi Ara

Aman tabletiniz görmesin: LG Gram 15 hem çok hafif ve hem de çok iddialı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG'nin dünya genelinde satışına birkaç gün önce başladığı yeni dizüstü bilgisayarı Gram 15, başta hafifliği olmak üzere tasarım detayları ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Hatta tabletleri kıskandıracak seviyede olduğunu söyleyebiliriz, detaylarını bu ilk bakış videomuzda anlattık.

• Apple'a rakip olmaya çalışan firmalar, Apple'ın kamuoyunda oluşturup kazandığı "marka algısı" etiketini kazanmadan, bu fiyatlarla rakip olmaya çalışıyorlar. ABD fiyatı 1500$ olan cihaz, ülkemize en iyimser haliyle 5200 TL gibi bir fiyat ile gelecek ki bu fiyatları verebilecek ekonomik güce sahip birisi, aynı fiyata 13' MacBook Pro alabiliyor. Her 10 kişiye, bu fiyatlar ile her iki bilgisayardan hangisini tercih edeceğini sorsan, en az 8 tanesi Apple der.

• Macbook air veya macbook'a rakip olacak tamam da 15,6" nedir? Rakip 11-12" değil mi?

• Ekrani dokunmatik degilse mat yansimasiz ekranli olmali idi.

Klavyesi arka aydinlatma olmamasi kotu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Macbook air veya macbook'a rakip olacak tamam da 15,6" nedir? Rakip 11-12" değil mi?

Merhaba,

Zaten temel argümanlarından biri de bu noktada.

MacBook Air'ların tamamından daha büyük ekrana sahip, üstelik hepsinden 350-400 gram daha hafif.

12-inç'lik MacBook ise sadece 60 gram daha hafif bu modelden, üstelik donanım gücü olarak açık bir şekilde Gram 15'in gerisinde.

Fiyata gelecek olursam, en dolu versiyonu 1500 dolar, daha makul konfigürasyonların fiyatı biraz daha uygun.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 5.5 saat çalışma
    Aydınlatmasız klavye
    Küçük touch pad
    Düşük ssd hızı

Bunlar çözülmedikçe macbook air rakibi olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 20 Nisan 2016; 15:13:00 >
  • bundan rakip makip olmaz :D ben surface book tasarımına hastayım onunda ekran galiba 13 inç o sorun 15 den aşagı ekranı olan bilgisayar hiç tavsiye etmem.

• rami kac gb baktim ama goremedim.

• klavye aydınlatması olmalıydı ve pil 2 hücreli az

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Ağırlık hiç umrumda değilki. Ayrıca daha büyük ekran yapmak daha kolayki. Daha büyük olması daha kötü bi kere. Taşınabilirlik ve 15,6" bir cümlede kullanılamaz bile. İpad pro bile taşınamıyor diye küçültüldü. Kocaman tepsi gibi şey nasıl macbook air veya macbook'a rakip oluyor? Telefonlardada aynı durum var. Taşınabilirlik önce boyuttan başlar. Zamanında 12,1" dizüstüm vardı T7200 işlemcili hala çalışır ve hergün sırtımda taşırdım. Ama daha hafif diye daha büyük bişey almazdım. Airin rakibi aynı boyutta olur. Daha büyük bilgisayarların rakibi kendi büyüklüklerinde olanlardır. Ayrıca macbokların olayı sadece incelik hafiflik değil pil ömrü olarak da rakipsizler. Bence macbooklara daha da zam yapılmalı bunlar ne böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 20 Nisan 2016; 15:37:53 >
  • Zenginlere hitap ediyor.

• quote:

Ağırlık hiç umrumda değilki. Ayrıca daha büyük ekran yapmak daha kolayki. Daha büyük olması daha kötü bi kere. Taşınabilirlik ve 15,6" bir cümlede kullanılamaz bile. İpad pro bile taşınamıyor diye küçültüldü. Kocaman tepsi gibi şey nasıl macbook air veya macbook'a rakip oluyor? Telefonlardada aynı durum var. Taşınabilirlik önce boyuttan başlar. Zamanında 12,1" dizüstüm vardı T7200 işlemcili hala çalışır ve hergün sırtımda taşırdım. Ama daha hafif diye daha büyük bişey almazdım. Airin rakibi aynı boyutta olur. Daha büyük bilgisayarların rakibi kendi büyüklüklerinde olanlardır. Ayrıca macbokların olayı sadece incelik hafiflik değil pil ömrü olarak da rakipsizler. Bence macbooklara daha da zam yapılmalı bunlar ne böyle.

Merhaba,

Siz ağırlığa önem vermeyebilirsiniz, bu sizin öznel görüşünüzdur. Dikkat ederseniz birkaç altta 15-inc altı tavsiye etmem diyen başka bir üyemiz de var. Başlık ve yorumda herhangi bir hata yok.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5000 TL verip Windows bilgisayar almak almak :)))

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ben 15,6" bir tablet görmedimki kıyaslayım. Ayrıca aynı boyutta yapsaydı hafif olanı seçerdim. Ama tabletlerden çok çok daha büyük. Taşınabilirliğiyle öne çıkan dizüstülerden de büyük boyutuyla yanımda kocaman bir çanta taşımak zorunda kalacaksam ne anladımki. Çantam az daha kalın olsa ne olacak. Boyutu büyük olduktan sonra 1mm kalınlık olsa yine anlamı yok. Taşınmaz o şey. İpod pro en güzel örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 20 Nisan 2016; 15:47:00 >
  • quote:

Öncelikle ben 15,6" bir tablet görmedimki kıyaslayım. Ayrıca aynı boyutta yapsaydı hafif olanı seçerdim. Ama tabletlerden çok çok daha büyük. Taşınabilirliğiyle öne çıkan dizüstülerden de büyük boyutuyla yanımda kocaman bir çanta taşımak zorunda kalacaksam ne anladımki. Çantam az daha kalın olsa ne olacak. Boyutu büyük olduktan sonra 1mm kalınlık olsa yine anlamı yok. Taşınmaz o şey. İpod pro en güzel örnek.

Merhaba,

12.9-inç boyutundaki iPad Pro ve benzer boyutta çeşitli Windows tabletler var. Daha kötü ekran kasa oranından ötürü fiziksel olarak boyutları 15.6-inçlik bu modele çok yakın, üretkenlikleri ise bu derece rahat ve kolay değil en azından pek çoğu öyle, özellikle kötü klavye tasarımlarından ve az olan genişleme seçeneklerinden dolayı.

12.9-inç'lik iPad Pro ile kıyasladığından sadece 150 gram daha ağır olduğunu unutmamak gerekiyor örneğin.

Boyut ve taşınabilirlik sizin kendi insiyatifiniz, kişiden kişiye göre çok fark eden bir unsur. Hafif olduğu sürece büyük olanı taşımak isterim çünkü kullanması, içerik üretmesi ve farklı şeyleri yapması daha keyifli. Ayrıca büyük boyuta bağlı daha konforlu kullanım açısından dolayı kısmen daha az göz ve boyun yorgunluğu yapar.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• macbook air varken bunlar anca çöp olur

• quote:

Ekran kasa oranına bakarsan anlarsın ayrıca ufak ekranda ne girdiğin netden ne oyundan nede filmden bişey anlarsın 10 inçden tut 18.5 inç laptoba kadar hepsini kullandım taşınabilirlik konusunda bu cihaz ve dell markasının xps 15 serisi sana en ufak bi sorun çıkarmaz ben yıllardır ince çerçeveli 17 inç bekliyorum sende boyuta takmıssın. Ekran ne kadar büyükse yapabileçeğin iş alanı o kadar genişler sen sadece email okumak cevap vermek haber okumak gibi işler için arıyosan sana taplet veya 6 inçlik telefonlar bile yeter.

• Muhteşem bir cihaz olmuş ama ultrabooklar hala alınacak fiyatlarda değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Macbook air veya macbook'a rakip olacak tamam da 15,6" nedir? Rakip 11-12" değil mi?

Merhaba,

Zaten temel argümanlarından biri de bu noktada.

MacBook Air'ların tamamından daha büyük ekrana sahip, üstelik hepsinden 350-400 gram daha hafif.

12-inç'lik MacBook ise sadece 60 gram daha hafif bu modelden, üstelik donanım gücü olarak açık bir şekilde Gram 15'in gerisinde.

Fiyata gelecek olursam, en dolu versiyonu 1500 dolar, daha makul konfigürasyonların fiyatı biraz daha uygun.

Teşekkürler.

Çoğu Apple fanı, yermiş güzelim bilgisayarı,

Bir tanesini de ekran çerçeveleri çok ince bu yüzden 13.3" ekranlı Macbook Pro larla arasında çok boyut farkı olmayacaktır" dememiş, diyememiş.

Firmalar ekran boyutundan daha taşınabilir olması için feragat ediyorlar ve daha küçük bilgisayarlar üretiyorlar, şekli daha güzel olsun diye.

Gözleri marka aşkı ile kör olmuş kitlelerinde izleyeceği bir video hazırlarken daha dikkatli olmalısınız Erdi bey.

"Macbooklara iyi bir alternatif olabilir" minvalinde sözler etmeniz pek akıllıca değil, döver bu Apple fanları adamı haberiniz olsun.

• Güzel cihaz olmuş, Dell XPS15 kadar olmasa da bu da gayet şık. Tabi dolar bu haldeyken bize uzaktan bakmak düşüyo sadece

@fx57 Yüklediğiniz videoları forum arayüzünden açtığım zaman tam ekran görüntüleyemiyorum, sadece bana has bi sorun değil anladığım kadarıyla daha önce bundan şikayet eden başkalarını da gördüm. Düzeltilirse iyi olur zira böyle olduğu zaman, gidip DH anasayfayı açmak yerine izlemekten vazgeçtiğim çok oluyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.