Şimdi Ara

Toshiba, 7mm kalınlığa 500GB sığdırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba, 7mm kalınlığa 500GB sığdırıyor

Depolama sektörünün önemli isimlerinden Japon Toshiba, giderek incelen dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak yeni bir HDD serisi hazırlıyor. Toshiba L200 adındaki yeni seri, 500GB’a kadar kapasiteyi 7mm kalınlığa sığdırmayı amaçlıyor.

Intel’in daha ince ve güçlü sistemlere kapı aralayacak Apollo Lake duyurusu sonrasında, Toshiba’nın da L200 serisini duyurması oldukça dikkat çekici. 7mm kalınlık değeri ile, inceliğe önem veren yeni dizüstü modellerinde iyi bir alternatif olacaktır.

Ayrıca Bkz.Intel’in TLC NAND SSD serisi satışa çıkıyor

Toshiba L200 serisi, SATA 3 arayüzünü kullanıyor ve birbirine paralel manyetik izler üzerine yazan PMR teknolojisini temel alıyor. Ayrıca TMR HDD teknolojisi ile de daha gelişmiş bir tampon yönetimi ve bellekleme algoritması sunuluyor. Böylece küçük yapılarda daha yoğun kapasite ve daha hızlı veri erişimi elde ediliyor.

Serinin dönüş hızı 5400RPM iken, önbellek değeri de 8MB. Bu bakımdan, sürücünün daha az enerji tüketeceği tahmin ediliyor. Mayıs ayında piyasaya sürüleceği belirtilen serinin 500GB versiyonu 50 Avro civarında olacak. Ayrıca daha düşük kapasitelerin de seriye ekleneceği ifade ediliyor.

• Senin neyin eksik. WD yyapmış, Seagate yapmış, Hitachi yapmış sen de yap.

• Sd kartların durumu ortadayken şaşırtıcı değil.

• Telefonlar bile bu kalınlıkta 128gb hafıza ile gelirken artık bana iyi gelmedi. En az 2tb olsa neysede 500gb çok az kalınlığı 7mm olsada.

• 7mm kalınlıkta 500GB deyince kafam karıştı, bir GB TB hesabı yaptım; olmadı yazının tarihini kontrol ettim, bugünmüş. 7mm diske 500GB sıkıştırmak yeni bir şey değil ki. Hadi 1 TB yapsın, tamam diyelim.
    WD'nin SSD+HDD bütünleşik ürününe meraklıyım ama sürücü sıkıntısının ve performansın iyileştirilmesi gerekiyor.
  • Gecen wd blue 7mm 750gb disk 33$di.

Olu dogmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • la ne yapacaksınız ki iş değil ki toshiba batmıştı aldılar sen alaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

7mm kalınlıkta 500GB deyince kafam karıştı, bir GB TB hesabı yaptım; olmadı yazının tarihini kontrol ettim, bugünmüş. 7mm diske 500GB sıkıştırmak yeni bir şey değil ki. Hadi 1 TB yapsın, tamam diyelim.
    WD'nin SSD+HDD bütünleşik ürününe meraklıyım ama sürücü sıkıntısının ve performansın iyileştirilmesi gerekiyor.

Aynı kontrolleri ben de yaptım hocam.

• Kaç yılından kalan hort diye girdim, tarih "bugün"?
  • Reklam görsem bu kadar şaşırmazdım,hoş bu da çok farklı değil.

• Simdi ben buraya neden ciktim, nicin ciktim, nasil ciktim? Bunu izaha gerenk yok, gordunuz yurudum ciktim. Ama cikmamista olabilirim. Cikmissam cikmisimdir, cikmamissam cikmamisimdir. Gorunen koy uzakta degildir. Buraya ciktikta cikmadimmi dedik, bunlar bir takim uydurma laflardir.....

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

Gecen wd blue 7mm 750gb disk 33$di.

Olu dogmus

SSD ile hibrit arasında gelip gidiyorum bu ara.. Önereceğin bir model var mı MacBook Proda kullanabileceğim?

• SSD çağında hala HDD üreten firmadan bir nane olmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.