Şimdi Ara

Dünyanın en küçük akıllı telefonu ile tanışın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en küçük akıllı telefonu ile tanışın

Günümüzde akıllı telefon dediğimizde artık en küçüğü 4 inç ekrana sahip olan cihazlar akla geliyor. Tüketicilerin de eğilimi bu yönde zira artık küçük telefonların ekranlarında içerik görüntülemenin zor olduğuna inanılıyor. ABD’li Posh Mobile ise farklı düşünüyor.

Posh Mobile Micro X S240 adındaki akıllı telefon, sadece 2.4 inç ekran boyutuna sahip. 240x432 piksel çözünürlük ile, sanki yıllar öncesinden fırlayıp gelmiş gibi duruyor. Günümüzde de düşük donanımlı akıllı telefonlar mevcut ancak bu kadar düşük olana ilk kez rastlıyoruz.

[bkzdh= 83885]

İki adet Cortex-A7 çekirdekli ve Mali-400 grafik birimli MT6572M yonga setinden gücünü alan cihaza, 512MB RAM eşlik ediyor. 4GB kapasite 32GB’a kadar artırılabilirken, Android 4.4 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Anı yakalamak için ise 2MP çözünürlüğünde flaşsız arka kamera ile yetinmek zorundasınız. Ön kısımda da VGA kamera mevcut. 650mAh kapasiteli batarya, 180 saat bekleme süresi sunuyor.

Aslında bu donanım bir akıllı saat içerisine konsa daha modern kaçabilirmiş. Posh Mobile, telefonunu 90$ civarında bir fiyat etiketi ile satıyor. Lenovo, Xiaomi gibi Çinli markaların bu çizgide güçlü donanıma sahip akıllı telefonları düşünüldüğünde, Micro X S240 oldukça gerilerde kalıyor. Yine Aliexpress gibi platformlarda yarı fiyatına bu tarz cihazlar bulmak mümkün. 

• dove cildinizi sabun gibi kurutmaz, iyiki varsın dove...

• Ekranda ilgili yere nasıl dokunabilirsin? zaten ekran parmak kadar. Siyah çerçevelere değinmiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Ekranda ilgili yere nasıl dokunabilirsin? zaten ekran parmak kadar. Siyah çerçevelere değinmiyorum bile.

Ne demek ekran parmak kadar eskiden akıllı telefon ekranları bu kadardı asus p535 vardı 2.8" ti galiba ekranı winmo6 olmasına rağmen parmakla çatır çatır kullanıyordum bubble breaker falan oynuyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgul

dove cildinizi sabun gibi kurutmaz, iyiki varsın dove...

köpürtene kadar imanın gevriyor ama. bunuda kullanmak çok zor olur hele dokunmatik ekran çok kaliteli değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 19 Nisan 2016; 14:44:40 >
  • Snapdragon 830 ile gelseymiş daha iyiymiş!
    Ekran kasa oranı berbat!
    Yıl 2016 hala 8gb depolama mı kaldı!pardon bu 4gb'mış!
    keşke en az 2gb ram olsaymış!,
    su geçirmezlik nasıl yok!
    kapasitif tuşlar mı?, fiziksel home butonu olmadan kullanılmaz!
    650mah batarya ile 1günü çıkarmaz, hayatta almam!ölünce belki..!
    Çok kalın!
    2K olmazsa pikselleri sayarım ben!
    Arka kamera flaşsız nasıl olur?,kumlu fotoğraf çeker bu,1.1 mikron lens olmalıymış!
    Hızlı şarj var mı?!
    Android 4.4 ile şimdiden desteği bitmiş!
    S240 7s Plus Edge Note modelini bekleyeceğim!

• Apple bunu beğendi. Harika ekran-kasa oranı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Ekranda ilgili yere nasıl dokunabilirsin? zaten ekran parmak kadar. Siyah çerçevelere değinmiyorum bile.

Ne demek ekran parmak kadar eskiden akıllı telefon ekranları bu kadardı asus p535 vardı 2.8" ti galiba ekranı winmo6 olmasına rağmen parmakla çatır çatır kullanıyordum bubble breaker falan oynuyordum

Ama o resistive ekrandı. Yani bildiğin basmatikti. Parmak ile değilde sivri sert cisimle de çalışıyor noktasal basabiliyordun. Ama çözüm basitti tırnağını ona göre uzatıp birazda o kısmı çıkıntılı kesersen işte o zaman milimetrik hassasiyet ile kullanabiliyordun.

• Telefon aşırı kötü değeri gözümde 35 dolar.

• Bu gözler xperia x10 mini kullandi. Kaldiki 2.4 inc o kadarda kücük degil, malum N73 ün de ekrani 2.4 incti. N95 8gb 2.6 inc diye herkes cok buyuk o kadar ekrani kim ne yapacak diyordu.

• 5,5" - 6" arasi gayet iyi.

• Tasarimi modern olsa guzel olurdu, cok kalin olmus, 6-7mm arasi olmaliydi..

• Posh mobil bizdeki GM gibi galiba çünkü bu telefonun orijinali elephone Q. Geçen sene gearbest'te satılıyordu. Fiyatı tam hatırlamıyorum ama 90$ olmadığı kesin.

• iPhone SE alacaklar birkez daha düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumlarabak -- 19 Nisan 2016; 17:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Snapdragon 830 ile gelseymiş daha iyiymiş!Ekran kasa oranı berbat!Yıl 2016 hala 8gb depolama mı kaldı!pardon bu 4gbmış!keşke en az 2gb ram olsaymış!,su geçirmezlik nasıl yok!kapasitif tuşlar mı?, fiziksel home butonu olmadan kullanılmaz!650mah batarya ile 1günü çıkarmaz, hayatta almam!ölünce belki..!Çok kalın!2K olmazsa pikselleri sayarım ben!Arka kamera flaşsız nasıl olur?,kumlu fotoğraf çeker bu,1.1 mikron lens olmalıymış!Hızlı şarj var mı?!Android 4.4 ile şimdiden desteği bitmiş!S240 7s Plus Edge Note modelini bekleyeceğim!

kafan güzelmiş kardeş. mesajım ilgi çeksin diye iyi saçmalamışsın :D

• Samsun champ kullanmış biri olarak söylüyorum 2.4 inç dokunmatik ekran baya bir saçmalık. Dokunmatik ekran için alt sınır 3 inç olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Snapdragon 830 ile gelseymiş daha iyiymiş!Ekran kasa oranı berbat!Yıl 2016 hala 8gb depolama mı kaldı!pardon bu 4gbmış!keşke en az 2gb ram olsaymış!,su geçirmezlik nasıl yok!kapasitif tuşlar mı?, fiziksel home butonu olmadan kullanılmaz!650mah batarya ile 1günü çıkarmaz, hayatta almam!ölünce belki..!Çok kalın!2K olmazsa pikselleri sayarım ben!Arka kamera flaşsız nasıl olur?,kumlu fotoğraf çeker bu,1.1 mikron lens olmalıymış!Hızlı şarj var mı?!Android 4.4 ile şimdiden desteği bitmiş!S240 7s Plus Edge Note modelini bekleyeceğim!

kafan güzelmiş kardeş. mesajım ilgi çeksin diye iyi saçmalamışsın :D

he ya, ustelik En Çok Beğenilenlerde .
    burda doğrayan bilmiyorsa, yiyen hic bilemez.

• Türkiye'de olsa fiyatı 400-500 TL aralığında olurdu. Olmasın arkadaş..
  • işlemcideki ikinci çekirdek ne için?
    şaka bir yana uygun fiyatla burada satılsa çatır çatır alınır. 2. ve 3. telefon olarak külüstür samsung kullanıyorum onların yerine çok güzel kullanılır pekala ama buraya gelse sırf vergileri kârı 300 TL tutar sanırım.
  • eskiden telefonlar küçüldükçe pahalanırdı. şimdi tam tersi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.