Şimdi Ara

AMD FX-8350 ve FX-6350 işlemcileri, Wraith soğutucusu ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD FX-8350 ve FX-6350  işlemcileri, Wraith soğutucusu ile gelecek

AMD’nin yıl başlarında tanıttığı Wraith adındaki yeni nesil stok işlemci soğutucusu, daha fazla modelde kendisine yer bulmaya başladı. AMD FX-8370 modelinden sonra FX-8350 ve FX-6350 işlemcilerinde de stok Wraith soğutucusu olacak.

Hali hazırda, AMD işlemcileri için D3 adında bir soğutucu kullanılıyordu. 70mm fan barındıran AMD D3, 125 Watt değerine kadar soğutma yapıyor ve 51 desibel civarında gürültü çıkarıyordu. Yeni Wraith soğutucusu ise daha sessiz ve daha performanslı.

80mm fan ve daha büyük alüminyum ısı dağıtıcı kullanan Wraith, önceki modelden yüzde 24 daha fazla soğutma alanına sahip. Ayrıca hava iletiminde 55.7 CFM değerine ulaşıyor ve yüzde 34 daha iyi bir performans sergiliyor. Gürültü oranı ise 39 desibel seviyesinde tutuluyor.

Ayrıca Bkz.Thermaltake Core W200 kasa serisi satışa çıkıyor

AMD’nin beğenilen 8 çekirdekli işlemcisi FX-8350, Piledriver mimarisini temel alıyor ve 32nm fabrikasyon sürecine sahip. 4GHz-4.2GHz arasında değişen çekirdek hızları yanında 16MB ön bellek yer alıyor. FX-6350 ise 6 çekirdekli ve 3.9GHz seviyelerine kadar çıkabiliyor. İşlemcide 14MB ön bellek bulunuyor.

Her iki işlemci de 125Watt ısıl tasarım gücüne sahip olduğu için Wraith soğutucusu oldukça uygun bir alternatif olacak. Pek çok testte, soğutucunun iyi bir performans sergilediği ve oldukça sessiz olduğu ifade edilmişti. AMD FX-8350 işlemcisi hali hazırda 640TL, FX-6350 işlemcisi ise 440TL fiyat etiketine sahipti. Wraith soğutucusu ile birlikte kutu fiyatının değişip değişmeyeceği bilinmiyor. 

• amd'den adam akıllı ürün yok. o işlemciler çıkalı kaç sene oldu hatırlamıyorum bile.

• Bu nesil bitmeyecek mi artık? Hani 'ZEN' gelecekti? Hani nirde?
    Amd'nin geçmişi bırakıp geleceğe bakması lazım. Olan oldu. 6350 mi kaldı piyasada. İntel sömürüyor herkesi. Bir an önce Zen leri piyasaya sürmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 18 Nisan 2016; 23:28:27 >
  • Wraith'i tanımam etmem ama amd'nin şuanki işlemci soğutucusunu takmak işlemciyi ölüme terk etmek gibi

• Amd'nin beğenilen işlemcisi mi?

O işlemciyi beğenen mi var ciddi ciddi soruyorum.

• Çok daha ucuza i5 4460 almak varken kimse uğraşmaz soğutucuymuş başka bir şeymiş...
    Hatta i5 6500 alınır yine daha uyguna...

*fiyatlara önce vatandan baktım ama inventus da aynıymış 4460 ile
  • AMD'nin yeni işlemci piyasaya sürmesine gerek yok. Bir sonraki nesilde FX 8350 kutusuna sıvı soğutma koysunlar yeter. Biz 6 GHz yaparız.
    AMD'yi ne kadar sevsem ve FX 8350 kullansam da savunulacak yanları kalmadı. İnsan hiçbir şey yapamıyorsa bile Steamroller ya da Excavator'ün 8 çekirdeklisini yapıp bir L3 önbellek ekleyiverir. Koca firma için bir çekirdeği ölçeklendirmek bu kadar mı zor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Zen ile ilgili bir test haberi vardı;

http://techfrag.com/2016/04/02/first-amd-zen-benchmarks-leaked/

Donanımhaber donanımdan ziyade mobil ve sinema & dizi haber sitesine dönüşme yolunda olduğundan donanım haberleri daha az yer buluyor.
    Wraith soğutucusu dışında AMD A10-7860 serisini çıkardı. Bunun soğutucusuda önceki cooler master soğutusuna göre çok daha sessiz çalışıyor. İşlemci 2 haftadır stoklarda, 1 haftadır kullanıyorum. Bununda haberini herhalde Zen çıktığında görürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 19 Nisan 2016; 0:28:49 >
  • Amd bey ne yapıyorsunuz..

• benden tavsiye, fx 6350' ye 440 TL para vereceğinize fx 8300 alın aynı fiyata hatta daha ucuz kafanız rahat olsun :P

• 2012 falandı 8350 çıktığında 3 tane sistem değiştirdim ben şimdi Intel'e döndüm hala aynı seri.
    Maalesef son kullanıcı için en kötü senaryo Amd'nin küçülmesi ve erimesidir. Rekabet olmazsa gelişim olmaz, fiyatlar artar, destek azalır. Umarım Phenom II ve Hd 5xxx serisinde ki ivmeyi tekrar yakalar.

• o islemciler rise of the tomb raider testinde testinde ne yapmis baktinizmi hic

http://www.techspot.com/articles-info/1128/bench/CPU_01.png gtx 980 ti i kaldiriyor cok rahat aslinda eski oyunlar amd ye optimize degil sorunun bu zamana kadar amd oldugunu sandınız degilmi :) bakin sorun neymis amd mi oyun ureticilerimi ikinci olarak

dun tek cekirdekli oyun ve uygulamalari 8120 islemcimi tek cekirdekte 4.5 ghz coklu cekirdektr 4ghz yukselttim nasil oluyor deme amd overdrive var tek cekirdek isteyen uygulamada nerdeyse iki kata varan performans artisi ile karsilastim bi 24 den 40 fps ye cikan oyunlar vardi ve sogutucu saglam oldumu 100 tl ustu sogutucu bile bunlari yapmaniza olanak sagliyor isinmaz merak etme tek cekirdekte 4.5 ghz isitamiyor emin olun hele 8350 yi dusunemiyorum

• AMD candır. Fakirin performansıdır.

• Dandik bir işlemci. 640TL'yi ona vereceğine, git öküz al.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Dandik bir işlemci. 640TL'yi ona vereceğine, git öküz al.

Öncelikli olarak soylediklerinize katilmamakla beraber 8350 testlerine bir göz atın parasını kuruşuna kadar haneden bir işlemci. AMD olmasa Intel şuan p4 işlemcileri oc yapıp yapıp verirdi elimize . Teknolojide acımasız bir rol oynardı. Her sektörde rekabeti sağlayan 2 3 firma ve daha fazlası olmalı ki gelişme olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hala eski işlemcilerine üretim yapmaları şaşırtıcı. hemde güncelleyip...

• Ya şurda amd'ye b*k atanlar gerçekten ezik ötesi birer kişilik timsalidir.

intelin işlemcisine dünyanın parasını verip 5ay aç karınlarını doyurmaya çalışmak için evinden bile dışarı çıkamayanlar var.

Aldıkları işlemci ve sistemlerle yaptıkları tek şey ise benchmark kasıp buralarda artis artis konuşmak, sonuçları forumlara koyup caka satmak.

Burada boş boş yorum yapanların ve beğenmeyenlerin tek amacı fanboyluk.

Gerçekten ihtiyacı olanlara saygım sonsuz. Ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda paranızın el verdiği en iyi sistemi almak ve rahat rahat kullanmak yapacağınız en iyi şey olacaktır.

Buraları okuyup da şu gereksiz insanların yorumlarına aldanıp fikirlerinizden den vaz geçmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfzxcv12

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Dandik bir işlemci. 640TL'yi ona vereceğine, git öküz al.

Öncelikli olarak soylediklerinize katilmamakla beraber 8350 testlerine bir göz atın parasını kuruşuna kadar haneden bir işlemci. AMD olmasa Intel şuan p4 işlemcileri oc yapıp yapıp verirdi elimize . Teknolojide acımasız bir rol oynardı. Her sektörde rekabeti sağlayan 2 3 firma ve daha fazlası olmalı ki gelişme olsun

Tabii ki söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, rekabet son kullanıcıya muhteşem bir yarar sağlar. Zaten bana göre AMD'nin şu an varoluş amacı bu. Yaptığı en iyi iş bu. Intel'e meydanı boş bırakmayarak bir nevi kontrol altında durmasını sağlıyor. Yoksa ürünleri bir halta yaramaz. OC edilmiş bir Core i3'ün AMD'nin en baba ürününe kafa tutabildiğini görünce yazık diyorum, üzülüyorum.

Fakat öte yandan dediğim gibi, AMD iyi ki var.

Bir zamanlar VIA vardı, HEYHAT!

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

2012 falandı 8350 çıktığında 3 tane sistem değiştirdim ben şimdi Intele döndüm hala aynı seri.Maalesef son kullanıcı için en kötü senaryo Amdnin küçülmesi ve erimesidir. Rekabet olmazsa gelişim olmaz, fiyatlar artar, destek azalır. Umarım Phenom II ve Hd 5xxx serisinde ki ivmeyi tekrar yakalar.

Aynen 5-6 YILDIR Phenom II 1090T ve HD5870 kullanıyorum gayet memnundum, ama ekran kartı artık yetmediği için 390 aldım ama işlemci hala çok iyi FX6000 serisinden daha yüksek puan alıyor cinebench vs., 8000 serisine de yaklaşıyor yani Pehoom serisini değiştirmeye değecek bir amd işlemci mevcut değil bence. Intele geçmek lazım oda almışken iyi birşey olsun diyorsun 6600 6700 serisi diyorsun. o zaman işlemci ram anakart 2000 TL den aşağı gelmiyor. Bu sebeple ekran kartı değişimi ile bir süre daha devam ederiz sonra da teknolojiden emekliye ayrılırız en azından oyun oynamak için olan kısmından :)

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Amdnin beğenilen işlemcisi mi? O işlemciyi beğenen mi var ciddi ciddi soruyorum.

Ciddi cevaplıyorum bende, madem ciddi soruyorsun, çok beğeniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraxsas -- 19 Nisan 2016; 11:17:06 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.