Şimdi Ara

Android N basınca duyarlı ekran desteğiyle gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android N basınca duyarlı ekran desteğiyle gelecek 
    Google, Android N sürümü ile işletim sistemine basınca duyarlı ekran desteği getirmeye hazırlanıyor. Bu konuyla ilgili Google'a erişen The Verge, firmadan olumlu bir cevap almış. Cihaz üreticileri tarafından bu konuda istekler aldığını belirten firma bu yönde bir karar almış. Şu an için Huawei cihazlarında gördüğümüz özelliğin sistem seviyesinde verilmesiyle birlikte hem üreticilere düşen yazılımı geliştirme yükü gidecek hem de uygulama geliştiricileri için her cihaz için ayrıca kod yazma sorunu ortadan kalkacak.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android N'in 2. geliştirici ön izleme sürümününde yer alan yeni bir özellikle de bu basınca duyarlı ekran desteği için ilk adımlar atılmış durumda. "setDynamicShortcuts(List)" kodunu barındıran yeni sürümde ana ekrandaki uygulamaların ikonları üzerinden aşağı doğru kaydırma yaptığımız zaman iPhone 6s'de gördüğümüze benzer bir menü karşımıza çıkıyor. Basınca duyarlı ekrana sahip olmayan cihazlarda bu şekilde çalışması beklenen özelliğin basınca duyarlı ekrana sahip cihazlarda ise iPhone'dakine benzer sert basmayla çalışacağı düşünülüyor.

Bu özelliğin gösterildiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

• Firmalarda yenilik çok azaldı. İşleri güçleri birbirinin fikirlerinden esinlenmek anca.

Bu arada, Microsoft için mobile versiyona esinleneceği dolu alan varken hala yerinde sayıyorsa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ses açma tuşuna basılı tutunca müzik değişsin ben başka birşey istemiyorum samsung e7

• Özellik eklemek çokmu zor android işletim sistemlerine anlamadım. Her yıl yeni versiyon çıkıyor ama karınca hızında ilerliyor işletim sistemi. Yok yeni emojiler eklendi. Yok ayarlar bölümü şöyle oldu gibi haber değeri bile bence taşımayan salak saçma şeyler. Adam gibi büyük şeyler bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Özellik eklemek çokmu zor android işletim sistemlerine anlamadım. Her yıl yeni versiyon çıkıyor ama karınca hızında ilerliyor işletim sistemi. Yok yeni emojiler eklendi. Yok ayarlar bölümü şöyle oldu gibi haber değeri bile bence taşımayan salak saçma şeyler. Adam gibi büyük şeyler bekliyoruz.

Aynen kanka ios roketle hareket ediyor. Misal ios 9.3'teki en büyük yenilik not uygulamasına kilit özelliğinin gelmesi. Apple adeta şov yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Action Launcher zaten bu işlevi görüyor. Pro versiyonunda uygulamanın üstünde parmağınızı kaydırdığınızda uygulama yerine uygulamanın widgetı açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Özellik eklemek çokmu zor android işletim sistemlerine anlamadım. Her yıl yeni versiyon çıkıyor ama karınca hızında ilerliyor işletim sistemi. Yok yeni emojiler eklendi. Yok ayarlar bölümü şöyle oldu gibi haber değeri bile bence taşımayan salak saçma şeyler. Adam gibi büyük şeyler bekliyoruz.

Milyarlarca insana hizmet veren bir sisteme hadi şunu ekleyelim diyip yeni bir özellik ekleyemezsiniz maalesef. Bu işler çok derin bu kadar müşterisi olan bir firma elini kolunu sallayarak hareket edemez sonuçlar çok ağır olabilir.

• Basınca duyarlı muhabbetine girişince ye kadar 2 sn basmayla aynı seçenekler gelse sonuçta hem aynı süre geçer hem de aynı işlemler yapılır. Misal instagram android tarafı.
  • Yeni nexuslar da ekranın basıncı algılayacağı kesinleşti ozaman

• android nutella geliyor. Bir sonraki süürmde şokomel yapsınlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer gelirse Apple'a kapak olacak...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.