Şimdi Ara

Yanıyor! Airties Air 200 Powerline (Homeplug) 49.90TL (Mağazada)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
4.151
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ------------------------------------
    Arkadaşlar;

Ürün adaptörlerinden birisi prizde durduğu yerde bozuldu. Daha alalı 1 hafta olmadı. Adaptörün ışıkları yanmıyor ve içinden cılız bir ses geliyor. Daha önce de nette araştırırken birisinin bu ürün için prizde durduğu yerde devre elemanlarından birisinin ,muhtemelen bi kapasitörünün, dayanıksız olduğu için bozulduğunu söylediğni hatırlıyorum. Sanırım ürün kronik arızalı bir seri. İade edeceğim. Almayın.
    -----------------------------------
    2. Ekleme
    Beyler bu uyduruk ürünü almayın, görürseniz kaçarak uzaklaşın. Ürün garantiden geldikten sonra 3 gün geçmeden bu sefer diğer adaptörün kondansatörü patladı. Uğraşıalcak ürün değil
    -----------------------------------

Merhaba arkadaşlar;

Ne zamandır aklımda powerline adaptör almak vardı. Az önce öylesine Gaziantep Media Markt'a girdim. Airties Air 200 powerline 50TL idi, hemen aldım. Gaziantep şubede son ürünü ben aldım ama bulunduğunuz şehirdeki şubelere bakmakta fayda var. 50 mbit internetim var, 50 mbiti olduğu gibi alıyorum. Benim işime yaradı. Fakat sakın çoklu prizlere takmayın. Hız olduğu gibi yarıya düşüyor. Alırken prizinizin konumu göz önünde bulundurun. Lazım olan arkadaşlara güzel fırsat.

Ekleme: @hayalet_tr arkadaşımızın verdiği bilgiye göre
    Air 4310 menzil arttırıcı
    Air 5343 adsl modem
    ürünleri de 28 nisana kadar 49.90TL imiş

Yanıyor! Airties Air 200 Powerline (Homeplug) 49.90TL (Mağazada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usta Splinter -- 30 Mayıs 2016; 14:20:17 >

• Biz evde telefon, tv ve interneti turkcellden kullanıyoruz. Her yer kablo oldu çok sinir bozucu. Modem, tv ve telefonu hepsini birden salona koysak bu sefer uzak odalarda wireless kalitesi çok düşüyor.
    Bunların kullanımı nasıl oluyor ? Elektrik panosunda 6-7 tane sigorta benim korkum bu. Mesela salon ile en uç oda başka sigortaya bağlı olsa bile bu alet çalışmıyor mu ? Yoksa tek önemli olan daire içinde bir prize bağlı olması mı? Ayrıca duvarlarda sağolsunlar 1 priz koymuşlar. Akım koruyuculu olmayan prizin üzerine oturan tipte 3 lü lerden kullansak sorun olur mu? Varsa denerseniz çok yardımcı olursunuz almak isteyenlere. Teknoseyir de baska bir pl incelemesinde uzatmaya takıyorlar hatta evde bile uzatmaya takiyorlarmis sorun olmamis. Şimdiden Teşekkürler

Bir de ping ne durumda ? Kablosuz baglantida modem dibinden ping ve bu cihazla ping degerlerini belirtseniz cok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 18 Nisan 2016; 1:48:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer mağazalarda bulunur mu acaba bu fiyattan
  • Hali hazırda tp-link kullanıyorum bu iş için. Onunla uyumlu mudur acaba, mesela bir odaya bundan alıp koysam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Biz evde telefon, tv ve interneti turkcellden kullanıyoruz. Her yer kablo oldu çok sinir bozucu. Modem, tv ve telefonu hepsini birden salona koysak bu sefer uzak odalarda wireless kalitesi çok düşüyor.
    Bunların kullanımı nasıl oluyor ? Elektrik panosunda 6-7 tane sigorta benim korkum bu. Mesela salon ile en uç oda başka sigortaya bağlı olsa bile bu alet çalışmıyor mu ? Yoksa tek önemli olan daire içinde bir prize bağlı olması mı? Ayrıca duvarlarda sağolsunlar 1 priz koymuşlar. Akım koruyuculu olmayan prizin üzerine oturan tipte 3 lü lerden kullansak sorun olur mu? Varsa denerseniz çok yardımcı olursunuz almak isteyenlere. Teknoseyir de baska bir pl incelemesinde uzatmaya takıyorlar hatta evde bile uzatmaya takiyorlarmis sorun olmamis. Şimdiden Teşekkürler

Bir de ping ne durumda ? Kablosuz baglantida modem dibinden ping ve bu cihazla ping degerlerini belirtseniz cok iyi olur.

Merhaba;

Öncellikle kullanımı tak çalıştır şeklinde. Başka hiç bir ayara gerek yok. Elektrik tesisatı ile ilgili sorunuza benim de bilgim kısıtlı olduğu için yanlış bir şey söylemek istemem ben de tam bilmiyorum. Ama çoğu evde prizlerin sigortası diğer sigortalardan ayrı oluyor. O sigortayı kapattığınızda aynı prizler kapanıyorsa kesin manada sorun olmaz diyebiliriz. Ama öbür türlü de sorun olmama ihtimali var o kısım anlamadığım kısım. Ben alırken tesisat kontrolü yapmadan aldım, şansa.

Çoklu priz olayında, modeme bağlı adaptörüm çoklu prize takılı, bilgisayara bağlanan adaptörü ilk çokluya bağladım hız 25mbit olarak yarıya düştü. Biraz yakında direkt duvara bağlı kablosuz ve başka cihaz takılı olmayan 3lü priz vardı ona takınca sorunum düzeldi. İlk taktığım uzatma kablolu çoklu prizde ayrıca 3 fiş daha takılıydı. Akşam eve gidince sizin için kablolu prize bir de diğer fişleri çıkarıp sadece bunu bırakarak denerim.

Ping'im ise 8-9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usta Splinter -- 18 Nisan 2016; 8:47:43 >

• Mesafe kısa ve aynı fazda olduğu sürece sıkıntı çıkmaz. Sigortalara fazla takılmayın
  • şimdi kendimden örnek vereyim, modem salonda ve odamda ki masaüstü pc ye ve laptopa ethernet kablo çektim bir de switch var tabi.

bu ürün iki tane imiş, birine salondaki modeme bağlıyorum, diğerini de odamda ki prize çoklu priz takıp bilgisayar fişlerini de buna bağlıyorum? ve ethernet kablosuna ihtiyaç olmuyor değil mi?

ayrıca wifi de tüm eve yayılmış oluyor?

durum bu mu acaba?

• Dün bende Antalya mağazasında gördüm konusunu açacaktım unutmuşum. Sadece bu üründe değil airties in 3 ürününde fiyat 49.90 yapmışlar. Ve sadece mağazalarda 28 nisana kadar geçerli diyordu.

Diğer ürünlerde bunlar:
    Air 4310 menzil arttırıcı
    Air 5343 adsl modem

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

şimdi kendimden örnek vereyim, modem salonda ve odamda ki masaüstü pc ye ve laptopa ethernet kablo çektim bir de switch var tabi.

bu ürün iki tane imiş, birine salondaki modeme bağlıyorum, diğerini de odamda ki prize çoklu priz takıp bilgisayar fişlerini de buna bağlıyorum? ve ethernet kablosuna ihtiyaç olmuyor değil mi?

durum bu mu acaba?

Şöyle ki kutudan 2 adet adaptör çıkıyor. Üstlerinde ethernet girişi var. Birisini modeme ethernet ile bağlayıp fişe takıyorsunuz ve bu cihaz modemden aldığı interneti evin elektrik hattına veriyor ve interneti elektrik tesisatına yayıyor. İkinci adaptörü herhangi bir fişe takıp o adaptörü de bir ethernet kablosuyla pc ye bağlanınca pc interneti almış oluyor. Yani interneti pc ye vermek için yine ethernet kablosu lazım. Fakat bu kablolu modeli. Bunun sizin istediğiniz tarz kablosuz modelleri de var. 2. adaptör wifi özellikli oluyor ve elektrik tesisatındaki elektriği alıp wifi olarak dağıtabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Usta Splinter

quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

şimdi kendimden örnek vereyim, modem salonda ve odamda ki masaüstü pc ye ve laptopa ethernet kablo çektim bir de switch var tabi.

durum bu mu acaba?

Şöyle ki kutudan 2 adet adaptör çıkıyor. Üstlerinde ethernet girişi var. Birisini modeme ethernet ile bağlayıp fişe takıyorsunuz ve bu cihaz modemden aldığı interneti evin elektrik hattına veriyor ve interneti elektrik tesisatına yayıyor. İkinci adaptörü herhangi bir fişe takıp o adaptörü de bir ethernet kablosuyla pc ye bağlanınca pc interneti almış oluyor. Yani interneti pc ye vermek için yine ethernet kablosu lazım. Fakat bu kablolu modeli. Bunun sizin istediğiniz tarz kablosuz modelleri de var. 2. adaptör wifi özellikli oluyor ve elektrik tesisatındaki elektriği alıp wifi olarak dağıtabiliyor.

anladım hocam, teşekkürler.

• Usta Splinter kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :)

Prizlerin hepsi aynı sigortadaymis. Sorun olmaz herhalde. Ama dikkat ettim sigortada birbirine bağlı 3 salterin oldugu ana sigorta var sanirim 3 faz ama prizlerin hepsi ayni sigortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 18 Nisan 2016; 11:49:53 >
  • Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    dediğin şekilde oluyor ancak şöyle bir nokta var, tam da orasının sormuşsun zaten.
    bu cihazlar birbiri ile elektrik hattı üzerinden bağlanıyorlar,
    ancak bu bağlantıyı aletlere ethernet kablosu bağladığında, ethernet kablosunun diğer ucu bu bağlantının ucu oluyor.
    Bu kablolu bağlantıyı bağlamak istediğin cihaza bağlıyorsun.
    Ortak prize bağlı cihazlara bağlantı/internet felan gelmiyor. Bu iki kabloyu hangi cihaza bağlarsan onda iki nokta arası bağlantı oluyor.
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Tesisat olarak 3 fazlı tesisatta prizleri aynı fazlara (ayrı elektrik kaynağına) vermek iyi birşeydir
    ama genelde yaptıkları aydınlatmayı bir faza, prizleri diğer faza vermek oluyor.

fişe bağlı cihaz sigortayı attırdığında sadece priz beslemesi kesilsin, ışıklar ayrı fazda olduğu için ışıklar yanmaya devam edebilsin diye..
  • arada 2 adet uzatmalı ve koruyuculu çoklu priz olduğu halde diğer odadki 32" tv youtube videolarını sorunsuz ve takılmadan izleyebiliyor
    işin garip yanı modemin dibinde 150mbs kablosuz ile bağlı 60" smart tv ise youtubeda takılıyor
  • Başka bir önemli bilgi/duyum
    bu cihazların elektrik sayacı ötesinde bir noktaya (sayacı farklı olan komşu daire misal) iletim yapamadıkları, sayaçtaki bir sarım devre nedeniyle sayacın ötesine yayının gidemediği yönünde. Aynı ev içinde oluyor ancak farklı evler soru işareti
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

dediğin şekilde oluyor ancak şöyle bir nokta var, tam da orasının sormuşsun zaten.
    bu cihazlar birbiri ile elektrik hattı üzerinden bağlanıyorlar,
    ancak bu bağlantıyı aletlere ethernet kablosu bağladığında, ethernet kablosunun diğer ucu bu bağlantının ucu oluyor.
    Bu kablolu bağlantıyı bağlamak istediğin cihaza bağlıyorsun.
    Ortak prize bağlı cihazlara bağlantı/internet felan gelmiyor. Bu iki kabloyu hangi cihaza bağlarsan onda iki nokta arası bağlantı oluyor.

teşekkürler bilgi için
  • Halen var İstanbul levent Özdilek MM de, sekiz tane kadar rafta.
    Önce odeme sonra kargo şeklinde komisyonsuz gönderebilirim isteyene.
    Bugün yarın sadece..

• Kablosuz dağıtıcılarda da var mı aynı indirimler? Arka odalara wifi sinyali çok zayıf ulaşıyor onu güçlendirmek istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kampanya Konya MM da geçerli değil. 209 TL fiyatı. Görevli 189 TL ye bırakırım diyor.
  • phatron_23 kullanıcısına yanıt
    Bugün ben aldım. 49.90TL
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yanıyor! Airties Air 200 Powerline (Homeplug) 49.90TL (Mağazada) Yanıyor! Airties Air 200 Powerline (Homeplug) 49.90TL (Mağazada)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.