Şimdi Ara

Yurtdisinda wireless sorunu-Acil Yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, benim gericom bir laptopim var. wireless ile turkiyedeyken sifresiz aglara cok rahat baglaniyordum. ama simdi ingiltereye geldim. bulundugum okulda sifreli wireless var. agi goruyorum.fakat baglanmaya calistigimda bana" sectiginiz aga su an ulasilamiyor. ya kapsama alanindan cikti ya da bir hata var" falan gibi bir mesaj veriyor. sifre bolumu bile gelmiyor. bir kere baska bir mekanda sifre bolumu geldi ama ondada sifreyi yazdigim zaman bana 5 karakterle 13 karakter yada ascII li birseyler dedi. sifrem 9 karakterdi zaten onuda anlamadim. ama asil sorunum format cekmeme ragmen bu ingilterede wirlessla sifreli aglara baglanamiyorum. bu problemi halledersem cok sevinecegim. gurbet ellerdeki vatandasina yardim lutfen :)

• Sectiginiz aga su an ulasilamiyor diyorsa sinyal çok zayıftır.
    Oradaki wireless şifreli ağların şifresini biliyormusunz peki ? Şifreyi modemin sahibi belirler. Modemden ayarlanır şifre.
  • sifreyi biliyorum. okul veriyor zaten. yanimdaki laptoplar catir catir baglaniyor. sorun benim makinada. wirelessda buluyor. ama baglan dedigimde bekleyip o hatayi veriyor.
  • Sinyal çok düşüktür evden bende tek diş sinyal ile aynı sorunu yaşıyorum. 2 Diş çektiğinde şifreyi soruyor direk.
  • sifre girme IE uzerinden olmasin?

bazi yerlerde sifreyi WEP gibi degil de, IE uzerinden giriyorsun. internet cafelerden, kutuphanelerde boyle uygulamalar oluyor.

bir de channel number olayini kontrol et diyesim geliyor ama sendeki alici verici ile sinkronize olmasi gerekiyor.
  • hayir arkadaslar.sinyal cook guclu olsada aynisi yapioyor. kutuphanede sifresiz yerde baglaniyor.sorun sifreli yerlerde. sifreli yerde 4-5 saniye sonra kirmizi uyari geliyo hemen. anlamadim gitti. yanimdaki adamlar baglaniyor.sorun benimkinde....
  • arkadaslar koskoca forumda su olayi bilen yokmu. lutfen yardimci olun
  • yazık adama, ingilterede mağdur halde, walla ben araştırdım ama bi çözüm bulamadım beyler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.