Şimdi Ara

Epson L800 Siyah Beyaz Fotoğraf Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir fotoğraçı arkadaştan L800 ikinci el yazıcı aldım, kendim de hobi olarak fotoğrafla ilgileniyorum

L800 geldiğinde kimi mürekkeplerin yarıdan fazla olduğunu ve kimisinin bitmek üzere olduğunu gördüm, aldığım arkadaş orjinalden başka mürekkep kullanmadığını söyledi ve bana da öyle yapmamı tavsiye etti

Üzerindeki mürekkeplerle aldığım ilk baskılar gayet iyi idi, hem renkli hem de siyah beyaz

Daha sonra eve getirdim yazıcıyı, mürekkep siparişi de verdim, işin detaylarını bilemediğim için 4 lü set olan C M Y Bk setini aldım, mürekkepler gelince baktım ki tipleri aynı olsa da L800 için olan mürekkepler ile farklı kod var üzerinde, epson müşteri hizmetlerini aradım, sıkıntı değil onları da kullanabilirsiniz dedi, ben de mürekkepleri doldurdum

Sıkıntım şu ki: renkli fotoğraflarda sıkıntı yaşamıyorum, ancak siyah beyaz fotoğraf baskılarında ilk geldiği zamanki aldığım çıktılardan farklı bir durum var, ilk aldığım baskıdaki siyah beyaz gri tonları gayet iyi iken şimdi sanki yeşil bir filtre uygulanmış gibi gri tonlar yeşilimtrak çıkıyor, siyahlar alanlar yine siyah onda sıkıntı yok ama ara geçiş tonları yeşile çalıyor, griden uzak

Evdeki bilgisayar windows 10, işyerindeki windows 7, acaba bunun bilgisayara göre değişen bir ayarı mı var, sıkıntı mürekkepte mi?

Tecrübelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var

• BİLGİSAYARDAN YAZICI ÖZELİKLERİNE GİRİP VARSAYILANLARI SIFIRLA YAZAN YERİ TIKLAYIN TAM DEYİP CIKIN ONDAN SONRA CIKTI ALIN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.