Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
2
Favori
4.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk telekom yane eski adıyla Ttnet'i aradığımda 87 Mb/Sn kadar hipernet hizmeti alabilirsiniz.17 mb/sn kadar'da Adsl hizmeti alırsınız demekte.24 Mb/Sn açarız paketinizi yükseltiriz dedi.Sisteme böyle işlenmiş bölge müdürlüğüne giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz dedi.
    Vodafone aradım daha önce bağlattığımda 14 mb/sn alabilirsin dediği yere 17 mb/sn alabilirsiniz ancak Vdsl/Fiber desteği görünmüyor dedi.Vodafone sistemsel hata yapıyor olabilir dediğimde büyük ihtimal yakında düzelir dedi.
    Ben türknet bağlatıp 16 mb/sn devam mı etmeliyim yoksa Türk telekom 24 mb/sn paketini alıp altyapıma göre yükseltmelimiyim.
    Aynı altyapıyı kullanıyorlarsa herşey aynıysa neden biri var diyorda diğeri yok diyor anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 16 Nisan 2016; 21:37:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam telefonda ki müşteri hizmetlerine güvenmeyin TT nin en iyisi bölge müdürlüğü ile görüşün. Bana da vdsl destekliyor dediler gittim Genel müdürlük ile konuştum vdsl desteği yok denildi.
  • bazı noktalarda telekom port tahsis'i yapmadığından vodafone sisteminde gözükmez vdsl olup olmadığı ancak adsl olarak hız verir. gebze ilçesinde bildiğim kadarıyla çeşitli bölgelerde altyapı çalışması yapılmıştı bulunduğun yerde altyapı iyi ise o zaman vdsl varken adsl almak doğru değil ama telekom iyi bir fiyat verirse değerlendirebilirsin aklına yatmaz ise diğer iss tarifelerini gözden geçirebilirsin,
  • atrix41 kullanıcısına yanıt
    Ben darıcadayım bayramoğlu santralinden personel gelmişti.Hipernet hizmeti var dedi ondan dolayı pek şüphe etmemiştim.Ttnet bağlatmak istemiyorum.Acaba bunlar vodafone geçmesin diyemi böyle yapıyorlar anlamadım.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    aynen öyle müşteri kaybı olmasın diye port tahsis yapılmıyor vdslde
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türk telekom yane eski adıyla Ttnet'i aradığımda 87 Mb/Sn kadar hipernet hizmeti alabilirsiniz.17 mb/sn kadar'da Adsl hizmeti alırsınız demekte.24 Mb/Sn açarız paketinizi yükseltiriz dedi.Sisteme böyle işlenmiş bölge müdürlüğüne giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz dedi.
    Vodafone aradım daha önce bağlattığımda 14 mb/sn alabilirsin dediği yere 17 mb/sn alabilirsiniz ancak Vdsl/Fiber desteği görünmüyor dedi.Vodafone sistemsel hata yapıyor olabilir dediğimde büyük ihtimal yakında düzelir dedi.
    Ben türknet bağlatıp 16 mb/sn devam mı etmeliyim yoksa Türk telekom 24 mb/sn paketini alıp altyapıma göre yükseltmelimiyim.
    Aynı altyapıyı kullanıyorlarsa herşey aynıysa neden biri var diyorda diğeri yok diyor anlamıyorum.

Selamlar. Açık adresi sorgulattıklarında bende de görememişlerdi, TTNet'teki hizmet numaramı verince görünmüştü. Sizdeki gibi epey de yüksek bir hız çıktı. Ama yaklaşık 15 gün bekledikten sonra altyapınız desteklemiyor diye iptal ettirdiler ve o süreçte internetsiz kalarak mağduriyet yaşadım. Tam emin olamamakla birlikte sanırım boşta port yoktu. Fiber/VDSL sistemde var görünüp kaydınızı alsalar bile garanti değil gibi. Müşteri hizmetleri beni çok uğraştırdı, sürekli ben arayıp bilgi alıyordum. İlk onaylama kısmı hariç hiç dönüş yapılmadı. İptal edildiği bilgisini de ben arayarak aldım, Allah bilir ne zaman arayacaklardı. Yani firma pek güven vermedi. İşin ilginç tarafı TTNet'e tekrar başvurunca Hipernet 50 Mbit 200 GB AKN paketini sordum (444 1 444'den) ve uygun dediler, online olarak başvuruyu da aldılar. Sözleşme geldi imzaladık ve 3 gün içinde açıldı. Olmayan port birden nasıl var oldu bilemiyorum çünkü TTNet abonesiyken sorduğumda da TTNet yok demişti. Şu anda kullanıyorum, bir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

quote:

Türk telekom yane eski adıyla Ttnet'i aradığımda 87 Mb/Sn kadar hipernet hizmeti alabilirsiniz.17 mb/sn kadar'da Adsl hizmeti alırsınız demekte.24 Mb/Sn açarız paketinizi yükseltiriz dedi.Sisteme böyle işlenmiş bölge müdürlüğüne giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz dedi.

Selamlar. Açık adresi sorgulattıklarında bende de görememişlerdi, TTNet'teki hizmet numaramı verince görünmüştü. Sizdeki gibi epey de yüksek bir hız çıktı. Ama yaklaşık 15 gün bekledikten sonra altyapınız desteklemiyor diye iptal ettirdiler ve o süreçte internetsiz kalarak mağduriyet yaşadım. Tam emin olamamakla birlikte sanırım boşta port yoktu. Fiber/VDSL sistemde var görünüp kaydınızı alsalar bile garanti değil gibi. Müşteri hizmetleri beni çok uğraştırdı, sürekli ben arayıp bilgi alıyordum. İlk onaylama kısmı hariç hiç dönüş yapılmadı. İptal edildiği bilgisini de ben arayarak aldım, Allah bilir ne zaman arayacaklardı. Yani firma pek güven vermedi. İşin ilginç tarafı TTNet'e tekrar başvurunca Hipernet 50 Mbit 200 GB AKN paketini sordum (444 1 444'den) ve uygun dediler, online olarak başvuruyu da aldılar. Sözleşme geldi imzaladık ve 3 gün içinde açıldı. Olmayan port birden nasıl var oldu bilemiyorum çünkü TTNet abonesiyken sorduğumda da TTNet yok demişti. Şu anda kullanıyorum, bir sıkıntı yok.

Haklısınız hocam en son çare Türknet başvuruyorum evrakları çıkardım internetten kimlik fotokopimi çektim kargo ile göndericem herhalde teşekkür ederim yorumlarınız için Adsl kullanmaya devam edelim o zaman hipernet/vdsl işi yalan oldu erhalde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

quote:

Haklısınız hocam en son çare Türknet başvuruyorum evrakları çıkardım internetten kimlik fotokopimi çektim kargo ile göndericem herhalde teşekkür ederim yorumlarınız için Adsl kullanmaya devam edelim o zaman hipernet/vdsl işi yalan oldu erhalde.

Ne demek rica ederim. Dediğim gibi Vodafone'dan hizmet numaranızı vererek sorgulatabilirsiniz ama TurkNet'in taahhütsüz olması gerçekten çok avantajlı. Üstelik aynı fiyatta (16 Mbit 150 GB AKK - 59 TL) TTNet ve Vodafone'un taahhütlü kampanyalarından daha da iyi. İptal ettirildiğinde 96 TL olan aktivasyon ücretini alıp almadıklarını öğrenmeniz iyi olur, onu da almıyorlarsa şahane. Önümüzdeki aylarda (Ağustos gibi) kotaların artması ve AKK sonrası düşen hızların yükseltilmesi gündemdeyken 24 aylık taahhüt vermek düşündürücü. Okuduğum kadarıyla TurkNet müşteri hizmetleri hakkında çok şikayet yok. Geçerseniz yorumlarınızı bekleriz :)
  • Zenyxia kullanıcısına yanıt
    Bugün aradığımda çok iyi karşıladılar müşteri hizmetlerine ne kadar iyi bakarsan o kadar igili ve bilgili olur.
    Türkcell müşteri hizmetleri ile aynı olmadı bir çıta daha geçmemi sağladı çok ilgililer halimi hatrımı soruyorlar.
    Sorunlarım kısa sürede aydınlatıp çözüme ulaştırdı.Kargo ili gönderdim inşallah TT santrali ile sıkıntı yaşamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cat6 Kablo çekildi.2 Tane VDSL destekli modem denendi.Hızım 17 mb/sn alırsınız dedi bütün İSS'ler hatta TTnet Hipernet alırsınız dedi.
    Türknet bağlattım.Sonuç aşağıda zaten TTnet ve Vodafone Net pek hız değişmedi.
    1.Yarın ankastreden ölçüm yapacam.
    2.Başka komşuların hatlarıyla denicem hızlarına bakıcam.
    3.Rj11 ethernet Prizini değiştiricem

Türknet hat değerlerim

Vodafone Net hat değerlerim

• Hat zayıflaması neden yüksek cıkıyor acaba. Bende böyle durumdayım tahatütüm bitecek bi ıss bakıyorum.
    hocam bana hpernet var demişlerdi 60 mbps alırsınız adsl de ise 17 Mbps demişlerdi hepsi yalan
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Komşu 14-15 mb/sn alıyor İSS Ttnet iken bende neden böyle sorun var anlamıyorum.

hocam başka santral'e baglıdır hocam belki sizin port da bir sorun vardır
    Büyük ihtimal 8 mb/sn zor alıyorum.

Başka santrale bağlı v.s böyle şeyler mümkün değildir.

Prensibalda sıkıntı olabilir eğer komşunun değeri seninkinle çok farklı ise.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Bugün komşuların hat değerlerini atarım hocam bugün hepsini modemle kontrol edicem bakalım sorun kimde çözücez.
    Bende sorun varsa sağlam cat6 kablo alacam.

• Komşuların hat değerlerine göre çözüme ulaşmaya çalışırız.

• ADSL'de Türk Telekom kullananlar ile diğer şirketler arasında hat değerleri değişiyor. Aynı bölgede TTNet kullanan adam maximum 16 Mbps desteklerken diğeri 10 Mbps alabilir. Bunun çok fazla örneği var.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Bilerek mi yapılıyor ve sorunun kaynağı nedir?Kablo değişimi yapılmışsa hat zayıflaması neden düşmez santral balkondan görebiliyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.