Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
2
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kabloda kimse hizmet almıyor ki benim hattım karış komşuya baglı peki fiber veya gelirse kaç ay sonra aktif olur
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Değişir ama genel olarak min 2ay maks 6 ay diyebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VodafoneNET ile Türk Telekom altyapısından VDSL ile hizmet alırken Superonline'dan alamıyorum. Bina da T11 kabin var. İlginç değil mi? Superonline müşteri hizmetleri bulunduğum lokasyon için TT Greenfield, TTNET fiber bölgesi, anlaşmalı gölge gibi şeyler zırvaladılar. Gerçekten skandal. BTK'ya şikayet ediyorsun gene firma dönüyor kel alaka cevaplarla.
    Hocam bağlı bulunduğum dolabı buldum
    Yan binamın yanındaki yerden vermemişler ondan dolayı hızımın düşüklüğünü anladım.
    Türk telekom dolabı örümcek ağı gibi yapmış ön tarafı taşmış kaç G/bit hız geliyorsa artık anlamıyorum.

Saha dolabı:
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

Yanındaki kodlar:

Kapaktaki kodlar:

Ön tarafı:

Arka tarafı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 23 Mayıs 2016; 1:45:13 >

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    yanda fiber kablo var
    Hocam ayrıntılı baktımda gördüm.Bende diyorum bu kadar kişiyi bakır kablolar nasıl kaldırır sonradan fark ettim.Her abone 16 Mb/Sn alsa orada en az 80-100 Tane abone var.Adam gibi bir altyapı yapsalar çok iyi olurdu.Vdsl bile hizmeti yok burada fiber kabloyumu kessem ne yapsam arabayla dolabımı kırsam
    2 yıl içinde fiber gelecekmiş kim beklicek 2 yıl yalan mı hipernet geçme istiyorum şikayet kaydı açtım bakalım ne diyecekler
    Benim 1 seçeneğim var yöneticiye konuşup yan siteyi ikna etmek olacak hocam normalde binalar yapılırken site olarak yapılacakmış ve projede altyapının fiber optik olacağı yer almış ama site olmayınca yan binaya koyup gitmişler yöneticiye söyleyip yan bina ile görüşmek lazım.Yoksa internet hızı sürünüp gidecek btk yazı yazmaktan bıktım.Fiber taahhüt verdim 24 ay ama fiber altyapısı yok geçen baktım 300 TL olmuş madem fiber yok ne diye hizmet veriyorsun.Halen bütün belgeler elimde herhangi hukuk yoluna giderlerse zararlı çıkacaklar ama TTnet çakal bir firma olduğundan dava açma yoluna gitmeyecektir.
    Hocam gerekirse bimer e şikayet oda olmadı tüketici hakem heyetine başvurcam bakallım
    Tüketici hakem heyetine yakında gidicem belgeleri hazırladım ama sadece ücret iadesi yapıyorlar hani bir işlem yapmıyorlar yasal olarak bimer ise sadece belli başlı konulara bakıyor.6 ay fatura ödedim bunların ücretini alıcam gene fatura çıkmaya devam edecek gibi duruyor.
    hocam bimer de bakıyor şikayet edebilirsinizhttps://www.turkiye.gov.tr/turk-telekom
    Hocam baştan sonra düzgün şekilde yazdım.Türk telekom faturam 300 TL olmuş Bizim saha dolabında Vdsl var mı ?
    Arka taraftakiler Vdsl mi hocam?
    Fiber optiği getiriyorsun adam gibi dolap getirmiyorsun bunlardaki mantığı anlamıyorum.
    hocam fiber kablo başka bir yer bağlamışlardır yani sizi bakır kabloda hizmet alıyorsunuz
    Hocam orada fiber optiğin işi saha dolabını rahatlatmak değilse sorun ne acaba saha dolabımı bekliyorlar yeni tam anlayamadım.
    hocam fiber optik sonlandırma cihazı yok adsl port var o sahadolap ında o fiber başka bir yere gidiyordur
    Hocam başka saha dolabı yok ben tekrar yarın bakıp inceleriz hocam neden çektiklerini bilmiyorum ama bu dolap bu kadar kişiyi bakır hat üzerinden nasıl kaldırıyor anlamıyorum gerçekten.
    adil kullanım kotası var 51 gb indirme yapınca direk ıdm bile olsa 3Mbps'ye düşüyor
    Hocam 200 kişiden 20'si sınırsız kullansa bakır kablo nereye kadar yetecek bence o fiber optiğin bir amacı var yarın bakarım hocam nereye gidiyor yada amacı ne diye.
  • hocam wifi'den internet almak iyi olurmu acaba ? ayda 20 tl'ye 4 Mbps taahhüt veya sözleşme yokhttps://www.youtube.com/watch?v=x2RXXx-fpMU
    Aynı olay benim şehrimde de 4G+ gelmesiyle birlikte sanırım hibrit bir sistemle interrnet bağlantısı sunun bir firma açıldı. Fiyatları sadece 8mbps için cazip 25-30 lira civarıydı. Telekom altyapısı hem fiber de hem prensibalde ezici olarak üstün olduğu için rekabet kuralları gereği fiyatları indiremiyor sonra şikayet yağmuruna tutuluyor rakip firmalar tarafından bundan dolayı rakip firmalar altyapılarını yaygınlaştırana kadar (ki belki de Alternatif işletmecilerin [4 büyük şirket] bir dönemde döşedikleri F/O uzunluğunun sadece telekomun döşediğinin 1/5'i kadar ancak olmasının sebebi belki de rakip firmaların rekabet kurallarını suistimal etmesi de olabilir) Yani uzun lafın kısası bu wifi ile internet işi düşük hızlar (20mbps altı) için güzel gibi duruyor kağıt üzerinde tabi kesinlikle kullananlara danışın zira ne kadar sağlıklı işlediği hakkında zerre bilgim ve fikrim yok Telekomdan'da şuanlık yukarıda bahsettiğim rekabet kuralları sebebiyle uygun fiyat beklemeyin (yani en iyi ihtimalle yeni yıl kampanyası kadar indirebilirler). Zaten VDSL gelirse dönmekte sıkıntı yok şayet wifi kullananlar da memnunsa wifi den 16lık ve 8 lik paketleri tercih edin derim. Tabi yeri gelmişken (ki bu uyarı her türlü [xDSL, xG, FTTx, wifi] bağlantı için de) özellikle bankacılık gibi mühim işlemler de wifi cözünlerinin xDSL ve FTTx çözümlere göre daha fazla kisiyi kapsayan band genişliği olduğu için xDSL ve FTTx çözümlerine göre güvenliği daha düşüktür (ihtimali az da olsa aklınız da bulunsun yani normal bir kullanıcı için pek önemli olmasa da resmi işlem ve bankacılık işlemlerini yoğun olarak kullanan kişiler için daha önemli) En güvenli olanı band genişliği kişiye ait olduğu için Fiberdir (FTTC hariç). Ha bunu yazdım diye wifi iśine soğuk bakmayın şayet kullananlar da memnunsa sistemden ve firmadan geçin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.