Şimdi Ara

Altyapı firma sorunu çözemedim. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
2
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam turk telekom yazan telefon kutusu var o kablo genelde yer altından gelir
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Adamlar yanımdaki fiberi vermiyorlar.Kaldıki her yere fiber altyapı getirecekler buna anca gülünür
    Türk telekom adam gibi bir şirkete verilmedik sürece böyle çok uğraşır dururuz.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam bugun vdsl bile gördüm Altyapı firma sorunu çözemedim.
    Benim adsl bu kadar veriyor zaten vdsl mantığı nedir anlamıyorum fiber vermedik sürece sürünürüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam kimse bu hat vdsl'ye geçmez dedi fakat geçti  Altyapı firma sorunu çözemedim.
    Değerler iyi hocam idare edin artık sizi fiber gelene veya altyapı çalışmasına kadar götürür

• hocam tanık geçiş port ayarladı santral de çalışanlar akraba olur  Altyapı firma sorunu çözemedim.
     Altyapı firma sorunu çözemedim.

Hocam daha önce uydunet kullanıyordum gerçek fiber hızı alıyordum 100 mb/sn paketim vardı 98 civarı alıyordum.Sadece türk telekom altyapısı olunca rezillik başlıyor kısacası santral tanıdık var diye bu oluyorsa Türkiye'de halen işler bu şekilde yürüyor demektir.Süperonline ve Uydunet altyapılarını çoğaltsa gerçekten kimse türk telekom'da durmaz.Herkes mecbur kaldığından dolayı bu sıkıntılar baş gösteriyor.En kısa sürede kurtulmak dileğiyle.
    hocam önceki halinden eser kalmadı adsl hiç iyi birşey değil Altyapı firma sorunu çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 29 Nisan 2016; 22:59:36 >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın İnşallah.

----+++++++++++
    @NirtoNos

Aslında sorun TT'nin bakır hatları daha çok olduğu için (takdir edersiniz ki xDSL tweknolojileri fiziksel olarak ciddi kısıtlanıyor) hep TT nin xDSL bağlantılari üzerindeki sorunlar öne çıkıyor, TT fiberde pek sıkıntı yaşayan yok ama tabi bu durumun böyle olmasında yapılan hatalarda yok diyemeyiz herhalde ama (ki burada TT'yi savunuyormuşun gibi algılanmasın [ki hiçbirini savunacak değilim] ama doğruya doğru) o diğer issler de hiç masum değil. Örnek veriyorum Turkcell, kendilerini çok iyi tanıttılar fiber deyince ilk kendi isimleri akla geliyor ama nedense 3 senede F/O altyapıları ancak 10 bin km civarı arttırmışlar. Ki alternatif işletecilerin 2015 Q4 raporlarına göre yaklaşık 50 bin km altyapıları var bunun 40bini Turkcell geri kalanların halini varın siz hesap edin. Altneratif işletmeciler (Turkcell,Vodafone,Turksat,Turknet...) bir önceki dönem göre F/O hatlarındaki artış miktarları 2500km civarı; Türk Telekom tarafında ise 10bin km civarı. Eee peki bu alternatif işletmeciler nasıl yayılacak bu yatırım hızı ile ? Yine VAE oldukları için xDSL sorunları ile anılmadıkları için isimleri var da hizmet yok nasıl olacak bu iş ?

Türkiye'de alternatif altyapı ortamının oluşması lazım. Ben apartmanda oturuyorsam kapıma ya da binama kadar tüm firmaların fiberi olması lazım, müstakil yapıda oturuyorsam en az 24mbps alabileceğim FTTC sistemleri olması lazım. İnşallah gelecek günler Türkiye'de internet için olumlu olur.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Diğer İSS firmalarını TTNet engelliyormuş bunarada fiber çekmek kolay değil maliyet açısından baya bir tuzlu adamların altında 1 g/bit hat var umurlarında değil en fazla 15 daireden 2-3'ü internet bağlatmış anlamıyorum imkan var bizim halkımızda bilinçsiz gerçekten bazıları olmaz ister bazılarında imkan vardır kullanmak istemez 10 daire üzeri fiber altyapı çekilmesi gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Diğer İSS firmalarını TTNet engelliyormuş bunarada fiber çekmek kolay değil maliyet açısından baya bir tuzlu adamların altında 1 g/bit hat var umurlarında değil en fazla 15 daireden 2-3'ü internet bağlatmış anlamıyorum imkan var bizim halkımızda bilinçsiz gerçekten bazıları olmaz ister bazılarında imkan vardır kullanmak istemez 10 daire üzeri fiber altyapı çekilmesi gerekir.

Bu hukuksuz bir iş böyle bir durum olduğu konusnda bir bilgin yok ki diper firmaların buna eyvallah diyecek hali yok ya. Diğer konuda ise haklısınız fiber konusunda zamanında çok saçma işler de yaptı Telekom ama şimdi oturacak gibi gözüküyor.

İnşallah getirir her yere fiber yan binada 60-70 haneye yetecek fiber var ama 3 kişi anca kullanıyor biz yan binadayız adamlar çekmiyor.

hocam bir zaman süperonline çok iyi fakat artık nefret ediyorum geçen süperonline den aradılar telefon da antalya yazıyordu internet kullanıyormusunuz diye sordular bende turk telekom'a yeni taahhüt verdim dedim ve kapatdım
    Turkcell'in hizmeti güzel ama yanlış yaptığı (aslında şirket politikası olarak doğru) sadece paranın olduğu yere gitmek yani Turkcell tüm Türkiye'ye yayılmak istemeyebilir. 81 ile yayılsa bile şehirlerin daha çok göbek kısımlarına hizmet verir. Turkcell daha çok elit müşterilere hitab etmek istiyor. Anlamadığım şekilde Türk Telekom'da sanki inat etmiş gibi tam tersi bir politika izliyor. Pazarlama konusunda ölüydü şu marka mevzusu yine biraz düzeltti. Adamların fiber hizmeti olduğunu bilmeyenler dahi var. Bir de saçma işler de yaptılar bazı şehirlerin bazı bölgelerine fiber getirmeyip köylere bile fiber getirmesi, bir binaya fiber getirip yan binasına fiber getirmemek ya da geç getirmek gibi.

hocam bugun port başkasına verdiler bende adsl ile devam  Altyapı firma sorunu çözemedim.
    Neden hocam vdsl ile devam etseydiniz sizin portunuzu başkasına veremezler hakları yok ben 16 mb alıyorum adsl ile hipernet destekliyor ama 24 mb/sn onada gerek yok yan bina kabul ederse fiberleriz artık duruma göre inşallah.
    Bu hızlarla türkiye gelişmez.

hocam port benim başkası kullanıyordu geçiş olarak verdiler o arkadaş gelince port geri ona verdiler
    En azından ucundan da olsa VDSL2 alabildiğinizi gördünüz ileride boşa port çıkarsa VDSL2 ye geçis yaparsınız.

Hocam türk telekom vdsl kartı tahsis edip adsl kartını değiştirecekti ama telekom rahat olduğu için gerek görmemiş olabilir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.