Şimdi Ara

Vatan'dan aldığım RAM kırık ve bozuk çıktı. Geri almıyorlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
1
Favori
4.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

04.04.2016'da Vatan Bilgisayar'dan aldığım GSkill 16 GB (2x8GB) Trident x ddr3 2400mhz ürün bozuk ve kırık çıktı. Geri götürdüğümde kendinizde kırmış olabilirsiniz dediler. Ürün servise gitti, kırık olduğu için garanti kapsamında değil deyip, yapacak bir şey yok dediler. Dikkat ederseniz ürün iki tane ve kırıklık birisinde var, halbuki ürünleri hiç birisi çalışmıyor. RAM olduğu için deneyip alma şansım yok, ama sorumlu deneyip alsaydınız diyor.

Keşke biraz saygı duyulsa müşterilere.

Vatan'dan aldığım RAM kırık ve bozuk çıktı. Geri almıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbkagp -- 16 Nisan 2016; 19:46:11 >

• aslında vatan'da genelde deneyip veriyorlar, en azından bizim buradakinde öyle, soruyorlar deneyelim mi diye.
    tamamen vatan'ın insafına kalmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

aslında vatan'da genelde deneyip veriyorlar, en azından bizim buradakinde öyle, soruyorlar deneyelim mi diye.
    tamamen vatan'ın insafına kalmışsın.

Hocam RAM'in denemesi zor, o yüzden bende pek zorlamadım. Bide ben nerede bilim bozuk ürün vereceklerini?!! Evde farkettim, bildiğin ikinci el ve kırık...
  • Tüketici haklarına verecem de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bbkagp kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kanıtlamanız zor herhalde.

Amazon varken vatandan alışveriş mi yapılır hala ? Hem iki katı parayı veriyorsunuz hem paranızla rezil oluyorsunuz böyle durumlarda Amazon koşulsuz şartsız, okyanus ötesinden paranı geri veriyor sana, bizimkilerde vatandaşı nasıl düdükleriz diyorlar bunu bile bile yaptılarsa bildiğin haram para yapan çok büyük vebal almış.

Tekrar geçmiş olsun imzamdaki Amazon rehberine gir kalite hizmeti gör bir daha buradan bir şey almazsın, şahsen ben en son TR fatura tarihlerine bakıyorum 2 yıl öncesi hep düşün gerisini :)

Kingston HyperX FURY 16GB Kit (2x8GB) 1866MHz DDR3 CL10
    61.90$
    http://www.amazon.com/Kingston-HyperX-FURY-2x8GB-1866MHz/dp/B00J8E8Y5C

Arkadaşlar Amazon ile ilgili sorularınızı bu konuda sormayınız, zira yeri burası değil lütfen konu sahibinin konusunu baltalamayın alttaki linke tıklayın ve oraya yazın, buradan yazarsanız sorularınıza cevap verilmeyecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 20 Nisan 2016; 0:49:53 >

• Adamlarin yaninda tuketici haklari koruma dernegini ara ve durumu anlat gerekirse mahkemeye vericegini soyle,aptal degillerse degistiriler.Bu arada fişin vsr dimi?

• Bende vatandan gskill ram almıştım bildiğim kadarıyla ömür boyu garantili oluyorlar bozulunca yenisini vermişlerdi servise gitti tabiki.Sizin olayda sıkıntı ramlarin kırık olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi principino -- 16 Nisan 2016; 20:01:33 >
  • Yıl olmuş 2016 hala Türkiyeden alışveriş yapıyorsunuz
  • Vatan.com.tr ye şikayet et
    Hallederler
    Bana yamuk yaptılar, mağazayı şikayet ettim
    3 defa geri dönüş yaptılar, dilemedikleri özür kalmadı.
    Fırçayı yemişler

• Vatandan ürün almayın zaten her şey ikinci el falan galiba orada. 5 kere değişik parça(ekran kartı, harddisk, harddisk2, anakart, ekran kartı 2) değiştirdim. 1 yıl içince olanlardı bunlar. Ayrıca kanıtlıları da var...

Almayın işte vatandan bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Geçmiş olsun kanıtlamanız zor herhalde.

Amazon varken vatandan alışveriş mi yapılır hala ? Hem iki katı parayı veriyorsunuz hem paranızla rezil oluyorsunuz böyle durumlarda Amazon koşulsuz şartsız anında geri verir paranı okyanus ötesinden sana bunu yapıyor bizimkilerde vatandaşı nasıl düdükleriz diyorlar bunu bile bile yaptılarsa bildiğin haram para yapan çok büyük vebal almış.

Tekrar geçmiş olsun imzamdaki Amazon rehberine gir kalite hizmeti gör bir daha buradan bir şey almazsın, şahsen ben en son fatura tarihlerine bakıyorum 2 yıl öncesi hep düşün gerisini :)

16GB Kingston Fury 1866 mhz 61.9$ :)

490 TL para verdim ve hiç... Ayıp vallahı... Birisi kırık, diğeri sağlam, oda çalışmıyor...

Amazon'da iyi fikirde, nebilim... Bi dahakinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: blcksilver

Adamlarin yaninda tuketici haklari koruma dernegini ara ve durumu anlat gerekirse mahkemeye vericegini soyle,aptal degillerse degistiriler.Bu arada fişin vsr dimi?

3-4 ay uğraştırır bu iş... Ama gerekirse yapacam vallahı... Hakkımı yedirtmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

Vatan.com.tr ye şikayet et
    Hallederler
    Bana yamuk yaptılar, mağazayı şikayet ettim
    3 defa geri dönüş yaptılar, dilemedikleri özür kalmadı.
    Fırçayı yemişler

Siteden tekrar mesaj göndereceğim. Teşekkür ederim yorumunuz için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinaTo

Vatandan ürün almayın zaten her şey ikinci el falan galiba orada. 5 kere değişik parça(ekran kartı, harddisk, harddisk2, anakart, ekran kartı 2) değiştirdim. 1 yıl içince olanlardı bunlar. Ayrıca kanıtlıları da var...

Almayın işte vatandan bir şey

Adam yüzsüz yüzsüz kendinizde kırmış olabilirsiniz diyor... Çocukmuyuz salakmıyız neyiz?

Bu ürünü geri almazlarsa, bir daha 1 TL'lik bişeyde almam... Ayıp yaaaa
  • Yıl olmuş 2016 hala vatandan alışveriş yapan var.
  • ulan ben 1.4 bin tl lik ram aldım , hiç aklıma gelmedi kırıkmı diye bakmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yarr

Yıl olmuş 2016 hala vatandan alışveriş yapan var.

... Olmaması gerektiğini yeni farkettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğluna Para Vermeyen Adam

ulan ben 1.4 bin tl lik ram aldım , hiç aklıma gelmedi kırıkmı diye bakmak

Tut aklında, yoksa baya uğraşırsın...

Bi daha alışverişte 1 saat kontrol ettireceğim... O durumda da gerek yok effendim diyorlar, zaten garanti falan diyorlar...

• Para kolay kazanılmıyor..Üzerine git derim bırakma...

Eğer kargo ile teslim aldıysanız ve tutanak yoksa tüketici hakları bir işe yaramaz.

Direk vatandan aldıysanız orada kontrol edip vermiyorlar.Yani tüketici haklarına gittiğiniz de %100 değişirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GriAtlas

Para kolay kazanılmıyor..Üzerine git derim bırakma...

Eğer kargo ile teslim aldıysanız ve tutanak yoksa tüketici hakları bir işe yaramaz.

Direk vatandan aldıysanız orada kontrol edip vermiyorlar.Yani tüketici haklarına gittiğiniz de %100 değişirler...

Vatanbilgisayar, Ankara, Keçiören şübesinden aldım. Fatura fiş falan herşey var...

Adam çok tuhaf davranıyor, sanki müşteri değilsinde, kişisel sıkıntın var onlarla... Garip yaaaa, anlamadım gitti...

Yorumunuz için çok teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.