Şimdi Ara

S6 Edge ve Note 5 kararsızım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda iphone 5s im var. Değişiklik olsun diye samsung a geçmeye karar verdim.Yalnız piyasasanı çok takip etmediğim için tam olarak ne alacağıma karar veremedim.

Aklımda tasarımdan dolayı S6 Edge var. Ama bide S6 Edge + var o ne oluyor bilmiyorum . Bu konuda bilgi verebilirseniz ve farklarını söylerseniz çok iyi olur.
    Kafamdaki diğer modelle Note 5 ve S7 edge. S7 Edge nin tasarımını pek beğenmedim ama tavsiye ederseniz düşünürüm.

Aklımdaki diğer soru Note Edge diye model var bu note 5 in edgesi mi eğer öyleyse özellikleri nelerdir ?

S6 Edge-S6 Edge+-S7 Edge-Note 5 - Note Edge

Arkadaşlar bu telefonlardan hangisini almalıyım sizce ? Nedenleriyle ve farklarıyla yazarsanız mutlu olurum. En geç pazartesi günü alcam telefonu yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

• boyut sıkıntı değilse note 5
  • konu hakkında bu kadar bilgisi olmayıp da bu telefonları kullanan başka birini daha görmedim
    s6 edge plus s6 nın biraz daha donanımsal olarak iyileştirilmiş ve aşırı derecede ekranı büyütülmüş modelidir (edge 3gb ram , edge plus 4 gb.... edge 5.1 inch edge plus 5.7 inch)

edge plus çok fazla büyük yani ben note 2 kullanıyorum 3 senedir. bana bile aşırı büyük geldi.

note edge almanı tavsiye etmem. deneme modeli gibi bir şeydi . note 4 le aynı vakitte çıktı diye hatırlıyorum. fazla geniş boyu kısa, bodur kalmış yani, ayrıca biraz eskidi ve tutulan bir model değil.
    sık telefon değişmiyorsan eger s7 mantıklı olur. yani içlerinde en uzun yıl gidecek olan o. donanımı vs piyasaya göre üst düzey kalıyor. note 5 de güzel kalem ihtiyacına göre tercih edebilirsin. s7 edge 3600 mah bataryaya sahipken s7 3000 mah note 5 ile aynı. sonrası senin kararın

• quote:

Orijinalden alıntı: OverPower

konu hakkında bu kadar bilgisi olmayıp da bu telefonları kullanan başka birini daha görmedim
    s6 edge plus s6 nın biraz daha donanımsal olarak iyileştirilmiş ve aşırı derecede ekranı büyütülmüş modelidir (edge 3gb ram , edge plus 4 gb.... edge 5.1 inch edge plus 5.7 inch)

edge plus çok fazla büyük yani ben note 2 kullanıyorum 3 senedir. bana bile aşırı büyük geldi.

note edge almanı tavsiye etmem. deneme modeli gibi bir şeydi . note 4 le aynı vakitte çıktı diye hatırlıyorum. fazla geniş boyu kısa, bodur kalmış yani, ayrıca biraz eskidi ve tutulan bir model değil.
    sık telefon değişmiyorsan eger s7 mantıklı olur. yani içlerinde en uzun yıl gidecek olan o. donanımı vs piyasaya göre üst düzey kalıyor. note 5 de güzel kalem ihtiyacına göre tercih edebilirsin. s7 edge 3600 mah bataryaya sahipken s7 3000 mah note 5 ile aynı. sonrası senin kararın

Yanlış anlaşılma var heralde ben bunların hiç birni kullnamadım.

Bilgiler için teşekkürler gayet yeterli.

Büyüklük sıkıntı değil şimdi 5s kullandığım için artık büyük ekran isitoyrum.
    S7 nin tipini beğenmedim açıkcası. S6 Edge Plus la Note 5 arasında kaldım ya.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

boyut sıkıntı değilse note 5

Boyut sıkıntı değil de s6 edge nin kıvrımı çok hoşuma gidiyor note 5 in de asiilliği hoşuma gidiyor. Tavsiyeniz için teşekkürler. 2si arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: celciuss1453

quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

boyut sıkıntı değilse note 5

Boyut sıkıntı değil de s6 edge nin kıvrımı çok hoşuma gidiyor note 5 in de asiilliği hoşuma gidiyor. Tavsiyeniz için teşekkürler. 2si arasında kaldım

Hocam ben de senin gibi iki cihaz arasında kararsızım. S6 Edge + ve Note 5 aynı donanıma sahip cihazlar. Tek farkları birisi ekranı kavisli yapıya sahip, diğeri ise kaleme sahip. Fikrimi söylemem gerekirse;

S6 Edge + tartışmasız daha güzel görünen bir model diğerine nazaran. Üstelik Note 5'ten ekranının bir tık daha canlı ve parlak olduğu 1-2 inceleme konusunda geçmişti, sebebi ise ekranın edge özelliği ile ilgili bir katmandan ötürü öyle olduğu. Bana kalırsa S6 Edge plus sanki ekrandan kısıyormuş izlenimi veriyor kavisli yapısı. Sanki cihazın ekranı kenarlardan basık gibi geliyor, genişliği daralmış gibi yani. Bu yüzden Note daha sıcak geliyor, ayrıca Note'un tutuşunun daha kolay olduğu başka bir incelemede de değinilen konulardan.

Karar vermeniz gereken nokta; kaleme ihtiyacınız var mı, tutuş kolaylığı sizin için önemli mi, yoksa kenarları yuvarlatılmış farklı bir deneyim sunan ve iyi tasarlanmış bir cihaz mı.

Ben yukarıda bahsettiğim tüm bu konular doğrultusunda Note'un kalem olayı beni cezbetmese de Note daha güvenilir bir cihaz olarak görünüyor. Umarım görüşlerim yardımcı olur seçiminizde. Diğer cihazlar hakkında bir bilgim yok. İki cihaz da güzel, ufak tefek farkları ve kullanım kıstasları dışında hemen hemen aynı.

• edge plus gereksiz bir cihaz bana göre note 5 varken onu almak hata olur zaten fiyatı da biraz daha pahalı note 5 e göre.
    tasarım olarak note 5 önde bence.ben kullanım kolaylığına bakarım bana kalem ve daha iyi elde tutuş imkanı sağlıyorsa note 5 alırım.ayrıca edge ekran kavis yapan bölgelerde bazen sorunlar çıkarabiliyor.kırılması çok daha kolay bir ihtimal diğer modellere göre ve kullanması da alışkın olmayan için zor.ben yadırgadım ilk görünce mesela.
    note serisi samsungun kralıdır o yüzden note 5 derim ben.
    ben de note 5 almayı düşünüyorum fiyatı az daha düşsün 1 2 ay sonra alacağım
  • Herkese tekrar teşekkür ederim. dün akşamüsyü S7 Edge gold aldım. Gercekten cok güzel telefon. Tavsiye ederim.
  • hayırlı olsun, en iyisini almışsın
  • celciuss1453 kullanıcısına yanıt
    Bir ustu varken s6 edge almak hata olurdu en iyisini yapmışsın hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

hayırlı olsun, en iyisini almışsın

Sağolasın. Çok memnumum iyiki bunu almışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lauren Cohan

Teşekkür ederim. Benide telefoncu adam caydırdı :) ama iyiki caydırmış harika bi telefon gerçekten . özellikle tasarımı ve kamerası çok etkleyici.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. Benide telefoncu adam caydırdı :) ama iyiki caydırmış harika bi telefon gerçekten . özellikle tasarımı ve kamerası çok etkleyici.

Ne dedi de caydirdi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajdarvevo

quote:

quote:

Ne dedi de caydirdi?

Ya s7 edge varken neden s6 edge plus falan dedi . Bide s7 edgeyle s6 edge plus hemen hemen aynı para geliyiordu. S7 edge nin özelliklerine baktım gerçekten çok iyi. Benim internetten baktıgımda tipi kötü gibi gelmişti ama orda çok güzel geldi gözüme. Tereddütsüz tamam bu olsun dedim . ve iyiki demişim. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.