Şimdi Ara

YARDIM EDİN KIZ MESELESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite 1 . sınıfım geçtiğimiz eylül ayından beridir bir kızdan hoşlanıyorum ama hiç ortak arkadaşımız yok .

Daha önce hep kızlarla ya sosyal ortamlarda yada ortak arkadaşlar vesilesi ile tanıştım ama bu durum çok zordu...

Kıza sürekli bakıyorum sadece ondada bir aşinalık oluştu benim ona baktığımın farkında ama hiçbir atak yapamıyrum.

2 hafta önce ( okulda öğrencilerin oturması için geniş alan var ) hoşlandığım kız ve onun başka kız arkadaşı oturuyor bende tam onların karşısına oturdum maksatım kızla bakışmak...

Neyse o günde fizik sınavımız vardı ... ama hoşlandığım kız farklı bölümde olduğu için fizik sınavına daha erken girdiler... neyse birden bir gaza geldim kıza orada birşey srabilirmiyim siz fizik sınavına girdiniz mi vs ne soruldu gibi sorular sordum teşekkür edip gittim...

Ve kızla ilk konuşmayı yapmış oldum tabi tanışma faslı olmadı standart ve basit ama benim için çok zor bir konuşma idi üstelik hoşlandığın kıza karşı saçmaladan soğuk kanlı bir şekilde konuştum...

Neyse aradan 4-5 gün geçti kızı yine boş dersimin olduğu zaman gördüm...

Kızın yanına gittim ve aynen şöyle söyledim merhaba geçen hafta size fizk sınavının sorularını sormuştum vs diye konuyu açtım sizin söyledikleriiz sayenizde sınavdan yüksek not aldım gelip bir teşekkür etme gereksinimi duydum dedim... Tabi bunları söylerken kız bana bakıyor ve gülümsüyor....

Asıl canımı sıkan olay ise şimdi başlıyor halen kızın adını bilmiyorum...

neyse Teşekkür ettikten sonra kıza elimi uzattım bu arada ben ahmet dedim kızda elini uzattı ama adını söylemedi bende tekrar sizin adınız neydi dedim kızda adını söyledi "merve" dedi.
    Bende çok memnn oldum görüşmek üzere diyip gittim...

Kıza adımı söyleyip tanışmak için elimi uzattıktan sonra kız hiç yüzüme bakmadı elinde telefonu ile ilgileniyormuş gibi yaptı sanki orada hiç ben yokmuşum gibi hareketler takındı...

Sizce bunu nasıl yorumlamalyım ilk başta iyiydi sınav hakkında konuşurken gülümseme falan ama elimi uzattıktan sonra kız sanki beni takmıyormuş gibi davranınca ister istemez canımda sıkılmadı değil arkadaşlar...

Lütfen yorumlarınızı görüşlerinizi taktiklerinizi bekliyorum

• sevgilisi vardır belki
  • Kızın tipi nasıl hani muhafazakar bir yapısı varsa. Elini uzatmanı sıkıntı etmiş olabilir. Zorla sıkmıştır belki de.
  • Kızlar ahh BULMACA GİBİLER BE :))

PEK KIZLARLA KONUŞMADIM FAKAT

İLKTE ÇOK RESMŞ OLMUŞSUN ONUN YERİNE ESPİRİLİ BİRAZ DAHA EGLNCELİ Bİ TANIŞMA YAPABİLSEYDİN DAHA İYİ OLURDU
  • Böyle kastığınız sürece hepiniz kaybedeceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: telebreathe

Nası zihniyet var kucağına atlamasını falan mı bekliyordun?

Burası avrupa değil arkadaşlar, buradaki insanlar muhafazakâr arap kültürü ile yetiştirilen ve ardından büyüyünce avrupa kültürünü kendilerine empoze etmeye çalışan arada kalmışların yeri.

Basit tanışma olaylarını yemezler.

Şimdi sosyo kültürel durumu katmasam kızın davranışı öküzlük içeriyor derdim ama burası Türkiye malesef.

Hareketlerin türkiye penceresinden çok yapmacık duruyor.Tipik yavşamaya çalışan adam muhabbeti.Mesela neden erkeğe değilde kıza sordun?

Senin atacağın gelecek adımları yazıyorum.

Kızı kafeteryada yalnız görünce yanına çaylarla beraber gidersin gene dersten falan sohbet açarsın öyle yada böyle soyadını öğrenirsin

Facebooktan ekleyip mesaj atarsın görüldüde bırakır

Ardından görünce selam bile vermezsin

usta kız muhafazakar yapısı falan yok sevgiliside yok ama erkek kankası falanda yok hep kızlarla takılan bir kız ...

öyle süslü püslü yapısıda yok makyajda yapmıyor ev hanımı gibi kız yani sosyal ortamıda yok ( bu benim gözlemim )

• quote:

Orijinalden alıntı: yorgun şair

sevgilisi vardır belki

sevgilisi yok çok net eminim.
    Kızı 5-6 aydır takip ediyorum uzaktan hal ve hareketlerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcuu1

Böyle kastığınız sürece hepiniz kaybedeceksiniz

usta kaybedersek kaybedelim bu zamana kadar ne yav şak oldum nede başka bişey hep efendi adam oldum bugüne kadarda belki hep bu nedenle kaybettim hayatımda ilk defada hiçbir ortak arkadaş olmamasına rağmen cesaretimi toplayıp bu kıza gittim tanıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakecake

quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcuu1

Böyle kastığınız sürece hepiniz kaybedeceksiniz

usta kaybedersek kaybedelim bu zamana kadar ne yav şak oldum nede başka bişey hep efendi adam oldum bugüne kadarda belki hep bu nedenle kaybettim hayatımda ilk defada hiçbir ortak arkadaş olmamasına rağmen cesaretimi toplayıp bu kıza gittim tanıştım

Alıntıları Göster
    Bende benzer durumdayım dostum tek farkım kızla hiç konuşmamam

• zaten bir kere dersten girdim ikinci konuşmada ders+tanışma yapayım dedim...
    dersten girdiğimde kız gülümsüyor vs birden elimi uzatında garip oldu ben yokmuşum gibi telefonla uğraşıyormuş gibi hareketler takınmasına rağmen elini uzattı tokalaştık ... adını söylemedi o esnada daha sonra ben adını söylemedin adın neydi dediğimde adını söyledi bana ....

peki önerin nedir görüğümde selam vereyimmi nasıl bir muhabbet kurmaya çalışayım hiç ortak arkadaşım falanda yok aynı ortama girme aynı derse girme olasılığımız dahi yok
  • Roach3558 kullanıcısına yanıt
    hayatımda ilk defa ne ortak arkadaş ne aynu ortam var kızla ama gittim konuştum herşey iyiydi ilk konuşmada vs kız gülümsüyor vs soğuk bir davranış ters hareket yok ...
    taki ikinci konuşmada yine gülümsüyor kız cevap veriyor vs gülüyor rahatsız olmuş davranışı olmamasına rağmen...
    bu arada ben ahmet deyip elimi uzattığımda garip olup telefona uğraşıyor gibi yapması ve sanki ben yokmuşum gibi hareket takınması kafama çok takıldı :)

birden ders muhabbetinden tanışma muhabbetine girmem kızda salak olmadığına göre durumu anlamıştır kaç aydır kıza bakıyorum buda onun farkında yani...
    üstüne elimi uzatıp tabışmak istemem halinde kız durumu anladı artık bu çocuk bana yazıyor....

bazı kız arkadaşlarıma durumu anlattığımda kızın utandığını söylediler birkaç kız arkadaş ise kız istemiyordur öyle belirti vermiştir dediler işte kafamı yedirten durum da bu :) utandımı çaktırmadan istemiyorum mu dedi...

gerçi istemiyorum dese dahi ilk konuşmada kız gelip hop diye kucağıma oturacak değil ya bu işlerinde en sıkıntılı tarafı kızın peşinde koşma tarafı olsa gerek :)

artık olan oldu olayımın tüm gerçekliği burada bundan sonra ne yapmalıyım bana bunun taktiğini verin

• quote:

hayatımda ilk defa ne ortak arkadaş ne aynu ortam var kızla ama gittim konuştum herşey iyiydi ilk konuşmada vs kız gülümsüyor vs soğuk bir davranış ters hareket yok ...
    taki ikinci konuşmada yine gülümsüyor kız cevap veriyor vs gülüyor rahatsız olmuş davranışı olmamasına rağmen...
    bu arada ben ahmet deyip elimi uzattığımda garip olup telefona uğraşıyor gibi yapması ve sanki ben yokmuşum gibi hareket takınması kafama çok takıldı :)

birden ders muhabbetinden tanışma muhabbetine girmem kızda salak olmadığına göre durumu anlamıştır kaç aydır kıza bakıyorum buda onun farkında yani...
    üstüne elimi uzatıp tabışmak istemem halinde kız durumu anladı artık bu çocuk bana yazıyor....

bazı kız arkadaşlarıma durumu anlattığımda kızın utandığını söylediler birkaç kız arkadaş ise kız istemiyordur öyle belirti vermiştir dediler işte kafamı yedirten durum da bu :) utandımı çaktırmadan istemiyorum mu dedi...

gerçi istemiyorum dese dahi ilk konuşmada kız gelip hop diye kucağıma oturacak değil ya bu işlerinde en sıkıntılı tarafı kızın peşinde koşma tarafı olsa gerek :)

artık olan oldu olayımın tüm gerçekliği burada bundan sonra ne yapmalıyım bana bunun taktiğini verin
    Hocam alınma ama bence kız seni istememiş, benzeri daha önce başıma gelmişti kız çekiniyor filan demiştim de yok öyle olmamıştı, kız bildiğin beni istememişti sende de öyle olmuş büyük ihtimal

• Kızın sevgilisi yoksa rahatsa sen selam verince boynuna atlamak zorunda mı?Veya okuldaki tek erkek senmisin.Her kız sana yürüyodu da bu mu yürümedi olay ne ben anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Kızın sevgilisi yoksa rahatsa sen selam verince boynuna atlamak zorunda mı?Veya okuldaki tek erkek senmisin.Her kız sana yürüyodu da bu mu yürümedi olay ne ben anlamadım.
    cok uzun yazmissin okumaya usendim pardon kardes
  • quote:

quote:

zaten bir kere dersten girdim ikinci konuşmada ders+tanışma yapayım dedim...
    dersten girdiğimde kız gülümsüyor vs birden elimi uzatında garip oldu ben yokmuşum gibi telefonla uğraşıyormuş gibi hareketler takınmasına rağmen elini uzattı tokalaştık ... adını söylemedi o esnada daha sonra ben adını söylemedin adın neydi dediğimde adını söyledi bana ....

peki önerin nedir görüğümde selam vereyimmi nasıl bir muhabbet kurmaya çalışayım hiç ortak arkadaşım falanda yok aynı ortama girme aynı derse girme olasılığımız dahi yok

Şimdi hocam şöyle söyleyeyim resmi ortamdaysan bayana karşı elini tokalaşmak için kullanabilirsin.

Ama normal bi ortamda birde teke tekken tokalaşmayı denemem.

Belli bi samimiyet varsa tokalaşman öpüşmen normal.

Valla hocam ortak nokta yoksa ona özel bi hareket yapmazdım senin olayın gibi yani erkek varken ona sormazdım.

Ama şöyle diyeyim mesela otobüste falan gördün o zaman küçük küçük sohbet et yani görünce selam ver halini hatrını sor.

Mesela kütüphanede kitap okuyorken gördün eğer ağzın gerçekten laf yapabiliyorsa git kitap hakkında konuş ama laf yapamıyorsan bunu deneme çünkü kitap okurken naber denmesi absürt kaçabilir.

Tavsiyem şuanlık facebookta bulsan bile ekleme, hızlı gitmeye çalışma olağan gitmeye çalış.Zamanla yakınlaşma olur.Zaten şunuda söyleyeyim facebooka falan gerek yok telefon numarasını almaya bak.

Aracı falan hiç sokma zaten

Ama herşeyden de nem kapma hocam sonuçta erkek erkeğe tanışma olmadı.

Cesaret güzel hocam ama dışarıdan direk anlaşılıyor senin kıza karşı duruşun.

Mesela bahar Şenlikleri var, onlar hakkında konu açabilirsin hocam

Çok istekli de görünme.Selam ver ama hocam en baştan nem kapma

teşekkür ederim kızla tanışalı 2 hafta oldu bu haftayıda sayarsak pek karşılaşamadık bu hafta ama hızlı davranmayı düşünmüyorum sizinde dediğiniz gibi uygun vakit olursa duruma göre sohbet edebilirim ( ağzım baya iyi laf yapıyor kızın karşısında heyecanlanmadığım sürece :) )

• quote:

quote:

quote:

zaten bir kere dersten girdim ikinci konuşmada ders+tanışma yapayım dedim...

Şimdi hocam şöyle söyleyeyim resmi ortamdaysan bayana karşı elini tokalaşmak için kullanabilirsin.

Ama normal bi ortamda birde teke tekken tokalaşmayı denemem.

Belli bi samimiyet varsa tokalaşman öpüşmen normal.

Valla hocam ortak nokta yoksa ona özel bi hareket yapmazdım senin olayın gibi yani erkek varken ona sormazdım.

Ama şöyle diyeyim mesela otobüste falan gördün o zaman küçük küçük sohbet et yani görünce selam ver halini hatrını sor.

Mesela kütüphanede kitap okuyorken gördün eğer ağzın gerçekten laf yapabiliyorsa git kitap hakkında konuş ama laf yapamıyorsan bunu deneme çünkü kitap okurken naber denmesi absürt kaçabilir.

Tavsiyem şuanlık facebookta bulsan bile ekleme, hızlı gitmeye çalışma olağan gitmeye çalış.Zamanla yakınlaşma olur.Zaten şunuda söyleyeyim facebooka falan gerek yok telefon numarasını almaya bak.

Aracı falan hiç sokma zaten

Ama herşeyden de nem kapma hocam sonuçta erkek erkeğe tanışma olmadı.

Cesaret güzel hocam ama dışarıdan direk anlaşılıyor senin kıza karşı duruşun.

Mesela bahar Şenlikleri var, onlar hakkında konu açabilirsin hocam

Çok istekli de görünme.Selam ver ama hocam en baştan nem kapma

teşekkür ederim kızla tanışalı 2 hafta oldu bu haftayıda sayarsak pek karşılaşamadık bu hafta ama hızlı davranmayı düşünmüyorum sizinde dediğiniz gibi uygun vakit olursa duruma göre sohbet edebilirim ( ağzım baya iyi laf yapıyor kızın karşısında heyecanlanmadığım sürece :) )

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar aradan yaklaşık 1 ay geçti. Olay yukarıda yazıyor. Kızla tanıştıktan sonra birkaç kere karşılaştık kantinde falan sadece bakmaktan başka bişey yapmadım... Ve o süre zarfında hiç konuşmadım

Taki Bu Cuma günü 13.05.2016 tarihi sabah oturuyorum kendime dedim bu kız olayıda yatitsin gitsin dedim...
    Sınava girdim çıktım kantinde arkadaşımla oturuyorum en köşeden.
    Kafamı çevirdim arkaya kantin kapısına bakıyorum hoşlandığım kız ve 2 kız kankası kantinden çıkıyorlar...
    Tabi kıza bakıyorum kızda gülümseyerek bana bakıyor öyle kapıdan çıktı sonra arkadaşlarıyla bir durdular bişeyler konuştular 10 sn falan çaktırmadan bakıyorum arada bide cam var ama mesafede var tabi...
    kızın arkadaşları dönüp gelip camın arkasından bana baktılar çaktırmadan ama ben farkettim göz ucuyla çok net...
    Neden baktılar bilmiyorum Yorumlarınızı bekliyorum... Çok iyide olabilir çok kötüde olabilir belki dalga geçtiler tipe bak falan diye.

Neyse bu olay olduktan sonra kantinde oturuyoruz yine arkadaşla tam 5 saat boşluk var sınava giricez onu bekliyoruz arkadaşımla dışarı çıktık dışarıda oturuyoruz.
    çanta defter falan içerideki masada bıraktık. Arkadaşıma dedim sen otur ben defterimi içerideki masada alıp geleyim Masamızda tam köşede masama doğru döndüm birde ne göreyim bizim masanın tam dibindeki masaya hoşlandığım kız ve o 2 kız kankası oturmuşlar. şimdi masada tam köşede olduğu için sanki onalra doğru gidiyormuşum görüntüsü oldu..
    Kızın arkadaşlarından birisi bişey dedi sustular böyle kaş göz falan Hoşlandığım kız ve 2 arkadaşı dönmüş bana bakıyor belkide üçünün bir anlık boşluğuna geldi...
    Belkide zannettiler ben onlarla konuşacağım diye sustular birde... Onların bana baktıklarını gördüğüm an kıpkırmızı oldum o an çok heyecanlandım hayatımda böyle olmamıştım nedenini bilmiyorum.
    onların bana baktığını fark ettiğim için ben hiç bakmadım defterimi aldım ve arkamı dönüp gittim...

Arkadaşlar çok zor durumdayım cuma günü kızı bitirdim dedikten sonra bu olayların olması beni yerin dibinede soktu birden çok mutluda etti çok iyi bişeyde olabilir çok kötüde sizde ne olmuştur.
    Şuan çok feci kafa karışıklığı yaşıyorum aklımda herşey sil baştan bir film gibi geçiypr acaba neden neden baktılar?? diye kendimi yiyip bitiriyorum...
    Lütfen yorumlarınızı bekliyorum ne yapmalıyım brolar

• quote:

Arkadaşlar aradan yaklaşık 1 ay geçti. Olay yukarıda yazıyor. Kızla tanıştıktan sonra birkaç kere karşılaştık kantinde falan sadece bakmaktan başka bişey yapmadım... Ve o süre zarfında hiç konuşmadım

Taki Bu Cuma günü 13.05.2016 tarihi sabah oturuyorum kendime dedim bu kız olayıda yatitsin gitsin dedim...
    Sınava girdim çıktım kantinde arkadaşımla oturuyorum en köşeden.
    Kafamı çevirdim arkaya kantin kapısına bakıyorum hoşlandığım kız ve 2 kız kankası kantinden çıkıyorlar...
    Tabi kıza bakıyorum kızda gülümseyerek bana bakıyor öyle kapıdan çıktı sonra arkadaşlarıyla bir durdular bişeyler konuştular 10 sn falan çaktırmadan bakıyorum arada bide cam var ama mesafede var tabi...
    kızın arkadaşları dönüp gelip camın arkasından bana baktılar çaktırmadan ama ben farkettim göz ucuyla çok net...
    Neden baktılar bilmiyorum Yorumlarınızı bekliyorum... Çok iyide olabilir çok kötüde olabilir belki dalga geçtiler tipe bak falan diye.

Neyse bu olay olduktan sonra kantinde oturuyoruz yine arkadaşla tam 5 saat boşluk var sınava giricez onu bekliyoruz arkadaşımla dışarı çıktık dışarıda oturuyoruz.
    çanta defter falan içerideki masada bıraktık. Arkadaşıma dedim sen otur ben defterimi içerideki masada alıp geleyim Masamızda tam köşede masama doğru döndüm birde ne göreyim bizim masanın tam dibindeki masaya hoşlandığım kız ve o 2 kız kankası oturmuşlar. şimdi masada tam köşede olduğu için sanki onalra doğru gidiyormuşum görüntüsü oldu..
    Kızın arkadaşlarından birisi bişey dedi sustular böyle kaş göz falan Hoşlandığım kız ve 2 arkadaşı dönmüş bana bakıyor belkide üçünün bir anlık boşluğuna geldi...
    Belkide zannettiler ben onlarla konuşacağım diye sustular birde... Onların bana baktıklarını gördüğüm an kıpkırmızı oldum o an çok heyecanlandım hayatımda böyle olmamıştım nedenini bilmiyorum.
    onların bana baktığını fark ettiğim için ben hiç bakmadım defterimi aldım ve arkamı dönüp gittim...

Arkadaşlar çok zor durumdayım cuma günü kızı bitirdim dedikten sonra bu olayların olması beni yerin dibinede soktu birden çok mutluda etti çok iyi bişeyde olabilir çok kötüde sizde ne olmuştur.
    Şuan çok feci kafa karışıklığı yaşıyorum aklımda herşey sil baştan bir film gibi geçiypr acaba neden neden baktılar?? diye kendimi yiyip bitiriyorum...
    Lütfen yorumlarınızı bekliyorum ne yapmalıyım brolar

Alıntıları Göster
    dostum hiç tanymadygyn bir kyza bir daha sakyn ilk sen elini uzatma.bu bir görgü kuralyy...
    bende bi kyzla metroda tanysmytym.kyza elimi uzattym kyz uzatmady mal gibi ortada kaldym...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rayto

dostum hiç tanymadygyn bir kyza bir daha sakyn ilk sen elini uzatma.bu bir görgü kuralyy...
    bende bi kyzla metroda tanysmytym.kyza elimi uzattym kyz uzatmady mal gibi ortada kaldym...

Alıntıları Göster
    Kardeşim 5-6 aydır takip ediyorum diyorsun, hızlı davranmayı düşünmüyorum diyorsun. Sen bu gidişle bir dahaki sefere kızı başka biriyle el ele görüceksin haberin olsun. Adım atmayan yalan olur.
    Kıbrıs'ta otelde iki arkadaş iki kızla tanıştık, kızlar bir ara hiç tanışmaya gelmiceksiniz sandık dedi.

Kız da adım bekliyor gir artık olaya. O tarz bi düşüncesi olmasa bile sen sokacaksın o düşünceyi kafasına.

Arkadaş doğru söylemiş hep kaybedeceksiniz diye.

• Bende uni 1 okuyom kızla gozgoze bakistik ,bnm malligima bitti ,agliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: #mosoko

Bende uni 1 okuyom kızla gozgoze bakistik ,bnm malligima bitti ,agliyorum
    kızın karşısına daha fazla çıkmaya başladım ısrarla ve oda farkında artık zaten saçma sapanda olsam tanıştım kızla orada çözdü olayı...
    Kız dün bana bir baktı 10-15 sn boyunca birkaç kere daha gözgöze geldik...
    Ama arkadaşlar kızın sadece adını biliyorum bölümünü arkadaş çevresini falan hiç ama hiç ortak arkadaşım falanda yok
    gidip ne demeliyim ne yapmalıyım direk gidip duygularımı söylemek bana saçma geliyor ama bundanda başka çarem yok lütfen bir taktik verin arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.