Şimdi Ara

Diyarbakır veya urfada dizel motor ustası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toyota auris 1 4 dizel aracım var diyarbakırda yada urfada sağlam bi motor ustası var mı? Memnun kaldığınız birisi varsa söylerseniz memnun olurum. Sorunu şıp diye anlayan biri lazım. Herkes bişey söylüyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sorunun ne?
  • araç marşa basınca bazen tekleyerek çalışıyor. ısıtma süresini kısa tutunca oluyor sanırım. (5-10 sn) daha sonra ilk dakika duman yok. sonra egzozdan beyaz bulutumsu duman geliyor. araç ısınınca egzozdaki dumanı kesiyor. ısınınca yağ çubuğunu çekiyorum beyaz duman üflüyor. videoda var. su eksiltmesi çok fazla. 20 km şehir trafiğinde yarım litre kadar eksiltiyor diyebilirim. hararet yapmadı sadece bir gün yedek depoda su kalmamıştı erken farkettim ama ondan sonra 2 ay bindim araca.

turbo intercoolerde yağ kaçağı vardı. servis önce turbo değişecek sonra bakacaz dedi ama turboda ötme falan yok.
    enjektör tıkanması dediler
    üst kapak contası dediler.
    subap ayarı dediler.
    silindir kapak contası dediler.

denmedik bişey kaldımı bilmiyorum.
    https://youtu.be/4fqAooM5adg

https://youtu.be/_-_vFCNEF2g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_038 -- 12 Nisan 2016; 19:01:18 >

• öncelikle şunu söyleyeyim toyota aurislerin bir kısmının turbo ve intercoolerlarını ücretsiz değiştiriyordu.Bunu sordunuz mu sizin araç bu kapsama girmiyor mu?
  • su eksilme kesin bi yerden sızdırma kaçırma olmadığını varsayarsak silindir kapağı contası hasar görmüş yada bilmiyorum siz ilk sahibimisiniz hararetten dolayı kapak yamulmuş olabilir. o yağ buharıdır bendede dizel var o olay görülüyor. egzoz dan çıkan dumanda ilk çalıştırmada yapar sonra keser mazotun beklemişlik süresi ve kalitesine bağlıdır.
  • 2009 modelden sonrasını değişiyormuş. benim araç 2007 olduğundan ücretsiz değişim yapılmıyomuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri37781

su eksilme kesin bi yerden sızdırma kaçırma olmadığını varsayarsak silindir kapağı contası hasar görmüş yada bilmiyorum siz ilk sahibimisiniz hararetten dolayı kapak yamulmuş olabilir. o yağ buharıdır bendede dizel var o olay görülüyor. egzoz dan çıkan dumanda ilk çalıştırmada yapar sonra keser mazotun beklemişlik süresi ve kalitesine bağlıdır.

aracı alalı 5 ay falan oldu. ilk sahibi değilim yakıtı shelden alıyorum sürekli. duman çok yoğun çıkıyor. gurbetteyiz bi tanıdık yok bu kadar çok problem sayılınca da kime yaptıracağımı bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_038

quote:

Orijinalden alıntı: nuri37781

su eksilme kesin bi yerden sızdırma kaçırma olmadığını varsayarsak silindir kapağı contası hasar görmüş yada bilmiyorum siz ilk sahibimisiniz hararetten dolayı kapak yamulmuş olabilir. o yağ buharıdır bendede dizel var o olay görülüyor. egzoz dan çıkan dumanda ilk çalıştırmada yapar sonra keser mazotun beklemişlik süresi ve kalitesine bağlıdır.

aracı alalı 5 ay falan oldu. ilk sahibi değilim yakıtı shelden alıyorum sürekli. duman çok yoğun çıkıyor. gurbetteyiz bi tanıdık yok bu kadar çok problem sayılınca da kime yaptıracağımı bilemedim.

bir miktar su ile yakıt karışıyor tabi antfrizde var radyatör suyunda bu antfriz silindirlere girince egzozdan yoğun duman çıkartır.silindir kapak contasından şüphelen başka bişey değil.

• nuri bey çok sağolun.
  • conta yanmış gibi duruyor, geçmiş olsun
  • inşallah conta ile kurtarırım. teşekkürler.
  • elazığ yolundaki sanayide ışıklardan girince 3.sokaktan aşağı sallan sol köşede seçkinler otomotiv var.Ustanın adını şuan unuttum derdine derman olurmu bilmiyorum ama gözü tok bir adam tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.