Şimdi Ara

BBC’den 1 milyon öğrenciye micro:bit geliştirici kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BBC’den 1 milyon öğrenciye micro:bit geliştirici kartı

Yazılım geliştirme sürecini ilk eğitim düzeyindeki öğrencilere kadar genişletebilmek, gelecek adına büyük önem taşıyor. Ünlü İngiliz yayın platformu BBC, bir süre önce micro:bit adında bir geliştirici kartı tasarlamıştı. Platform, ilk öğretim öğrencilerine, kartı ücretsiz dağıtacak.

Raspberry Pi gibi örneklerin aksine, micro:bit kartı daha çok Nesnelerin İnterneti ve giyilebilir cihazlar gibi daha kısıtlı bir alana hitap ediyor. Yazılım geliştirme açısından daha hızlı bir öğrenme süreci sağlayacağı ifade edilen micro:bit kartında, Cortex-M0 kontrolcü, 256KB depolama, 16KB statik RAM, Bluetooth 4.0, pusula, akselerometre, microUSB, köşe bağlantısı, iki adet programlanabilir düğme, 25 LED lambadan oluşan ekran birleşimi gibi özellikler yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Usulsüzlük iddiaları, Marvell eş başkanlarını koltuğundan etti

JavaScript, Python, C++ gibi programlama dillerine uygun olan micro:bit için Microsoft da, tarayıcı tabanlı TouchDevelop platformunu optimize etti. Cihazı USB üzerinden bilgisayara bağlayarak, çeşitli projeler geliştirebiliyorsunuz. Akıllı ev sistemlerini fiziksel tuşlarla kontrol edebilmek veya bir adım sayar yapmak buna bir örnek.

BBC ve Microsoft, öğrencilerin yazılımcılığa ilgisini artırmak amacıyla, 1 milyon micro:bit kartını İngiltere’deki 7. Sınıf öğrencilerine dağıtacaklarını duyurmuştu. Dağıtım başladı ve hatta tamamlanmak üzere. Amaç, tüm 7. Sınıf öğrencilerinin bu karta sahip olmasını sağlamak.

İkili, eğitmenler için de çeşitli kaynaklar ve eğitici eğitimleri hazırladı. Tüm seviyelerde, bu eğitimlere ulaşmak mümkün oluyor. Micro:bit ayrıca ticari olarak da yakın zamanda tüketicilere sunulacak. 

• 4 koldan milleti robotlaştırmaya çalışıyorlar. Komplo teorileri hep gerçeğe dönüyor gibi!!!

• Sonra neden teknolojim kotu neden yerli ... Yok

• Fark burada sanırım. Biz tablet dağıtırken adamlar,öğrencilerinin program yazması için cihaz dağıtıyor.

• çizgi elektronik özel bir iş birliği ile ülkemize bir aralar bu tarz devre kartları üniversite lere teslim etti gelişim inceleme yapılsın amacıyla niyazi saral bey anlatıyor aradan geçen zaman sonrası gidip kontrol ettik verilen cihazları aktif olarak kullanılıyor mu diye ve bir baktık ki kutuları hiç açılmamış sebebini sorduk üniversite yönetimi bu elektronik devre kartlarını öğretmenler zimmet etmiş resmi olarak öğretmen ler ise aman kaybolmasın bozulmasın diye hiç depodan çıkarmıyorlar mış arkadaşlar maalesef öncelikle zihniyet değişmesi gerekiyor bizde öğretmen ler in en son yapılan testler

• Biz de tablette süper mario oynayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .kök

Fark burada sanırım. Biz tablet dağıtırken adamlar,öğrencilerinin program yazması için cihaz dağıtıyor.

Bizde adamlar zaten üretiyor biz baş edemeyiz mantığı hakim, onlarda üretmezsem yok olurum, üretmek zorundayım mantığı hakim. Dolayısıyla başta kötü bile olsa maliyeti yüksek bile olsa ne yapıp edip üretmek lazım. Kalite ve düşük maliyet sonradan gelecektir.

• Tebrik ederim çok güzel bir proje, ben şahsen Devletimizden böyle projeler beklemiyorum. 4 yaşında kızım var inşallah 8 yaşında ona Arduino eğitim seti alacağım. hem beraber güzel vakit geçireceğiz. hemde programlama ve elektroniğe ilk adımları atacağız.

• Onlarca benzer müstakil proje var Türkiye'de şu anda... MEB ile daha geniş bir proje için çalışıyoruz. İnşallah 2.000 dersliğe kodlama öğretmek amacıyla mikro denetleyici kitleri sağlanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Niyazi Saral

Onlarca benzer müstakil proje var Türkiye'de şu anda... MEB ile daha geniş bir proje için çalışıyoruz. İnşallah 2.000 dersliğe kodlama öğretmek amacıyla mikro denetleyici kitleri sağlanacak.

Bu iyi bir haber, bahsettiğiniz mikro denetleyici kitleri hakkında bilgi verebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Onlarca benzer müstakil proje var Türkiye'de şu anda... MEB ile daha geniş bir proje için çalışıyoruz. İnşallah 2.000 dersliğe kodlama öğretmek amacıyla mikro denetleyici kitleri sağlanacak.

Bu iyi bir haber, bahsettiğiniz mikro denetleyici kitleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

MSP430 bahsettiğim kitler. http://www.mcu-turkey.com/?s=msp430

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

MSP430 bahsettiğim kitler. http://www.mcu-turkey.com/?s=msp430

bu kadar büyük ebatlı kitler öğrencilerin gözlerini korkutabilir. bence modüller yapıda olmalı. 7 segment display eline alabilmeli. breadboard üzerine bağlayıp 1,2 tane modül bozmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.