Şimdi Ara

ipadlerde bulunan ekran renk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İpadlerde bulunan ekranın sarı olması veya bir kısmının sarıdan beyaza geçmesi sorunu ile ilgili sorun, gördüğüm ve forumlarda okuduğum kadarıyla ipad air, air2 ve ipad pro ve pro 9.7de var. Yan yana iki ipad koyunca biri daha sarı duruyor. Bazılarında kenarda veya köşede pembe renk de bulunuyor. Gördüğüm kadarıyla bu konuda az ya da çok herkes sorun yaşamış.

İpad kullananlar bu durum ile ilgili ne yapıyor? Mesela değişim yaptıran var mı? Geçen yıl pupaya gidip sormuştum, eğer aldığımda ekran böyle çıkarsa ne olur diye servise göndereceklerini söylemişlerdi. Yani parayı parayı verip alacağız, ondan sonra bir dakika bile kullanamadan servisin peşine düşeceğiz söylediklerine göre.

Arada not almak ve çoğunlukla da pdf, word, epub gibi belgelerde okuma yapmak ve internette gezmek için yeni çıkan ipadi almayı düşünüyorum ama ekran bu şekilde olacaksa işime yaramaz. Ekranı iyi diye aldığım note 4 te de bu sorun var ve ekranda renk tonları her yerde farklı olduğu için hiç bir şey okunmuyor, sapsarı olduğu için de ekrana bile bakılmıyor.

Yeni ipadi alıp bu sorunu yaşayan ya da fark eden oldu mu? Ya da bununla ilgili ne önerebilirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim ipad pro 12.9'un da ekranı sarı, apple destek'in verdiği cevabı aynen koyuyorum bakın ve bence ipad almayın.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• canboca kullanıcısına yanıt
    Kesin emin değilim ama elektronik ürünleri satın aldığınız tarihten itibaren 6 ay içinde herhangi bir fiziksel arıza olduğunda servis tarafından şikayetiniz onaylanıp parça değişimi gerekirse, parça değişimi yerine ürünü iade etme hakkınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canboca

Benim ipad pro 12.9'un da ekranı sarı, apple destek'in verdiği cevabı aynen koyuyorum bakın ve bence ipad almayın.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yazıklar olsun diyorum sadece. Utanmadan her ekranın farklı olacağını söylüyor bide. Mecbur muyuz o kadar para verip üstüne sapsarı ekran kullanmaya. Az ya da çok her ekranda oluyormuş üstelik.

İnternetten alıp iade etmek de mantıklı ama 3bin lira civarında para verip üstüne sayısal loto gibi beyaz ekranlı modelin gelmesini ummak bence olacak iş değil. Yarın öbürgün arızalanıp da değişim yapılırsa yine bozuk ekranlı gelebilir ve bunun için de değişim yapmazlar. En iyisi hiç bulaşmamak.

Samsung amoled ekranda bile gerçek beyaza s7 ile ulaşmış, bunlar lcd ekran ile zaten siyah veremiyor, üstüne beyazı da sapsarı gösteriyor. En iyisi başka tablet bakayım ben. Bilgilendirme için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle rezillikten başka birşey değil. 4000 liraya yakın para verdim karşılığında aldığım cevaba bak. İşin daha acı olan yanı değiştirilse bile yeni gelen ekranın nasıl olacağı belli değil. Benimki şu anda en azından komple aynı tonda sarı, bazılarınınki yarım yarım falan oluyor. Şükrettiğimiz şeye bakın şaka gibi. Ben de sanırım satacağım ipad pro'mu. Her baktığımda sinirim bozuluyor aklıma takılıyor çünkü.

• quote:

Kesinlikle rezillikten başka birşey değil. 4000 liraya yakın para verdim karşılığında aldığım cevaba bak. İşin daha acı olan yanı değiştirilse bile yeni gelen ekranın nasıl olacağı belli değil. Benimki şu anda en azından komple aynı tonda sarı, bazılarınınki yarım yarım falan oluyor. Şükrettiğimiz şeye bakın şaka gibi. Ben de sanırım satacağım ipad pro'mu. Her baktığımda sinirim bozuluyor aklıma takılıyor çünkü.

Sizi çok iyi anlıyorum aynısı benim başıma note 4 te gelmişti. Ekranın yarısı pembe yarısı beyazdı. Değiştirdim, bu sefer de komple sarı ve yine alt kısımda hafif pembelik vardı. İnternette araştırdığımda yarısı beyaz, yarısı sarı olan çok gördüm. İade etme şansınız yok mu peki? Bence kusurlu ürün diye iade etmeye çalışın çünkü diğer renklerin doğruluğu(veya kontrastı) pek dikkat çekmiyor ama beyaz renk söz konusu olunca hem çok belli oluyor, hem de çok göze batıyor ve rahatsızlık veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: enver328

quote:

Kesinlikle rezillikten başka birşey değil. 4000 liraya yakın para verdim karşılığında aldığım cevaba bak. İşin daha acı olan yanı değiştirilse bile yeni gelen ekranın nasıl olacağı belli değil. Benimki şu anda en azından komple aynı tonda sarı, bazılarınınki yarım yarım falan oluyor. Şükrettiğimiz şeye bakın şaka gibi. Ben de sanırım satacağım ipad pro'mu. Her baktığımda sinirim bozuluyor aklıma takılıyor çünkü.

Sizi çok iyi anlıyorum aynısı benim başıma note 4 te gelmişti. Ekranın yarısı pembe yarısı beyazdı. Değiştirdim, bu sefer de komple sarı ve yine alt kısımda hafif pembelik vardı. İnternette araştırdığımda yarısı beyaz, yarısı sarı olan çok gördüm. İade etme şansınız yok mu peki? Bence kusurlu ürün diye iade etmeye çalışın çünkü diğer renklerin doğruluğu(veya kontrastı) pek dikkat çekmiyor ama beyaz renk söz konusu olunca hem çok belli oluyor, hem de çok göze batıyor ve rahatsızlık veriyor.

Cihazı Amerika ziyaretim sırasında almıştım Türkiye'ye döndüğümde durumu gördüm. İade artık benim için bir seçenek değil, tek yapabileceğim servisin peşinden koşturmak ve değişim sağlamak. Onda da ekranın şu ankinden daha kötü çıkmaması için dua etmek.

• quote:

quote:

Hocam bende aynı dertlerden müzdaribim.Bunun bilinçli şekilde yapıldığına artık emin oldum.Konuyu araştırırken denk geldim.Deneyimlerimi şöyle aktarayım.
    Amoled deneyimime ilk olarak Galaxy S3 ile 3 yıl önce başladım.O zamanlarda Amoledlerin sıkıntılı olduğunu biliyordum.Ama S3 ün 9305 amoled ekranı kusursuzdu ve bugün olmuş halen ne pixel yanması ne başka sıkıntısı var aktif kullanılıyor.S3 den sonra dubaiden Note 3 aldım.Bir baktım ekranın üstü yeşilimsi aşağı sağ alt köşesi pembe renk tonuna sahip ve griy renklerde karanlık mevcuttu.Kullanmaya devam ettim daha sonra Hollanda'dan Note 4 cihazı getirttim.En ufak sıkıntısı yoktu ve ekranın her bölgesi aynı renk tonuna sahipti kamerası kırıldı sattım.Şuan yaşadığım bölgede tüm cihazlar dubaiden ithal ediliyor.2 Kez note 4 aldım ikisindede absürt şekilde ekranlarında ton farkı sorunu vardı.Note 5 aldım ekranın sol tarafı yeşil sağ tarafı kırmızıydı onuda kardeşime gönderdim.İnternetten araşttırma yaptığımda gelişmekte olan ülkeler ve At&t gibi telekomünikasyon şirketlerinin sattığı samsung cihazlarda bu problemlerin daha çok olduğunu gördüm.Artık lanet ettim daha fazla şansımı denemek istemiyorum.Samsung deneyimimi tamamen sonlandırdım şerefsizlikten başka birşey değil bunların yaptığı.Alternatif ararken Apple ürünlerinde de bu benzer sıkıntıları gördüm.LG araştırıyorum onlardada benzer problemler var.
    Yaw arkadaş çıkıyorlar şunu yaptık bunu yaptık.Cihazın en önemli bişeleni ekranı yapabilen bir firma yokmu ? Elimde çin malı İPS ekranlı telefon var onun ekranında bile hiç bir sorun yok .

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 30 Haziran 2016; 16:31:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

quote:

quote:

Hocam bende aynı dertlerden müzdaribim.Bunun bilinçli şekilde yapıldığına artık emin oldum.Konuyu araştırırken denk geldim.Deneyimlerimi şöyle aktarayım.
    Amoled deneyimime ilk olarak Galaxy S3 ile 3 yıl önce başladım.O zamanlarda Amoledlerin sıkıntılı olduğunu biliyordum.Ama S3 ün 9305 amoled ekranı kusursuzdu ve bugün olmuş halen ne pixel yanması ne başka sıkıntısı var aktif kullanılıyor.S3 den sonra dubaiden Note 3 aldım.Bir baktım ekranın üstü yeşilimsi aşağı sağ alt köşesi pembe renk tonuna sahip ve griy renklerde karanlık mevcuttu.Kullanmaya devam ettim daha sonra Hollanda'dan Note 4 cihazı getirttim.En ufak sıkıntısı yoktu ve ekranın her bölgesi aynı renk tonuna sahipti kamerası kırıldı sattım.Şuan yaşadığım bölgede tüm cihazlar dubaiden ithal ediliyor.2 Kez note 4 aldım ikisindede absürt şekilde ekranlarında ton farkı sorunu vardı.Note 5 aldım ekranın sol tarafı yeşil sağ tarafı kırmızıydı onuda kardeşime gönderdim.İnternetten araşttırma yaptığımda gelişmekte olan ülkeler ve At&t gibi telekomünikasyon şirketlerinin sattığı samsung cihazlarda bu problemlerin daha çok olduğunu gördüm.Artık lanet ettim daha fazla şansımı denemek istiyorum.Samsung deneyimimi tamamen sonlandırdım şerefsizlikten başka birşey değil bunların yaptığı.Alternatif ararken Apple ürünlerinde de bu benzer sıkıntıları gördüm.LG araştırıyorum onlardada benzer problemler var.
    Yaw arkadaş çıkıyorlar şunu yaptık bunu yaptık.Cihazın en önemli bişeleni ekranı yapabilen bir firma yokmu ? Elimde çin malı İPS ekranlı telefon var onun ekranında bile hiç bir sorun yok .

İyi forumlar

Şaşırtıcı biçimde s3ün ekranının bembeyaz oluşunu bende fark rtmiştim. Hatta daha eski modellerde de ekran gerçek beyazı veriyor fakat dedipiniz gibi yenilerde öyle değil.

Farklı operatörlerde satılanlara da bakmak lazım ama bence bölgeden çok telefonda sıkıntı var. Düzgün ekran çıkması şans meselesi ama 1/10 şans var ve alırken bunu sebep gösteremiyorsunuz. Çünkü çalışanlar da fark edemiyor. Her ne kadar iphone özellik olarak zayıf, fiyat olarak yüksek olsa da ekranı düzgün olsa düşünmeden alırım ama malesef dediğiniz gibi onun da ekranı çok kötü. Lg ile ilgili bir bilgim yok ama ekranı bu telefonlara göre çok çok daha iyi diyebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.