Şimdi Ara

Google'ın son iki bacaklı robotu göründüğünden daha etkileyici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google'ın son iki bacaklı robotu göründüğünden daha etkileyici

Bu ayın başlarında Alphabet'in en bilindik robotik şirketi olan Boston Dynamics'i satmaya hazırlandığını duymuştuk. Ancak firmanın bu alandaki tüm girişimleri sadece bu şirketle sınırlı değil. Alphabet aynı zamanda Tokyo Üniversitesi'nde oluşturulan Schaft isimli bir robot laboratuvarının da sahibi. Söz konusu birim Japonya'da düzenlenen 2016 Yeni Ekonomi Zirvesi'nde bazı çalışmalarını sergiledi.

Ayrıca Bkz.Japonya turistlerin parmak izini "döviz" olarak kabul edecek
    Ortaya çıkarılan iki ayaklı robot demosu aslında ilk bakışta çok da yenilikçi görünmüyor. Ancak Schaft ekibi, odaların arasında gezinme ve merdivenden inip çıkma gibi aslında önemli sayılabilecek sorunların üstesinden gelmiş gibi görünüyor. Peki henüz bir isme sahip olmayan robot tam olarak neler yapabiliyor? Dengesini kaybetmeden başarılı bir şekilde yürüyebildiği gibi 60 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor. Ayrıca farklı arazi tipleri arasında zorlanmadan gezinebilme yeteneklerine de sahip.

Konferans esnasında gerçekleştirilen kısa sunumun en önemli parçası da robotun, ayakları altına itilen metal çubuk üzerinde kaydıktan sonra dengesini sağlamayı başararak toparlanabilmesi oldu. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek Google'ın en son iki ayaklı robotunun aslında göründüğünden çok daha etkileyici olduğuna şahit olabilirsiniz.

• Yuruyen klozet

• Tars yapmaya çalışmışlar ama fena değil

• Skynet böyle böyle başladı işte . Askflslf..

• Orta kısmı da kapatılırsa interstellardaki robotlara benziyor aslında
  • Robot teknolojileri için kategoriniz olmalı. Böyle bir haberin zamazingo kategorisi altında yazılması çok saçma.

• iyi iyi. olmeden robot hatunlara belki yetişirim. bizim kezbanlara katlanmak zorunda olmama fikri beni benden alıyor.

• interstellar tars'a benzemiş

• burda yine christopher nolanın kurgusunun ne kadar harika olduğunu anlıyoruz adamın hayali bile gerçekçi al sana Tars :D

• dostum ama bu kafadan bacaklı :)

• Metal Gear'lara az kaldı...

• Fena değil böyle daha iyi olmuş

• Bu mu yani? Sadece yürüyor ve düşmüyor :D Mükemmel çalışma asdsada ulen google

• Asimo daha iyi sanki. Benim anlamadığım neden dizleri bükülebilen birşey yapmamışlarki? Sanki daha esnek olurdu, ama teknolojinin bu kadar ilerlemiş olması harika bir şey. İnsan bu adamları görünce bir de kendi ülkemizi görünce nelerle uğraşıyoruz diyorum.

• Bilinç altımıza Terminatör'ler, Robocop'larla vb. ile yerleştirildi işte. Garipseyip ilerideki yıllarda planlarını altüst edecek davranışlarda bulunmayalım diye. "Öyle ufaktan ufaktan hiç yorulmadan!" :)

Burada bizlerde; sen şöylesin, ben böyleyim, o öyle diye birbirimizi yiyip, ben sen biz siz onlar diye oynayıp duralım.

• Senin çıkardığın sese.....

• İnsan bedeninin bire bir kopyası yürüyen robotlar yapmak zorunda olmadıklarını anlamış japon arkadaşlar. Böyle çok daha dengeli olmuş gördüğüm kadarı ile.

• bunu bacak olarak düşünün bence mesela adamın bacakları yok bunu kullanarak her zeminde yürüyebilir oturacak ve yönlendirecek sadece bence çok güzel bir gelişme olmuş.

• Tamam da niye Barcelona forması. Orda o mu giyinir bu japonlar kadar ezik millet yok dünyada. Pardon bizden sonra en ezik millet.

• Adamda neden barça forması var?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.