Şimdi Ara

Microsoft Edge tarayıcısı da Flash animasyonları otomatik olarak durduracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft Edge tarayıcısı da Flash animasyonları otomatik olarak durduracak

Diğerleri Flash'ı geride bırakarak daha güvenli, kararlı ve hızlı alternatifler geliştirmenin yollarını arıyor olsa da, Microsoft Windows 10'da Edge tarayıcısını çalıştıran kullanıcılar için mevcut uygulamalarını iyileştirerek gelişmiş bir deneyim sunmaya odaklanmış durumda.

Yaklaşan Yıldönümü Güncellemesi ile birlikte Edge tarayıcısının Flash içeriği yükleme tarzı tamamen değişecek. Artık web sayfalarında yer alan animasyon ve reklam öğeleri kullanıcı oynatmak için tıklamadığı sürece otomatik olarak durdurulacak. Video ve oyun gibi web sayfalarının merkezinde yer alan Flash içerikleri ise bu durumdan etkilenmeyerek çalışmaya devam edecek. Böylece güç tüketiminin azaltılarak tarayıcı performansının arttırılması hedefleniyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft Surface Phone 2017'de üç farklı modelle piyasada olabilir
    Google geçen yıl Chrome tarayıcısına akıllı otomatik duraklatma seçeneği ekleyerek aynı özelliği sunmaya başlamıştı. Apple ise Safari'nin Güç tasarruf modunda bu tür Flash içerikleri durdurabiliyordu. Yeni özelliğin yaz aylarında genel kullanıma açılması beklenen Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile birlikte sunulması planlanıyor. Yine de kullanıcılar Windows 10 Yapı 14316'yı yükleyerek bahsi geçen özelliğin nasıl çalışacağını deneme imkanına sahipler.

• edge hız olarak iyide özellikle donanimhaber de gezerken sürekli sayfa yanıt vermiyor hataları çıkıyor

• MS'in dünyayı yeniden ve yavaaaaş yavaş keşfetmesi beni benden alıyor.

• Microsoftta zeki insanların çalıştığına inanmakta zorlanıyorum...
  • MicroFOS işte...

• flash oldu mu düşman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar dünyayı yeniden keşfediyorlar bu da haber oluyor... Pehh...

• flash oynatan tarayıcı mı kalmış? Vay anasını çok cahil kalmışım :)

• Hatırlıyorum Steve jobs ilk flash ile ilgili yorumunda, Ada'ma demediklerini bırakmadılar. Hele forum yıkılıyordu, editörler bile dalga geçmişti hatta :) şimdi sonuç ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edge kullanıyorum mutluyum
  • internet explorerı tamamen kaldırıp edge'i kurulumlu hale getirirlerse olur.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Mobil ya da tablet sürümünü kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Mobil ya da tablet sürümünü kullanın.

tablet sürümü nasıl kullanılıyor
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Adres çubuğuna tablet.donanimhaber.com yazarak,
    veya direkt tıkla,
    https://forum.donanimhaber.com

Veya masaüstü sitenin en altında tablet ve mobil sürümlere geçmek için linkler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.