Şimdi Ara

Dünyanın En Büyük Kamyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
204.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük kamyonu Terex Titan. 20 metrelik boyu ve 236 ton ağırlığı var. Ne varki bu ölçülerine ve arkadaki çift aksa rağmen taşıma kapasitesi 317 tonla sınırlıydı. GM'e bağlı Kanadalı bir şirket olan Terex araçtan sadece 1 tane üretmiş. Açık maden işletmelerinde kullanıldı ve şimdi British Columbia'nın Sparwood kasabasında sergieniyor.
    Alıntı:Autocar

• bende bunun oyuncağı vardı
  • çok yakarmı acaba bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

çok yakarmı acaba bu

Günde 4600 lt civarında motorin içiyor.
  • ikinci eli yokutur bunun

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucizevi -- 16 Ocak 2007; 16:21:33 >
  • İnsanlar minicik kalıyor yanında.

Bunu kullanmak çok zevkliymiş.Discoveryde kullanan biri sölemişti.
  • Bende seyretmiştim discovery de hatta hatun un biride kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama bu arada discovery deki aletler bundan farklıydı belkide çünkü bu sergiye çıkarılmış vadesi dolmuş heralde ama discovery dekiler cayır cayır çalışıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc

Bende seyretmiştim discovery de hatta hatun un biride kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama bu arada discovery deki aletler bundan farklıydı belkide çünkü bu sergiye çıkarılmış vadesi dolmuş heralde ama discovery dekiler cayır cayır çalışıyordu.

Evet discoverydekiler elmas madeninde çalışıyordu.Dediğiniz gibi bi bayan şöforde vardı.

Onların markası caterpillar dı sanırım.
  • Bunlardan ufak olarak Liebherr , Caterpillar ve Komatsu var. Ufak dediğime bakmayın herbiri 250 ton. Fiyatları da 2.000.000 euro civarında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Bunlardan ufak olarak Liebherr , Caterpillar ve Komatsu var. Ufak dediğime bakmayın herbiri 250 ton. Fiyatları da 2.000.000 euro civarında.

2milyon € ama elmas taşıyor.Yükü daha değerli .
  • elmas taşımıyor taş ocağında taşları ve kayaları taşıyorlar kim bulmuş o kadar elması azcık mantıklı konuşun
  • 250 ton elmas taşımıyor tabiki, elmaz madenlerinde çıkartılan cevheri taşıyor olabilir.
  • Bu makinanın teknik verileri ne acaba bilen var mı kaç beygir kaç silindir kaç ton yük taşır saatte ka km hız yapar valla merak ettim doğrusu
  • ben daha cok yakıtını merak ediyorum....dehset bişi bu ya..türkiye yolarında buna çift seritde yetmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarLord_52

ben daha cok yakıtını merak ediyorum....dehset bişi bu ya..türkiye yolarında buna çift seritde yetmez

türkiyede 6 şerit yol olsa gene gidemez kii bizimkilerşn yaptıı asfalt çekmez bunu:)
  • bir tekerinin çapı 3,5 metre olan 2500 cc hacimli 320 tona kadar yük taşıyabilen sanırım 2700 hp(beygir gücü) ne sahipdevasa bir şey.Kamyon diyemiyorum.Ayrıca saatte 87 litre yakıp 65 km maksimum hızı varmış :)

• Mühendisleri normal koşullarda 100 km hız yapabileceğini de belirtiyor. Ama bakımları artmasın diye hızları genellikle 40 km sınırlandırılıyor.
  • Bu kamyonların adları sanki ''Deve'' deniyordu ama neyse bu kamyonlar böyle mi taşınıyor acaba
  • Bunların caterpillar olanlarını madenden çıkanları taşıyıp fabrikaya götürüyolardı.Orada elmaslar ayrıştırılıyordu.Devasa makineler ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.