Şimdi Ara

Kasanın Toplanmasında bir sorun var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, yeni bir boş kasa almaya karar vermiştim, nasıl olsa 500 W lık Xigmatek NRP-VC503 Güç kaynağım var diyordum, fakat bu 500 W ın sistemim için yeterli olmayacağını öğrendim ve fikrimi değiştirerek 750 W güçkaynağı olan bir kasa aldım (Kasa aşağıdaki sistemimde yazılı) gerek kasa, gerekse anakart " a ( Anakartı aşağıdaki sistemimde yazdım) çok yabancıydım ve benim bütçeme göre pahalı sayılabilecek bir sistem olduğu için bir bilgisayarcı arkadaşıma toplattırdım. Fakat kasanın ön panelinin üst kısmında Birinde Front diğerinde Top yazılı 2 buton var, akradaş bunları hiç kurcalama dedi, daha sonra bu benim aklımı karıştırdı, kurcalanmayacaksa neden oraya konydular, ayrıca reset tuşunun yanında bilgisayar işlem yaparken kırmızı yanan normal zamanda yeşil olması gereken bir lamba olması gerekirken bendeki hep kırmızı yanıyor. onun yanında TF yazan bir bölüm varki onda hiç ışık yok.
    Sanıyorum bağlantılarda bir sorun var. Bunun içinde gerek Anakartın gerekse bu kasanın iyi bilinmesi lazım, fakat ben bilemiyorum ve yardımınıza çok acil ve şiddetle ihtiyacım var.
    Lütfen arkadaşlar bana yardım edin.

Sistemim:

Kasa :DARK SCORPION DKCHSCORPION750 750W 80+ BRONZE 2 FANLI ATX SİYAH KASA
    Anakart :ASUS Z170-P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI
    İşlemci :Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
    Ekran kartı :Asus NVIDIA GeForce GTX 950
    Sistemi kurduğum HDD :Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    Ram :4+4=8 Gb

• quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

Arkadaşlar, yeni bir boş kasa almaya karar vermiştim, nasıl olsa 500 W lık Xigmatek NRP-VC503 Güç kaynağım var diyordum, fakat bu 500 W ın sistemim için yeterli olmayacağını öğrendim ve fikrimi değiştirerek 750 W güçkaynağı olan bir kasa aldım (Kasa aşağıdaki sistemimde yazılı) gerek kasa, gerekse anakart " a ( Anakartı aşağıdaki sistemimde yazdım) çok yabancıydım ve benim bütçeme göre pahalı sayılabilecek bir sistem olduğu için bir bilgisayarcı arkadaşıma toplattırdım. Fakat kasanın ön panelinin üst kısmında Birinde Front diğerinde Top yazılı 2 buton var, akradaş bunları hiç kurcalama dedi, daha sonra bu benim aklımı karıştırdı, kurcalanmayacaksa neden oraya konydular, ayrıca reset tuşunun yanında bilgisayar işlem yaparken kırmızı yanan normal zamanda yeşil olması gereken bir lamba olması gerekirken bendeki hep kırmızı yanıyor. onun yanında TF yazan bir bölüm varki onda hiç ışık yok.
    Sanıyorum bağlantılarda bir sorun var. Bunun içinde gerek Anakartın gerekse bu kasanın iyi bilinmesi lazım, fakat ben bilemiyorum ve yardımınıza çok acil ve şiddetle ihtiyacım var.
    Lütfen arkadaşlar bana yardım edin.

Sistemim:

Kasa :DARK SCORPION DKCHSCORPION750 750W 80+ BRONZE 2 FANLI ATX SİYAH KASA
    Anakart :ASUS Z170-P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI
    İşlemci :Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
    Ekran kartı :Asus NVIDIA GeForce GTX 950
    Sistemi kurduğum HDD :Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    Ram :4+4=8 Gb

Neden kimseden destek yok...?

• Destek yoksa konu kapatılabilir.
  • Birinci olarak 500w o sisteme gayet yeterli,ikinci olarak, front ve top yazan düğmeler çok muhtemel olarak fan controllerlar ve son olarak, ışık olayında ise front panel bağlantıları yanlış yapılmış olabilir kasanın içini açın front panel kablolarını anakartlartin ustunde ve kullanım kılavuzunda yazan şekilde baglayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01dead

Birinci olarak 500w o sisteme gayet yeterli,ikinci olarak, front ve top yazan düğmeler çok muhtemel olarak fan controllerlar ve son olarak, ışık olayında ise front panel bağlantıları yanlış yapılmış olabilir kasanın içini açın front panel kablolarını anakartlartin ustunde ve kullanım kılavuzunda yazan şekilde baglayin.

Umudumu yitirmiştim o nedenle bakmadım. ilgin için teşekkürler dostum, bilgisayarcıya götürdüm şimdi düzeldi, birde sen kullanım kılavuzu diyorsun bu anakartın hiçbir yerde türkçe kullanım kılavuzunu bulamadım, bilmeden de anakarta zarar veririm düşüncesiyle ayar yapamıyorum.
  • Rica ederim sorununuzun cozuldugune sevindim bilginiz olsun cok ust düzey bir İngilizce ye gerek yoktu hocam çok basit bir şekilde 6 7 soketi çıkartıp başka pinlere takacaktiniz Google a front panel yazsaydiniz kesinlikle yapabilirdiniz. Kabloların ve pinlerin üzerinde yazıyordur zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.