Şimdi Ara

HP, 4.366 dolarlık yeni VR odaklı Z serisi iş istasyonlarını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP, 4.366 dolarlık yeni VR odaklı Z serisi iş istasyonlarını tanıttı

Sanal Gerçeklik (VR) son olarak iki önemli üreticinin kendilerine ait başlıklarını piyasaya sürmesiyle birlikte kalkışa geçti. Bu bağlamda tüketiciler için farklı deneyimler yaratmak isteyen içerik yaratıcıları için tek bir sorun kalıyor o da bunları oluşturmak için kullanabilecekleri güçlü sistemler.

HP, normalin çok daha üzerinde güç gerektirebilecek oldukça zorlu VR içeriklerini oluşturmak için son derece donanımlı iş istasyonları sunuyor. Yeni Z serisi de sanal gerçeklik içeriği oluşturma konusunda geliştiricilerin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Yüksek çözünürlüklü sahneleri işlemek zor bir süreç ve bunun için 44 gerçek çekirdek ve 88 iş parçacığına kadar gereksinim duyulabilir, bu nedenle yeni iş istasyonları iki adet Intel'in en yeni Broadwell-EP Xeon E5-2600 v4 işlemcisiyle konfigüre edilebiliyor.

Ayrıca Bkz.Nvidia’dan yapay zekaya en süper destek: DGX-1
    Grafik cephesinde ise 24GB VRAM ile birlikte çift NVIDIA Quadro M6000'lere kadar çıkma olanağınız var. Bu da birlikte çalıştığınız motor ya da programda yavaş yükleme süreleri konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Sistemdeki RAM miktarını ihtiyaç duyduğunuz taktirde 256GB DDR4 ya da 1TB LRDDR4'e kadar yapılandırma seçeneğine sahipsiniz.

Depolama büyük altı STA bağlantı noktası, sekiz farklı SAS bağlantı noktası ve iki adet PCIe 3.0 NVMe m.2 portuyla korkunç noktalara ulaşabiliyor. HP'nin yeni Z840 iş istasyonu 4.366 dolar gibi oldukça ağır bir başlangıç fiyatına sahip. Klavye ve monitör ayrı satıldığı gibi VR HMD seçeneği de sunuluyor.

• Urunun yurt disi fiyati konfigurasyona gore oldukca iyi.Agir olan ulkemize gelirken son tuketiciye yansitilan sisirilmis rakam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 88 thread, geleceğe dönüş gibi.

• HP'nin yeni Z840 iş istasyonu 4.366 dolar gibi oldukça ağır bir fiyat etiketine sahip. diyorsunuz ancak bu ürünü apple piyasasya sürseydi 9999$ fiyat etiketi ile sürerdi.

• Bir dakika... Bir hata olmasın?

Bu cihaz için 4366 $ BEDAVA gibi bir şey. Zira, bahsedilen 22 çekirdekli işlemci E5-2699 v4 ve fiyatı 1000'li alımlar için 4115 $.

2 tanesi 8230 $ eder. Diğer bileşenler vs...?

Gerçekten 4366 $ ise ben gidip hemen alayım? YARIN ALIRIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Bir dakika... Bir hata olmasın?

Bu cihaz için 4366 $ BEDAVA gibi bir şey. Zira, bahsedilen 22 çekirdekli işlemci E5-2699 v4 ve fiyatı 1000'li alımlar için 4115 $.

hesabıma 10tl atabilirmisiniz
  • quote:

Ekran kartları da 12bim dolar falandı. Bu muhtemelen en düşük model için ve işlemci ve ekran kartları o konf yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ona o parayı vereme kendim toplarım sen o parayı ver ben harikalar yaratırım merak etme HP:S

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

quote:

Ekran kartları da 12bim dolar falandı. Bu muhtemelen en düşük model için ve işlemci ve ekran kartları o konf yoktur.

Aynen, büyük ihtimal ekran kartı onboard, işlemcisi de Pentium G3470'tir, bu fiyata üstünü alamazsınız.

İyiydi Mezarcı

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    2699 işlemci modeliyle konfigüre edilebiliyor deniliyor haberde, bu işlemci ile 4366$ denilmiyor.

4366'da hangi işlemciyi veriyorlar bilmiyorum ama muhtemelen 2650 olabilir.
  • apollonx kullanıcısına yanıt
    Doğru noktayı belirtmişsiniz, "...'e kadar destekler, ... yapılandırılabilir" diyor, yani bahsedilen donanım ile fiyatı bu değildir.
    Mesela kendi sitesindeki şu ürün ve fiyatına bakınız:

http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-z840-workstation
    3,319.00 ABD Doları
    - E5-2620 v3
    - 16 GB ram
    - 1 TB HDD
  • quote:

alırsın
  • Haberi duzgun okursaniz fiyat politikasini anlarsiniz. Masamda bi tane olmasini isterdim..

• quote:

O fiyat başlangıç fiyatı. En düşük işlemci ve konfigürasyon ile.
  • 'Sistemdeki RAM miktarını ihtiyaç duyduğunuz taktirde 256GB DDR4 ya da 1TB LRDDR4'e kadar'

Bunlar hangi evrende yaşıyor LA.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim en alt konfigirasyon model için bu fiyat biçilmistir. Sizin niyetinizin pek dostane olmadığı görüldüğüne göre, bloklayabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Demek istediğim en alt konfigirasyon model için bu fiyat biçilmistir. Sizin niyetinizin pek dostane olmadığı görüldüğüne göre, bloklayabilirim.

Lütfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.