Şimdi Ara

FBI: 2011'den beri devlet destekli hackerlar bilgilerimizi çalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • FBI: 2011'den beri devlet destekli hackerlar bilgilerimizi çalıyor
    Son dönemlerde bireylerin, şirketlerin ve devletlerin gizli kalması gereken bilgilerinin çalındığını sıkça duyuyoruz. Örneğin Panama belgelerinin sızması vergi kaçakçılığı konusunda dünyada önemli bir şok yaşatırken, ülkemizde de 50 milyon kişinin kimlik bilgileri ve adreslerinin internet ortamında dolaştığına şahit olduk. 

ABD'nin iç istihbarat ve güvenlik gücü olan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) da bu konuda dertli görünüyor. Büronun güvenlik uzmanlarının açıklamasına göre bir devletin desteğini alan hacker grubu APT6 devletin (ABD) ve ticari şirketlerin bilgilerini 2011 yılından beri çalıyor.

Örneğin geçen yılki bir hack olayında "US Office of Personnel Management"tan 5.6 milyon kişinin parmak izi çalınmıştı. Bunlar arasında hükümet için çalışanlar, hatta ajanların da olduğu söyleniyor. Bu hacker grubunun Çin Cumhuriyeti için çalıştığı şu an en yaygın kanı.

İşin ilginç yanı FBI bu kişilerin bilgileri çaldığını ve devlet kurumlarını izlediğini yıllar sonra farketmiş. Buna karşın şu an bu grubun izini hala bulamıyorlar. FBI bu konuda devlet kurumlarını uyarsa da ATP6 (Advanced Persistent Threat 6) adlı grubun tekrar tekrar sistemlere sızmasından endişe ediyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 6 Nisan 2016; 13:40:18 >
  • Bu işin adaleti budur zaten. Bilgi hiç bir zaman saklı kalamaz. Elinde gücün varsa şikayet ettiğin şeyin bin katını yapmaya çalışırsın.

Örnek vermek gerekirse; Dünyadaki bir çok millet , dünya yi ele geçirmeye ve kendi inandığı değerleri başkalarına empoze etmek ister. Ancak bu isteğini başkası kendisine yapınca şikayet eder.

Müslümanlar cihat etmeyi ister ama dünyayı yönettiğine inandığı(çok komik ve ezikce bir şey) güçlerden illuminati den ,yahudilerden şikayet etmekten geri kalmaz. İmkanı olsa nefret ettiği milletlerin yapacağı şeyi aynen uygular.

Burda da FBI, iş kendisine gelince ağlıyor. Siz başkalarının bilgisini çalarken güzel, başkaları sizin bilgileri çalınca ouuuvvv!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 6 Nisan 2016; 18:48:09 >
  • Günaydın geçmiş olsun!
  • FBI benim b*klu bilgilerimi ne yapsın ki?
  • Ya Fbı yı bilemiyorum da, Türkiye'de yaşanan olay tam bir rezalet, hükümetin açıklamaları ise her zamanki gibi daha da bir rezalet.

Yahu bilgiler çalınmış mı? Çalınmış. Doğru mu? E doğru.

Yok efendim işte aslında örgütler milletin bilgilerini çalmak için tuzak kurmuş, millet sakın bakmasınmış, girmesinmiş. Yahu adamlar çalacağını çalmış, daha neyimizi çalmak için tuzak kursun. Bu bilgiler sayesinde daha nice dolandırıcılara gün doğar. Fikir vermek gibi olmasın zaten dolandırıcılarda bu fikirlerin daha Allah'ı vardır. Apartmana girip elektrik, su faturana baksa, ismini soyadını zaten görecek, e oradan bu sistemde aratsa, tc no na, ana baba adına ulaşacak. Sonra arayacak, yok efendim şu kurumdan arıyorum, anne adınız şu değil mi ? Evet, Baba adınız da bu ? Evet, Tc'niz bu? Doğru, işte güncelleme yapıyoruz, şu eksik bilgileri de verin falan. Millet bunlara ne yazık ki kanıyor.

E kocasından, kanlısından, bilmemnesinden saklanan insanlar var, polisler hakimler ne yazık ki koruma çıkartmadığı için. Al sana açık adres.

Bu bilgilerle daha nice naylon şirketlerde milletin adına kurarlar.

Sonra hükümet açıklama yapıyor, tc no su değiştirmeye gerek yok. Hadi o da peki.

Sonra hükümet açıklama yapıyor, efendim bu parelelin işiymiş, Feto'nun işiymiş. E pardon ama bu çalınmış bilgiler 8-9 sene öncesine ait. O zamanlar Feto ile kankaydınız. Yani siz de mi işin içindeydiniz ?

Ya adam gibi çıkıp, evet güvenlik zafiyeti oluşmuş, doğru bilgiler çalınmış, herkesin güvenliği için tc no larını falan yeniliyoruz deseler hiç laf etmeyeceğim, çünkü bu devirde hackerlar fbi ları pentagonları hackliyor. Olabilir, akıl akıldan üstündür.

Ha tabi senin koskoca devlet olarak, kendi bir mysql gibi database sistemini yazıp kullanmıyor olman ne kadar doğru tartışılır. Onun yerine gidip mysql'in bir de açık kaynak kodlusu olan versiyonu ile koskoca Mernis sistemini kayıt altında tutuyor olman ne kadar doğru olur tartışılır ama böyle bir güvenlik zafiyetinden sonra yine her şeyde olduğu gibi suçu yok paralele bilmemneye atman, ve bu sebeple de gayet normal bir olay gibi hatta mazlum gibi rol takınmak komik yani.

• Tünaydın FBI....

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiderhip

Ya Fbı yı bilemiyorum da, Türkiye'de yaşanan olay tam bir rezalet, hükümetin açıklamaları ise her zamanki gibi daha da bir rezalet.

Yahu bilgiler çalınmış mı? Çalınmış. Doğru mu? E doğru.

Yok efendim işte aslında örgütler milletin bilgilerini çalmak için tuzak kurmuş, millet sakın bakmasınmış, girmesinmiş. Yahu adamlar çalacağını çalmış, daha neyimizi çalmak için tuzak kursun. Bu bilgiler sayesinde daha nice dolandırıcılara gün doğar. Fikir vermek gibi olmasın zaten dolandırıcılarda bu fikirlerin daha Allah'ı vardır. Apartmana girip elektrik, su faturana baksa, ismini soyadını zaten görecek, e oradan bu sistemde aratsa, tc no na, ana baba adına ulaşacak. Sonra arayacak, yok efendim şu kurumdan arıyorum, anne adınız şu değil mi ? Evet, Baba adınız da bu ? Evet, Tc'niz bu? Doğru, işte güncelleme yapıyoruz, şu eksik bilgileri de verin falan. Millet bunlara ne yazık ki kanıyor.

E kocasından, kanlısından, bilmemnesinden saklanan insanlar var, polisler hakimler ne yazık ki koruma çıkartmadığı için. Al sana açık adres.

Bu bilgilerle daha nice naylon şirketlerde milletin adına kurarlar.

Sonra hükümet açıklama yapıyor, tc no su değiştirmeye gerek yok. Hadi o da peki.

Sonra hükümet açıklama yapıyor, efendim bu parelelin işiymiş, Feto'nun işiymiş. E pardon ama bu çalınmış bilgiler 8-9 sene öncesine ait. O zamanlar Feto ile kankaydınız. Yani siz de mi işin içindeydiniz ?

Ya adam gibi çıkıp, evet güvenlik zafiyeti oluşmuş, doğru bilgiler çalınmış, herkesin güvenliği için tc no larını falan yeniliyoruz deseler hiç laf etmeyeceğim, çünkü bu devirde hackerlar fbi ları pentagonları hackliyor. Olabilir, akıl akıldan üstündür.

Ha tabi senin koskoca devlet olarak, kendi bir mysql gibi database sistemini yazıp kullanmıyor olman ne kadar doğru tartışılır. Onun yerine gidip mysql'in bir de açık kaynak kodlusu olan versiyonu ile koskoca Mernis sistemini kayıt altında tutuyor olman ne kadar doğru olur tartışılır ama böyle bir güvenlik zafiyetinden sonra yine her şeyde olduğu gibi suçu yok paralele bilmemneye atman, ve bu sebeple de gayet normal bir olay gibi hatta mazlum gibi rol takınmak komik yani.

Bu kadar destan gibi yorum yazmak için harcadığın vaktin birkaç dakikasını araştırma yapmak için kullansaydın Türkiyedeki olayın bir hacker hırsızlığı değil bir siyasi partinin şeefsiz bir mensubu tarafından seçmen listelerinin kendine hacker diye lamer bozuntularına servis edilmesi olduğunu bilirdin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• malibo kullanıcısına yanıt
    Benim eleştirim hacklenmeye değil, zaten Akp de bunu atlıyor. Sonuçta 50 Milyon mernis bilgisi ortaya çıktı. Ama akp sanki böyle bir şeyin hiç bir önemi yokmuş gibi ah şu paralel, ah şu bilmemne deyip duruyor. Yeri geliyor bugüne kadar yol yapılsaydı, köprü yapılsaydı, havaalanı yapılsaydı deniyor. Bir şey denince, sanki bugüne kadar yapılmış mıydı, biz yapıyoruz en azından deniyor. İyi de son 14 senedir artık siz baştasınız yahu. Artık kötü şeylerin sorumluluğunu da üstünüze almak gerekmez mi. İyi bir şey varsa bizden, kötü bir şey varsa, bugüne kadar ki partiler bir şey yapmadığından.

Ula kafamıza birisi nükleer atsa, kalkıp, bugüne kadar ki partiler nükleer savunması kursaydı, hep paralelin işi diyecekler. E 14 senede sen de başkanlık bilmemne diye düşüneceğine, bir bakanında rakip partinin bu bilgileri sızdırabileceğini, buna göre bir önlem alınması gerektiğini düşünseydin. Çok basit bir iki numara ile, hangi partiye, hangi saatte verilen bilgilerin, sızdırılan bilgiler olduğunu anlasaydın ki normal şartlarda günde 50 kere mernis bilgisi istendiğini sanmıyorum, öyleyse geriye yönelik karşılaştırmadan (sonuçta reşit olmayanlar ekli değil) Hangi tarihe ait mernis olduğu direk ortaya çıkar gününe kadar. O zaman karşılaştır, suçluyu bul, ve halkı koru, milletin adına şirket açılmaması için daha güvenli hale getir sistemi.

Ya 14 senelik iktidar dile kolay, artık başarısızlıkların da bir zahmet sorumluluğunu alın. Biz kalkıp önceki iktidarlar zamanında en azından 50 milyonun bilgisi ifşa olmamıştı demiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spiderhip -- 13 Nisan 2016; 9:44:32 >

• Hala hack diyorsun ve görünüşe göre benide akp li yaptın.Ama sana şu kadarını birilerini kötüleyebilmek adına düntaya at gözlükleri ile bakan bir insan değilim.Hangi siyasi görüşe sahip olduğunun benim açımdan hiç bir ehemmiyeti yok ama onlarda senin gibi mevcut hükümet düşmamıysa ve bu işi onlar yapmıssa ne diyeceksin.Senin ideolojin hainlik etmişse hadi o zaman ne olacak.Suçlu yinede mevcut hükümetmi olacak.Olaylara ideolojik değil akılcı bakmayı öğrenmemiz lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amma çok koyun var be... hala arıza arıza yorum yapıyorlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.